Günlük burç yorumları: 11 Haziran

Koç Burcu

Hayatınızdaki ilişkilerinizden biriyle ilgili bir tedirginlik yaşıyor olabilirsiniz. Bu kişiye daha fazla yakınlaşmanın, sizi daha kırılgan hale getireceğini düşünebilirsiniz. Aslında bu değişimin size bir şeyler kaybettirdiğini değil, kazandırdığını düşünürseniz, işler zannettiğiniz gibi olmayabilir. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Boğa Burcu

Eğer sabah insanı değilseniz, yeni uyandığınızda pek güleryüzlü olmazsınız. Sabahın bu saatleri, önemli kararlar vermek için sizin adınıza doğru zaman olmayabilir. Ancak bir kahve içip biraz vakit geçirdiğinizde, yavaş yavaş kendinize gelirsiniz. Yeni bir işe girdiyseniz benzer bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Adapte olmak için kendinize biraz zaman tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

İkizler Burcu

Bir ilişkiden beklediğiniz bir şey varsa, bunu dile getirmelisiniz. Sessizce beklemek veya ima etmek işe yaramayabilir. Net, açık ve çelişkisiz bir şekilde, kalbinizden geçenleri ifade ettiğinizde, karşınızdaki kişi de sizi anlayacaktır. Belki beklentiniz yerine gelmeyebilir ancak mutlaka anlaşılırsınız. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yengeç Burcu

Birçok alanda yetenekli birisiniz ancak konsantre olma problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Bu yeteneklerinizden biriyle ilgili yeterince başarılı olamadığınızı düşünüyorsanız, bunun sebebi yeteneğinizin az olması değil. Belki de odaklanmak, dikkatinizi süzgeçten geçirip yoğunlaşmak için doğru zaman olabilir. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Aslan Burcu

Bir sorundan her seferinde sıyrılmayı başarıyorsunuz. Üstelik bunu her başardığınızda, kendinizi zafer kazanmış gibi hissediyorsunuz. Ancak siz böyle hissetseniz de problemin kendisi yok olmuyor. Belki de problemi çözmek, ondan sıyrılmaktan daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Başak Burcu

Bazı şeyler, iyi bile olsa, çok fazla olduğunda size kendinizi suçlu hissettirebilir. Örneğin bir yaptığınız bir harcama sizi ilk başta mutlu etse de bu harcama arttıkça, suçluluk da beraberinde gelebilir. Bu yüzden hayatın her alanında dengeli ve ölçülü davranmaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Terazi Burcu

Geçmişteki bir pişmanlık yüzünden bazı seçimler yaptığınızı düşünüyor musunuz? Belki de seçimlerinizi gözden geçirmek iyi olabilir. Geçmişte yaşanmış olumsuz tecrübelerin yarattığı korku, sizi yanlış seçimler yapmaya yönlendirmiş olabilir. Geri dönüp bunları değerlendirmeye almalısınız. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Akrep Burcu

Bir hayalinizi gerçekleştirmek için artık hazır olduğunuzu düşünüyorsunuz ve evrenden yardım istiyorsunuz. Belki evren sizin bu isteğinize yanıt verebilir ancak bu yanıtın tüm kapıları açacağını düşünmeyin. Bunu, motive edici bir başlangıç gibi görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Yay Burcu

Sizde gerginlik yaratan bir konuyu geride bırakıp gitmek sizi korkak veya kaybeden yapmaz. Eğer bir şey sizi pozitif düşüncelerden uzaklaştırıyor ve size zarar veriyorsa, onu geride bırakmak en doğal hakkınız. Bunun için kendi üzerinizde baskı kurmayın. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Oğlak Burcu

Olmak istediğiniz şey ile olduğunuz şey arasındaki boşluk gün geçtikçe artıyor olabilir. Bunun sebebi, hayallerinize çok fazla odaklanıp gerçeklerden uzaklaşmanızdan kaynaklanabilir. Bazen hepimiz gerçeklerle hayalleri karıştırıyoruz. Biraz durup, kim olduğunuzu hatırlamak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Kova Burcu

Problem çözmekten keyif alan birisiniz ve bu konuda oldukça başarılısınız. Ancak şu sıralar bir probleme çözüm bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Kendinizi çok fazla hırpalamayın. Hiç kimse mükemmel değildir ve hepimizin zaman zaman zorlandığı, başaramadığı şeyler olabilir. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Balık Burcu

Hayatınızın geri kalanında neler yapmak istediğinize dair muhteşem fikirleriniz olabilir. Ancak başarısız olma korkunuz yüzünden bunları denemeye çekiniyorsunuz. Başarısızlık da başarılı olmak kadar doğal bir sonuç. Korkularınıza değil, isteklerinize yol verin ve hayallerinizin peşinden gidin. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!