Günlük burç yorumları: 10 Haziran

Koç Burcu

Bugün yaşayacağınız bir olay, hayatın sadece çalışmaktan ibaret olmadığını hatırlatabilir. Bir şeyleri değiştirmek için öncelikle farkındalık geliştirmelisiniz. Sorumluluklarınız ve hayatın keyfi arasında bir denge tutturabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Boğa Burcu

Kendinizi tam bir karmaşanın ortasında bulabilirsiniz. Bu kargaşa karşısında öfkeli ve sert tavırlar sergilemek size hiçbir şey kazandırmaz. Eğer bu duyguları taşıyorsanız, öncelikle tansiyonunuzu düşürmelisiniz ve sakinleştikten sonra tavrınızı belirlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

İkizler Burcu

Hayatınızdaki gizemli veya endişeli bir konu, yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Bu duruma belki de sizin beklediğiniz yanıtı alamamış olabilirsiniz ancak önemli olan bu durumda öğrendikleriniz ve geride bırakıyor olmanız. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Yengeç Burcu

Hayatınızdaki önemli ilişkilerinizden birisi değişiyor olabilir. Üstelik bu iyi yönde bir değişim oluyor. İlişkiler her zaman değişir. Önemli olan sizin bu duruma nasıl yaklaştığınız. Eğer yaşanan değişimi incelik ve özenle karşılarsanız, mutlaka pozitif sonuçlar elde edersiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Aslan Burcu

Ruh haliniz iyiyse, çevrenize karşı duyarlı ve kibarsınız. Ancak moraliniz bozuk olduğunda, çevrenizdekilere karşı da huysuz ve sinirli olabiliyorsunuz. Ancak bugün öfkeli değil, çevrenize karşı yumuşak tavırlar sergilemeniz daha iyi olur. Eğer birileriyle bir araya gelecekseniz, tavrınızı biraz yumuşatmanız iyi olur. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Başak Burcu

İş hayatınızda veya sosyal hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler için tek bir kişiyi suçluyor olabilirsiniz. Oysa o kişiyi işaret etmeden önce onun da düşüncelerini dinlemek iyi olabilir. Belki siz bunu sağlayacak kişi olabilir, orta yolu bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Terazi Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız şeyin karşılığını almaya başlayabilirsiniz. Ancak bu aşamada ufak tefek pürüzler, gecikmeler yaşanabilir. Bunların olabileceğini kabul etmelisiniz. Eğer çok fazla mükemmeliyetçi olursanız, kendinizi mutsuz etmekten başka bir yol kat edemezsiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Akrep Burcu

Şüpheciliğin, faydalı bir araç olarak kullanabilirsiniz. Her şey yolunda giderken ve umutlar yüksekken, şüpheci olmak sizi olası kötü koşullara hazırlıklı hale getirir. Ancak dikkatli davranmazsanız, şüphecilik çok fazla zarar da verebilir. Umut etmek, başarıyı garantilemez ancak başarıya ulaşmanızı kolaylaştırır. Bunu ara sıra kendinize hatırlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Yay Burcu

Uzun zamandır ortaya çıkan bir problem karşısında sürekli geçici çözümler üretiyorsunuz ancak bu kalıcı bir çözüm olmadığı için problem her seferinde yeniden ortaya çıkıyor. Belki de bu problemin muhatabı siz olmadığınız için böyle davranıyor olabilirsiniz. Bu durumda daha açıklayıcı bir şekilde sorunu paylaşırsanız, kalıcı bir çözüme ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Oğlak Burcu

Sizin de içinde bulunduğunuz bir konuda, sık sık problemler ortaya çıkıyor olabilir. Konumunuz gereği bu problemlere müdahale edemiyor olabilirsiniz. Ancak bu, çözüm için hiçbir şey yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Kendi tecrübelerinizi paylaşabilir ve arka planda kalarak destek verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Kova Burcu

Hedefleriniz büyük ancak yetenekleriniz de büyük. Genellikle bir hedefe odaklandığınızda, kendi yeteneklerinizi ve kapasitenizi ölçmeyi seviyorsunuz. Bu seferki hedefiniz, sizi biraz zorlayabilir ancak pes etmeyin. Bu zorlanmadan daha da güçlenerek çıkacağınıza inanın. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Balık Burcu

Biraz ortalığı karıştırmaya, dikkatleri üzerinize çekmeye hazırlanın. Çevrenizdekiler dikkat çekmemek için kendi görüşlerini dile getirmek istemiyor olabilir. Ancak siz onlardan olmayın. Uygun ortamlarda fikirlerinizi cesurca dile getirmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!