Günlük burç yorumları: 11 Ağustos

Koç Burcu

Birilerinin sizden bir şeyler sakladığını hissediyorsanız, bunu öğrenmek için ısrarcı olursanız hiçbir bilgi alamayabilirsiniz. Aksine rahat olmaya gayret etmelisiniz. Karşınızdaki kişiyi fark ettirmeden gözlemlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Boğa Burcu

En sakin kişiler bile zaman zaman duygusal çıkışlar sergileyebilir. Eğer yakın zamanda böyle bir çıkış yaptıysanız, bunun için kendinizi suçlamakla vakit kaybetmek yerine bunu nasıl düzeltebileceğinize odaklanmalısınız. Hepimiz zaman zaman böyle davranışlar sergileyebiliyoruz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

İkizler Burcu

Pasif-agresif bir kişiyle iletişim kurmak zor olabilir. Bazen iletişim kurmaya değil, sadece kendinizi ifade etmeye odaklanmalısınız. Kendi düşüncelerinizi en uygun şekilde anlatın ve sonrasını detaylandırmadan uzaklaşın. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Yengeç Burcu

Bir süredir sizi endişelendiren bir konuda işler yoluna girmeye başlıyor. Ancak siz yine de korkularınızı bırakmakta zorlanabilirsiniz. Oysa bu ruh halinden çıkmak ve daha umutlu olmak, uzun dönemde size daha iyi sonuçlar getirir. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Aslan Burcu

Sevdiğiniz bir kişi sizi çok sıkıntılı bir duruma düşürmüş olsa da siz ona destek olmaya, sevdiklerinizi yalnız bırakmamaya devam ediyorsunuz. Yine de bazen biraz uzakta kalmak, sevdiklerinizin de hatalarını anlamalarına izin vermek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Başak Burcu

Önünüzde çok büyük bir zenginlik varken buna erişemediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Oysa gözünüzün önündeki anahtarı göremiyor olabilirsiniz. Biraz daha dikkatli bakmak, bakış açınızı değiştirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Terazi Burcu

Önünüzde birden çok seçenek olduğunda, büyük kararlar almak zor olabilir. Yanlış kararı vermek, fırsatları kaçırma korkusu sizi engelleyebilir. Böyle durumlarda her bir opsiyonu tek tek denemek iyi bir fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Akrep Burcu

Bir ilişkinizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bunun çözümü için biraz araştırma yapmanız iyi olabilir. Belki de problemin çözümü, zannettiğiniz kadar karmaşık olmayabilir. Endişelenmeyin ve çözüme odaklanın. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yay Burcu

Problemlerden kaçmak, sorunları halının altına süpürmek iyi bir çözüm olmayabilir. Ancak bazen sorunların çözümü için çok fazla uğraşmak yerine kendi haline bırakmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Oğlak Burcu

Hayatın adil olmadığını düşünüyoruz zaman zaman. Ancak büyük resme baktığımızda, yaşadığımız sorunların üzerinden vakit geçtiğinde aslında zannettiğiniz kadar adaletsiz olmadığını görebilirsiniz. Şans sizden yana dönüyor. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Birilerinin size inanmıyor olması, başarısız olacağınız anlamına gelmiyor. Herkesten önce siz kendinize inanmalısınız. Başarıya ulaşmak, öncelikle ona ulaşabileceğinize inanarak başlar. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Balık Burcu

Maceraperest bir ruh halinde olmayı seviyorsunuz. Ancak bir yandan da kendinizi güvende hissetmek istiyorsunuz. Mutlu olmanızı sağlayacak şey ise içinizden geldiği gibi davranmaktan geçiyor. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!