Günlük burç yorumları: 11 Ocak

Koç Burcu

Hayallerinize ulaşmak için pek çok yolu şimdiye kadar defalarca denemiş ve artık daha fazla denemenin zaman kaybı olduğunu düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Oysa her deneme, sizi biraz daha hayallerinize yaklaştırı. Kararlılık ve azim, başarıya ulaşmanın en önemli adımıdır. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Boğa Burcu

Gecenin karanlığında duyduğunuz bir ses, evdeki eşyaların her zamanki sesleri de olabilir, ürpertici bir ses de. Dışarıdan gelen konuşma sesleri bir tartışmanın habercisi de olabilir, mutlu insanların şakalaşmaları da. Hayatta birçok şeyin, birden fazla anlamı olabilir. Endişeli düşüncelere kapıldığınız zaman kendinize bunu hatırlatmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

İkizler Burcu

Bazen güzel şeyler, zorlukların ardından gelir. Eğer yakın zamanda bir zorluk veya hayal kırıklığı yaşadıysanız ve başarılı bir şekilde üstesinden geldiyseniz, bu durum size mutlaka bir şeyler öğretmiş ve etrafınızdakileri etkilemiştir. Şimdi de benzer bir zorluktan geçiyorsanız, kendinize bunu hatırlatmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Yengeç Burcu

Gökkuşağı görmek istiyorsanız, bunu hemen elde edemeyebilirsiniz çünkü doğanın üzerinde böyle bir gücümüz yok. Ancak bu isteğiniz devam ettiği sürece, gökkuşağı çıktığında onu ilk görenlerden biri siz olursunuz. Şu sıralar çok istediğiniz bir şey hemen gerçek olmayabilir. Ancak siz isteğinizi koruduğunuz sürece, doğru zamanda mutlaka gerçek olacaktır. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Aslan Burcu

Geçtiğimiz yıl dilediğiniz bir şey gerçekleşmemiş olabilir. Ancak bu, dileğinizden vazgeçmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Aynı umudu ve heyecanı yeniden yakalamaya çalışabilirsiniz. Siz denemeye devam ettiğiniz sürece, evren mutlaka sesinizi duyacaktır. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Başak Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir projenin veya yaratıcılık gerektiren bir işin teslimi için verilen süreyi doldurmak üzere olabilirsiniz. Yetiştirmek için acele etmek, her şeyi berbat etmenize neden olabilir. Bunun yerine ek süre istemek daha iyi bir çözüm olacaktır. Aceleyle yaptığınız her şey, sizi daha fazla strese sokar. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Terazi Burcu

Hayatta bazen kötü deneyimler yaşanır. Ancak her kötü deneyim, bir sonrakiler için sizi hazırlar, daha iyi deneyimlerin yolunu açar. Eğer şu sıralar işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, bunu kendinize hatırlatmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Akrep Burcu

Sevdiğiniz bir kişiyle bir anlaşmazlık yaşadığınızda ve bunu düzeltmediğinizde, zamanla aranızdaki boşluk genişleyebilir. Yakın zamanda böyle bir durum yaşamış olabilirsiniz. Eğer bir adım atmazsanız, aranızdaki kırgınlık kalıcı hale gelebilir. Nasıl olmasını istediğinize karar vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Yay Burcu

Birisi size karlı kaba davrandığında, aynı şekilde karşılık vermek çok kolaydır. Üstelik bu öfkenizi de dindirir. Ancak kabalığa karşı sakin ve kibar davranmak hem zor hem de sizi daha güçlü kılan bir tavırdır. Üstelik sonrasında pişman olacağınız hiçbir şey de bırakmaz. Eğer bugün benzer bir durum yaşarsanız, bu iki seçeneği de göz önünde bulundurmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Oğlak Burcu

Eğer karşınızdaki kişiye ne istediğinizi açıkça anlatmazsanız, istediğiniz şeyi elde edemezsiniz ya da bunu şansa bırakmış olursunuz. Bu durum ilişkiler için de geçerlidir. Eğer karşınızdaki kişiden bir şey bekliyorsanız, bunu açıkça ifade etmelisiniz. Neden işinizi şansa bırakasınız ki?

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Kova Burcu

İşler yolunda gittiğinde, ilişkileriniz iyi olduğunda, iyi olmak kolaydır. Ancak işler istediğiniz gibi gitmediğinde, ilişkiler karmaşık hale geldiğinde siz de gerginleşmeye ve öfkelenmeye başlayabilirsiniz. Ancak bunu kontrol etmek yine sizin elinizde. Daha sakin ve kibar olmak için kendinizi biraz zorladığınızda, etrafınızdakilerin de daha sakin ve kibar olduğunu görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Masmavi gökyüzünün, güneşin orada olduğunu biliriz ancak bazen onları hissedemeyiz. Bir şeyi hissetmek için ona inanmak çok önemlidir. Bazen işler istediğiniz gibi gitmese de zamanla her şeyin düzeleceğine inanmak, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!