Günlük burç yorumları: 14 Ocak

Koç Burcu

Uzun zamandır gerçekleştirmek istediğiniz şeye ulaşabilmek için bir kapı aralanabilir. Cesaretinizi toplayın ve bunun kıymetini bilin. Tek yapmanız gereken o kapıdan geçmek ve karşınıza çıkan basamakları tek tek çıkmak. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Boğa Burcu

Uzun zamandır mücadele ettiğiniz bir meselenin en zor aşamasını geride bırakmış olmanıza rağmen siz bunun farkında olmayabilirsiniz. Yine de eğer ilerlemek istiyorsanız, zorluklara, endişelere vakit ayırmak yerine koşulları nasıl daha kolay hale getirebileceğinize odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

İkizler Burcu

Sizi endişelendiren bir şeyin yaklaştığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak sizin gördüğünüz kara bulutlar, belki de bambaşka bir yöne gidebilir. Karamsar olmayın ve zorluklara odaklanmayın. Olumlu düşüncelere her zaman yer verebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Yengeç Burcu

Beklenmedik şeyleri, süprizleri sevmiyorsunuz. Sürpriz bir parti bile sizi endişelendirebiliyor. Bugün karşınıza hiç beklenmedik, sürpriz sayılabilecek bir fırsat çıkabilir. Hemen tedirgin olup olumsuz yaklaşmak yerine biraz daha objektif bir değerlendirme yaparak kendiniz için önemli bir kazanç sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Aslan Burcu

Karşı karşıya kaldığınız bir sorunla ilgili tüm çıkış yolları birbirinin aynısı gibi görünebilir. Ancak biraz daha dikkatli baktığınızda, aradaki ufak farklılıkları görebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey ayrıntılara biraz daha dikkat etmek. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Başak Burcu

Bugün hem neşe ve bereket hem de zorluklar sizi bulabilir. Günün bazı anlarında zaman çabuk geçsin, bazı anlarında hiç geçmesin diye düşünebilirsiniz. Yaşadığınız her bir deneyimin tadını çıkarın çünkü hayata dair tüm sorularınızın yanıtları o deneyimlerde gizli!

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Terazi Burcu

Zorlukların sonunda bir ödül olduğunu bildiğinizde, katlanmak daha kolay olur. Ancak bazen bir ödül olmadığını düşünerek umutsuzluğa kapılabilirsiniz. Böyle zamanlarda belki de o ödülü siz göremiyor olabilirsiniz. Her zorluğun sonunda mutlaka bir ödül vardır. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Akrep Burcu

Çok parlak fikirleriniz, ilgi çekici hayalleriniz olabilir. Ancak bir fikrin ne kadar parlak olduğunun anlaşılabilmesi için onun açığa çıkması gerekir. Cesaretinizi toplayın ve fikirlerinizi paylaşmaktan geri durmayın. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Yay Burcu

Bazen işler zorlaşabilir, karmaşık bir noktaya gelebilir. Böyle zamanalarda endişeye teslim olmak yerine, elinizdekilerle neler yapabileceğinize odaklanmalısınız. En kötüye değil en iyiye odaklanın! Sizin için en iyi olanı gerçekleştirmek için önünüzde hiçbir engel yok. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Oğlak Burcu

Bir şeyi gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle kendinize inanarak işe başlamalısınız. Zihninizde nasıl gerçekleştireceğinize dair bir plan yapın ve ardından planınızın adımlarını uygulamaya geçirin. Sandığınızdan daha kolay ilerleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Kova Burcu

İnsancıl yönünüz ağır bastığı için bazen başkalarının ihtiyaçlarını, kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyabilirsiniz. Ancak bir tartışma söz konusuysa, buna kesinlikle yer vermemelisiniz. Öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı düşünerek ilerlemek size her zaman daha iyi gelecektir. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Balık Burcu

Bazen bazı fikirlere katılmasak da aynı yolda ilerlemek zorunda kalabiliriz. Siz de kendinizi benzer bir durumda hissedebilirsiniz. Biraz sabretmek iyi gelebilir. İnanın, elbet bir gün istediğiniz yolda ilerleme şansı da elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!