Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. Bizler de bu içeriğimizde sizlere ilham olacak en güzel 10 ev tadilatı görselini derledik ve sizler için yorumladık. Haydi, başlayalım!

Ahşaptan moderne geçiş

Bu resimde ahşap öğelerin yoğun olduğu bir odadan modern kıvrımlara ve renklere geçiş olduğunu gözlemleyebiliriz. Klasik ahşabın yerini daha modern bir dekorasyon ve daha ferah bir mekan almış durumda gözüküyor.

Odayı ikiye bölme

Odayı ikiye bölme ülkemizde çok sık istenen öğelerden biridir. Fakat çoğu zaman yanlış yapılır. Ytong ve alçıpan denilen malzemeler ile ayrılan evlerin yerine bu görselde daha yumuşak bir dokunuş ile oda ayrımı yapıldığına şahit oluyoruz. Odanın parkeleri ile duvar boyasının uyumu da gerçekten dikkat etmemiz gereken önemli alanlardan biri olarak karşımıza çıkabiliyor.

Mutfak yenileme fikirleri

Mutfak dolaplarının yenilenmesi çoğu zaman mutfak dekorasyonunun yeni baştan yaratılmasına olanak tanımaktadır. Bu görselde de aynı durumu yaşayabiliyoruz. Dolapları iyi bir şekilde dizayn edersek gerçekten sade bir görünüme kavuşacağımızı gözlemleyebiliriz.

Simetrik düşünün

Simetriyi hayatımızın her alanında aktif kılmalıyız. Ev dekorasyonunda da aynı durum söz konusudur. Simetrik düşünmek ve simetriyi baz alarak tasarım yapmak evinizi güzelleştirecektir. Bu görselde de simetrinin gerçekten dekorasyona değer kattığını görebiliriz.

Amerikan mutfak değişiklik yaratabilir

Amerikan mutfakları genişletmek veya bakış açısını değiştirmek ev tadilatı sonrasında değişik bir görünüm isteyenler için güzel bir fikir olabilir. Fotoğrafta da görüldüğü gibi ufak bir Amerikan mutfak değişikliği büyük bir görünüm farklılığına yol açmış durumda bulunuyor.

Geniş yol ayrımı

Görsele baktığımızda ev dekorasyonu konusunda gerçekten güzel bir çalışma ile karşı karşıya olduğumuzu görebiliriz. Ev tadilatı üzerine çalışmalar yapmak isteyenler için ise bu görseli, odanın geçişinde boşluklar bakımından inceleyebilir.

Niş kullanın

Niş modelleri kullanmak ve niş öğelerine yer vermek ev tadilatı yaptırmak isteyenlerin kesinlikle göz önünde bulundurması gereken çalışmalar arasında yer almaktadır. Görselde yapılan tadilatta ise niş çalışmasının bir gömme dolap ile birleşerek kullanım alanının genişletildiğini ve kolaylaştırıldığını gözlemleyebiliriz.

Ev tadilatı yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Ev tadilatı yapmak gerçekten meşakkatli bir süreç olabiliyor. Evi yenilemek ve evi tekrar dekore etmek bu doğrultuda iyi bir planlama gerektiren çalışmalar arasında yer almaktadır. Ev tadilatı işlemine başlamadan önce sağlam bir dekorasyon aklı edinmeniz gerekiyor. Aynı akımlara sahip, aynı hatlar ile, aynı çizgiler ile evinizi güzelleştirmelisiniz. Dekorasyonda oda geçişlerinin ve odadaki ev eşyalarının aynı dili konuşması çok önemlidir. Bu nedenle tadilat yaptırmadan önce dekorasyonunuzun nasıl olacağını belirlemelisiniz. Ev tadilatı fiyatları araştırmanızı da tadilat yaptırmadan önce muhakkak yapmalısınız.

Bu içeriğimizde sizlere ev tadilatı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de bu konu ile alakalı olarak merak ettiklerinizi bize iletebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizlere aktarabilirsiniz. Evde Mimar olarak her zaman yanınızda, güzel bir ev oluşturmak için çalışmalara devam etmekteyiz.

İlginizi çekebilir: Güzel bir ev için: Ev taşıma sürecinde unutmamanız gerekenler

Barış Korkmaz
Evde Mimar girişimini bir hayalimi gerçekleştirmek için kurdum. Ev dekorasyonu ve tadilat alanlarındaki içerikleri ile insanların da hayallerindeki eve sahip olmaları için yardımcı olmaya ... Devam