Yeni başlangıç yapmak isteyenlere ilham verici filmler

Yeni yıl, bir çoğumuz için yeni kararlar, yeni umutlar, yeni başlangıçlar için kaçırılmayacak bir fırsat değerinde. Fikirlerimizi, hayallerimizi, hedeflerimizi gözden geçirirken bir yandan da yeni adımlar atacak cesareti ve yeni yollara çıkacak motivasyonu bulmamıza yardımcı olacak arayışlara girebiliyoruz. Bu konuda da imdadımıza yetişen etkileyici ve ilham dolu filmler oluyor. Siz de bu yıl için kendinize değişim sözü verdiyseniz; yeni başlangıçlar için neler yapabileceğinizi düşünmeye başladıysanız bu yazımız tam size göre. Umut dolu hayat hikayeleri, başarılı girişimleri ve asla pes etmeyen güçlü inançları ile adeta idol olmayı başarmış karakterleri bizimle tanıştıran ilham dolu filmleri sizler için bir araya getirdik. İşte yeni başlangıç yapmak isteyenlere etkisini hiçbir zaman yitirmeyen ilham verici filmler:

Forrest Gump

Forrest Gump – Trailer

Hayatın beklenmedik birçok olay ile dolu olduğunun en güzel örneklerinden biri olan Forrest Gump, üzücü olaylara, hayal kırıklıklarına, acılara rağmen nezaketin ve iyimserliğin hala varlığını sürdürebileceğini başarılı bir şekilde aktarmayı başarıyor. Usta aktör Tom Hanks’in başrolünde yer aldığı film, tarihin önemli olaylarına şahitlik ederken kalbinin güzelliklerini paylaşmayı ihmal etmeyen Gump’ın yaşadıklarını gözler önüne seriyor. “Bir şeyleri değiştirmenin zamanı geldi.” diyorsanız bu filmi mutlaka izlenecekler listenize eklemelisiniz.

IMDb: 8.8

Into the Wild

Into the Wild (2007) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Üniversiteden onur derecesiyle mezun olduktan sonra ailesinden gelen tüm mal varlığını reddeden ve binlerce dolarlık birikimini hayır kurumlarına bağışlayarak yeni bir hayat kurmak için yola koyulan Christopher, izleyenlerin içini umutla doldurmayı başarıyor. Sahip olduğu her şeyi geride bırakıp vahşi doğada yaşamak için Alaska’ya doğru yola çıkan Christopher, sadece yeni başlangıçların değil sıfırdan başlamanın da mümkün olduğunu gösteriyor.

IMDb: 8.1

The Pursuit Of Happyness

The Pursuit of Happyness (2006) Official Trailer 1 – Will Smith Movie

Neredeyse tüm dünyada yaşanan ortak sıkıntıları, insanların her gün karşılaştığı zorlukları, sürekli bir şeyleri elde etmek için verdikleri mücadeleyi ve bitmeyen koşturmayı arka planına alan başarılı film The Pursuit of Happyness, ünlü aktör Will Smith ile ilham verici bir hikayeye dönüşüyor. Sevgi dolu, etkileyici ve kesinlikle kalbinize dokunacak bu film, yeni başlangıçlar için mükemmel bir örnek niteliğinde.

IMDb: 8.0

The Passenger

The Passenger – Trailer – (1975) – HQ

Eskidikçe daha da anlamlı hale gelen filmlerden biri olan The Passenger, yeni bir sayfa açma konusuna bambaşka bir bakış açısı getiriyor. Kimliğinizi terk edip başka bir hayata dalmak mümkün olsaydı bunu yapar mıydınız? Usta oyuncu Jack Nicholson’un etkileyici tavırlarına hayran kalacağınız bu filmde varoluşsal sancılar eşliğinde yeni arayışlara girebilirsiniz.

IMDb: 7.6

The Eagle Huntress

The Eagle Huntress | Official HD Trailer (2016)

İmkansız diye bir şeyin olmadığını, istedikten sonra her şeyin başarılabileceğini ve hayatın mucizelerle dolu olduğunu en güzel şekilde aktaran filmlerden biri olan The Eagle Huntress, yeni bir başlangıç yapmak, meydan okumak, değişime cesaret etmek isteyip de aradığı motivasyonu bulamayan herkese ilham verebilecek nitelikte. 12 kuşağa meydan okuyarak kartal avcısı ilk kadın olan Aishol-pan, yüzyıllardır süren geleneği bozarak herkes için yepyeni bir başlangıcının kapılarını aralıyor.

IMDb: 7.5

My Happy Family

My Happy Family (clip) – AIFF 2017

Her şeye sıfırdan başlamak için asla geç olmadığını ve yaşın sadece küçük bir detay olduğunu etkili bir şekilde gözler önüne seren ilham verici film My Happy Family, tek çatı altında üç kuşak bir arada yaşayan Gürcü bir aileyi anlatıyor. 52 yaşında yalnız yaşamaya karar veren kadın karakter Manana’nın kocasını, ailesini geride bırakarak çıktığı yolculuk herkesi şaşkına çevirse de Manana hayalinden vazgeçmiyor.

IMDb: 7.4

Erin Brockovich

Erin Brockovich (2000) Official Trailer – Steven Soderbergh, Julia Roberts Movie HD

Şartlar ne kadar zorlayıcı olursa olsun vazgeçmeyen, değişmek, iyileşmek, gelişmek için tüm fırsatları değerlendiren ve asla yılmayan bekar anne Erin Brockovich, insanların ona karşı olan olumsuz tutumlarına rağmen davasından vazgeçmiyor. Yaşamını yeni baştan yaratacak büyük bir tazminat davasını nasıl kazandığını anlatan film, tüm sıkıntılara rağmen ilhamını kaybetmeyen herkese umut aşılamayı başarıyor.

IMDb: 7.4

Alice Doesn’t Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore – Original Theatrical Trailer

Kocasını trajik bir trafik kazasında kaybeden Alice, sevgisiz evliliğinden kurtulduktan sonra mutlu olduğunu hatırladığı son yer olan Monterey’e dönüyor ve hayatını aldığı cesur kararlarla yeni baştan inşa ediyor. Başarılı kadın karakterin mutluluğu yeniden keşfetmesini ve korkularına rağmen vazgeçmeyişini konu alan bu film, gerçek bir ilham kaynağı.

IMDb: 7.3

Wild

Wild Official Trailer #1 (2014) – Reese Witherspoon Movie HD

Eminiz ki birçoğumuz zaman zaman her şeyi bir bırakıp dünyanın uzak bir köşesine kaçmanın ve her şeye sıfırdan başlamanın hayalini kurmuşuzdur. Wild, annesinin ölümünden sonra alt üst olan hayatını toparlamak için tek başına uzun yollara çıkan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Bin yüz millik yolu sadece kendiyle baş başa yürüyen bu kadının serüvenine eşlik etmek isteyeceksiniz.

IMDb: 7.1

Yes Man

Yes Man (2008) Official Trailer

En sevilen mizah ustalarından biri olan Jim Carrey‘in üstün performansını sergilediği Yes Man, kahkaha dolu bir başlangıç için izlemeniz gereken bir film olabilir. Bir yıl boyunca her şeye ‘evet’ demek zorunda kalsaydınız, hayatınız nasıl değişirdi? Usta oyuncu bu sorunun cevabını zaman zaman zorlanarak zaman zaman da eğlenerek veriyor. İçinizi neşeyle kaplayacak ilham dolu bu filmi mutlaka izlenecekler listenize eklemelisiniz.

IMDb: 6.8

Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun (2003) – Trailer

İsmi gibi sıcacık bir anlatımı olan Under the Tuscan Sun, kocasının kendisini aldattığını öğrendikten sonra depresyona giren bir kadının, en iyi arkadaşı tarafından İtalya turuna çıkması için teşvik edilmesi ile başlıyor. Birbirinden güzel gelişmelere tanık olacağınız bu filmde yeniden başlamanın, sıfırdan bir hayat kurmanın mümkün olduğunu ve inanmaktan asla vazgeçmemek gerektiğini göreceksiniz.

IMDb: 6.8

Bridget Jones’s Diary

Official Trailer | Bridget Jones Diary | Screen Bites

Hem yüzünüzü güldürecek hem de ilham kaynağı olacak romantik komedi tadındaki Bridget Jones’s Diary, hayatını, yaşam tarzını, alışkanlıklarını değiştirmeye ve yepyeni bir yolculuğa başlamayı kafasına koyan başarılı bir kadının hikayesine odaklanıyor. Aşkı ararken kendini değiştirmeye de karar veren Bridget’in günlüğü bakalım neleri kaydediyor.

IMDb: 6.7

That Awkward Moment

That Awkward Moment Official Trailer #1 (2014) – Zac Efron Movie HD

Hiçbir şeyin sonsuza kadar aynı kalamayacağının farkına varan üç yakın arkadaş Jason, Daniel ve Mikey, alışkanlıklarına, korkularına ve günlük zorluklara karşı verdikleri savaştan galip çıkarak hem klasik romantik komedi filmlerine meydan okuyor hem de içinizi umutla doldurmayı başarıyor.

IMDb: 6.1

Eat Pray Love

Watch the Official EAT PRAY LOVE Trailer in HD

Başarılı oyuncu Julia Roberts’ın hayat verdiği her şeye sahip bir kadın olan Elizabeth karakterinin hayatını tamamen değiştirmek için yola koyulmasını anlatan film Eat Pray Love ile İtalya, Hindistan ve Endonezya’yı gezerken mutluluğun aslında anlarda gizli olduğunu fark edeceksiniz.

IMDb: 5.8

Sizin de bu listede mutlaka olmasını istediğiniz ilham dolu yeni başlangıçlara motive eden film önerileriniz varsa, yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir: Mutlaka izlemeniz gereken tüm zamanların en etkileyici 10 filmi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!