Günlük burç yorumları: 13 Eylül

Koç Burcu

Gökyüzü için oldukça yoğun bir gün. Karşınıza çıkan teklifleri, yaşanan gelişmeleri sağlıklı bir şekilde değerlendirmekte zorlanabilirsiniz. Biraz vakit ayırıp birkaç adım geri gitmek, uzaktan bakmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Yakın zamanda yaşanan enerjik günlerin kıymetini bilmediyseniz, artık çok geç olabilir. Bugün üstünüzde miskin, yorgun, uykulu bir hava olabilir. Bu da planlarınızı, hedeflerinizi biraz geciktirebilir. Kendinizi suçlamak yerine ek süre istemeye ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

İkizler Burcu

Bugün bir takım kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili konularda bir bakarsınız çok kararlı, bir bakarsınız çok kafası karışık bir halde olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Yengeç Burcu

Hangisinin gerçek, hangisinin hayal ürünü olduğunu ayırt etmekte zorlanacağınız bir gün olabilir. Eğer karar vermeniz gereken konular, atmanız gereken önemli adımlar varsa biraz beklemek, konuları askıya almak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Aslan Burcu

Siz Güneş’in yol gösterici olmasını beklerken, kendisi Neptün’le karşı karşıya konumu sebebiyle biraz enerjinizin düşmesine neden olabilir. Kararsız, çekingen, miskin ve biraz da hassas bir gün olabilir. Böyle zamanlarda yalnız başınıza aktiviteler yapmak iyi olabilir. Yürüyüş bunların başında geliyor. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Başak Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, özellikle  yakın ilişkilerinizle ilgili bakış açınızı değiştirebilir. Biraz kafanız karışabilir veya çok idealist bir bakış açısına bürünüp çevrenizdekilerin canını sıkabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Terazi Burcu

Bugün özellikle iş yerinizde sebepsizce gergin bir ortam yaşanabilir. Böyle zamanlarda ciddi meselelere kafa yormak yerine kendi başınıza işlerinizi halletmeye çalışmak, başkalarının işlerine müdahil olmamak her zaman iyidir. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Akrep Burcu

Bugün ciddi işlerle, önemli konularla ilgilenmek için doğru zaman olmayabilir. Tamamen gerçeklerden kopmadan, biraz hayal kurmak için kendinize izin vererek bugünü geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Yay Burcu

Ev ve aileyle ilgili konularda biraz kafanız karışabilir, iletişim kanallarınızı zorlaştırabilir. Bunun dışında hayatınızda yapacağınız ufak tefek değişiklikler size kendinizi daha iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Oğlak Burcu

Üzerinizdeki duygusal yüklerden kurtulmak iyi bir fikir olabilir. Hissettiklerinizi uygun bir dille paylaşmak iyi olabilir. Aksi takdirde, Güneş ve Neptün arasındaki karşıt açı, sizin de üzerinizde kasvetli bir hava yaratabilir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Kova Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, özellikle finansal konularda can sıkıcı veya depresif bir hava olduğunun habercisi. Eğer büyük veya pahalı bir şey satın almayı planlıyorsanız, biraz ertelemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Zaman zaman hepimizin harcamalarımızı kontrol edemediğimiz, dışarıda fazla yediğimiz, arkadaş buluşmalarında ipin ucunu kaçırdığımız, ev için alışveriş yapasımızın tuttuğu anlar olabiliyor. Finansal dengelerimizi koruyabilmek ve bütçemizi akıllıca yönetebilmek oldukça zor beceriler olmalarının yanı sıra kendimizi iyi hissetmek ve gelecekle ilgili endişe yaşamamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin de başında geliyor. Her durumda olduğu gibi harcamalarımız konusunda da bilinçli ve farkında bir tutumla ilerlemek, tüketim kültürünün ve harcamanın takdir edildiği bir dünyada daha kontrollü davranmamızın ve tasarruf etmemizin en önemli gerekliliklerinden. “Bilinçli farkındalıkla daha bilinçli tüketmenin ve harcama davranışlarını kontrol etmenin yolları

Balık Burcu

Gökyüzü o kadar yoğun ve kalabalık ki neyin ne olduğunu fark etmek çok zor olabilir. Özellikle ilişkilerle ilgili konular bir sınavdan geçiyor olabilir. Önemli kararlar vermekten kaçınmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Ayrıl-barış şeklinde süren ilişkilere hepimiz bir yerden aşinayız. Bir türlü rayına oturmaz, bir türlü anlaşamayız ve sevmek ilişkiyi sürdürmekte yeterli olmaz. Buna rağmen ilişki bittiğinde büyük bir boşluk ve özlem duygusu kaplar içimizi, merak artar ve tüm olmamışlıklar hafızadan silinerek tekrar oldurmak isteriz. Peki bizi yıpratan ilişkilerde neden kalıyoruz? “Bitemeyen ilişkiler: Bize iyi gelmeyen, toksik ilişkilerden neden çıkamayız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!