Günlük burç yorumları: 11 Ekim

Koç Burcu

Ay, maceraperest Yay burcunda ancak henüz harekete geçmenizi destekleyecek bir konumda değil. Hayallere dalabilir, tatil planı yapabilir, evinizle ilgili yeni fikirler ortaya atabilirsiniz. Ay, yakın zamanda Oğlak burcuna geçtiğinde ise siz de harekete geçebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Boğa Burcu

Duygusal olarak çok hassas bir noktada olabilirsiniz. Böyle zamanlarda kafanızı dağıtmak için başka şeylerle oyalanmak yerine sakinleşmek, duygularınızı anlamaya çalışmak ve üzerine düşünmek size daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

İkizler Burcu

Yakınlarınızla ilgili bir duygusal yoğunluk, sizi fazlasıyla etkilemiş olabilir. Böyle zamanlarda biraz yürüyüş yapmak, sakinleşmek iyi gelebilir. Kendinize ve çevrenizdekilere biraz vakit tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Yengeç Burcu

Ay şu sıralar değişim döneminde ve bu sizi çok etkiliyor. Yeni adımlar atmak, yeni kararlar vermek pek iyi olmayabilir. Bunun yerine mevcut durumu korumak ve bildiğiniz yoldan gitmek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Aslan Burcu

Eğlenmek için kendinize izin veriyor musunuz? Hayat her zaman tırmanılması gereken bir tepe veya kazanılması gereken bir yarış değil. Eğlenmek, keyif almak için kendinize izin vermeli, alan tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Başak Burcu

Bugün adeta iki farklı karakteri bir arada yaşayabilirsiniz. Günün ilk yarısında daha yumuşak başlı, sakin, her şeye uyum sağlayan bir ruh halinde olabilirsiniz. Günün ikinci yarısında ise daha özgür, çılgın, hayal gücü daha yüksek biri sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Terazi Burcu

Bugünü toparlanma, bekleyen işleri tamamlama günü olarak değerlendirebilirsiniz. Uzun zamandır yarım kalan işlerinizi toparlamak için harika bir zaman. Bunun ne kadar rahatlatıcı bir duygu olduğunu tekrar keşfedebilirsiniz. Günün geri kalanını ise ailenize, sevdiklerinize ayırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Şüphesiz ki özgüveni yüksek insanları kalabalık bir topluluk içinde bile olsa kolayca fark edebiliyoruz. Çalışmalar, yüksek özgüven seviyesine sahip insanların hayatlarında daha başarılı işler yaptıklarını, insan ilişkilerinde daha iyi olduklarını, profesyonel ve özel hayatlarında daha eğlenceli deneyimler yaşadıklarını ortaya koymakta. “Özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacak 15 öneri

Akrep Burcu

Hayatınızdaki zorlukları, en köşeli noktaları tecrübe edeceğiniz bir dönemdesiniz. Böyle zorluklar yaşanırken yapacağınız en iyi şey, sakin kalmaya ve sizi ayakta tutan şeylere odaklanmaya devam etmek. Her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Yay Burcu

Sağlık ve beslenmenizle ilgili konulara eğilmenin tam zamanı. Kararlar vermek, önemli adımlar atmak için doğru bir adım. Bir taraftan da finansal konularda bazı düzenlemeler yapmanız iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bizler genelde kilo aldığımız zaman diyet yaparız, hastalandığımız zaman sağlıklı olmaya çalışırız, mutsuz olduğumuz zaman mutluluk arayışına gireriz. Halbuki sağlık ve mutluluk hayatımızın bir parçası olması gerekir ki kilo almayalım, hastalanmayalım ve mutlu olalım. “Sürdürülebilir sağlık ve mutluluk felsefesini yaşamınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

Oğlak Burcu

Eğer düzeltmeniz gereken bir durum veya bir ilişki varsa, bunu uluorta yapmak yerine biraz daha gizli ve sakin adımlarla ilerlemek daha iyi olabilir. Öte yandan yalnız kalmak, kendinizi dinlemek de size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Kova Burcu

Sosyalleşmeyi, sosyal ortamları seviyorsunuz. Yay burcundaki Ay da eğlenceli aktivitelere katılmanızı destekliyor. Yakın arkadaşlarınızla vakit geçirmek, hobilerinize zaman ayırmak, eğlenmek ve eğlendirmek için güzel bir gün sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Kariyerinizle ilgili konulara odaklanmanın tam zamanı. Yöneticilerinizle konuşmak, uzun zamandır planladığınız kariyer hamleleriniz konusunda harekete geçmek için doğru zaman… Hedeflerinizi sıralamalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!