Günlük burç yorumları: 14 Eylül

Koç Burcu

Motivasyonun gezegeni Mars, Terazi burcuna doğru ilerliyor ve bir yandan da size rehberlik ediyor. Özellikle duygusal ilişkilerinizde enerjik, cesaretli bir gün sizi bekliyor. Kendinizi ifade etmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı!

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Boğa Burcu

Enerji yöneten Mars, Başak burcundan ayrılıp dengenin simgesi olan Terazi burcuna geçiş yapıyor. Bu geçiş, sizi de etkisi altına alıyor. Özellikle iş yerine zaman zaman tansiyonun yükseldiği durumlarda, dengeyi bulan, sakinleştiren kişi siz olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

İkizler Burcu

Enerji seviyenizle ilgili büyük bir değişim söz konusu olabilir. Bunun nedeni, Başak burcundan ayrılıp Terazi burcuna geçen Mars olabilir. Kişisel yaratıcılığınızı besleyecek projeler için hiç yorulmadan, üşenmeden, keyifle çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Yengeç Burcu

Mars’ın Başak burcundan ayrılıp Terazi burcuna doğru ilerlemesi sizi de etkiliyor. Ailenizle veya yaşadığınız yerle ilgili bazı gündemler oluşabilir. Bu gündemlerle ilgili hızlıca aksiyon almaktan çekinmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Aslan Burcu

Sizi biraz daha yoğun günler bekliyor. Mars’ın Başak burcundan ayrılıp sosyal kelebeklerin burcu Terazi’ye geçişiyle birlikte özellikle sosyal ortamlarda kendinizi ifade etme şekliniz, bahsettiğiniz konular daha fazla önem kazanabilir. 

Uplifers önerisi: Kiminle yaşadığımızdan, ne iş yaptığımızdan, tüm sorumluluklarımızdan ve kim olduğumuzdan bağımsız olarak hepimiz zamanın baskısı altındayız. 2011 yılında ABD’de yapılmış olan bir araştırmanın sonuçları, katılımcıların yarısından daha fazlasının hiç boş zamanı olmadığını, üçte ikisininse yaptıkları her işi acele ederek yapmak zorundaymış gibi hissettiklerini belirtiyor. Uyanık olduğumuz saatlerin büyük çoğunluğu işimizle ilgili sorumluluklarımız tarafından tüketilirken, işten arda kalan birkaç saatiyse egzersiz, ev işleri, arkadaşlarımızla ve ailemizle sosyalleşmek gibi aktiviteleri dakikalara bölerek harcamak durumunda kalıyoruz. “Zaman algımızı etkileyen psikolojik faktörler: Zamanı azaltmak veya çoğaltmak mümkün mü?

Başak Burcu

Savaşçı, mücadeleci Mars burcunuzdan ayrılarak Terazi burcuna doğru ilerliyor. Bir süredir üzerinizde hissettiğiniz gerginlik, agresiflik de Mars ile birlikte sizden uzaklaşıyor. Bu dönemi özellikle finansal konularda yapıcı adımlar atarak değerlendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

Terazi Burcu

Eleştirinin gezegeni Mars, Başak burcundan ayrılarak sizin burcunuza geçiş yapıyor ve 30 Ekim’e kadar burada kalacak. Özgüveniniz, kendinizi ifade etme yeteneğinizin çok güçlü olduğu bir döneme giriyorsunuz. Sadece sağlığınızla ilgili konularda daha dikkatli olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Şüphesiz ki özgüveni yüksek insanları kalabalık bir topluluk içinde bile olsa kolayca fark edebiliyoruz. Çalışmalar, yüksek özgüven seviyesine sahip insanların hayatlarında daha başarılı işler yaptıklarını, insan ilişkilerinde daha iyi olduklarını, profesyonel ve özel hayatlarında daha eğlenceli deneyimler yaşadıklarını ortaya koymakta. “Özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacak 15 öneri”

Akrep Burcu

Bir süredir iş yerinde adeta depar atmışçasına çalışmış olabilirsiniz. Buna bir süre ara vermek çok iyi olabilir. Biraz hızınızı yavaşlatabilir,  dinlenmeye, hobilere, sevdiklerinizle vakit geçirmeye daha fazla ağırlık verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Yay Burcu

Son dönemde tam bir işkolik gibi davranıyor olabilirsiniz. Ancak biraz yavaşlamanın vakti geldi. Kendinizi daha fazla önemsemek, bitkilerinize başka bir yer bulmak, evinizi en çok da sizin için bir yaşam alanına çevirmek isteyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Oğlak Burcu

Etrafınızdaki kozmik enerji, hayatınıza yeni insanlar katmanız için sizi destekliyor. Sizin yapmanız gereken tek şey ise kapıyı açık tutmak. Mevcut sosyal bağlarınız güçlenirken, yeni ilişkiler kurmaya, yeni insanlarla tanışmaya hazır olun. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Kova Burcu

Kariyerinizle ilgili konularda sıcak gelişmeler söz konusu olabilir. Mars’ın 30 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalacak olması, kariyerinizi daha çok gündeme getirebilir. Belki bu dönemi, gelecekteki projeleriniz için adım atabileceğiniz bir deneme süreci olarak görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Balık Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, sizin açınızdan özellikle yakın ilişkileri işaret ediyor. Sevdiğiniz kişiyle çok derin mevzulara girebilir, onun gözünde nasıl algılandığınıza dair bilgiler edinebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle aranızdaki bağlar güçleniyor. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!