Günlük burç yorumları: 1 Şubat

Koç Burcu

Bir arkadaşınıza, aile üyesine yapılan kaba bir davranışın karşısında durabilirsiniz. Haksızlıklara tahammül edemeyen duruşunuz, burada da kendini gösteriyor. Bu yaşanan durum size kendinizi de hatırlatmalı, size karşı yapılan haksızlıkların da karşısında aynı kararlılıkla durmanız gerekir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Özellikle sabah saatlerinde kendinizi biraz sıkılmış veya negatif hissedebilirsiniz. Böyle zamanlarda egzersiz yapmak, yürüyüşe çıkmak, kendinizi biraz dinlemek, keyif aldığınız şeyleri yapmak iyi gelebilir. Akşam saatlerine doğru üzerinizdeki o negatif havayı atabilirsiniz. Böyle günlerde büyük sözler vermekten, önemli şeylere imza atmaktan kaçınmalısınız. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

İkizler Burcu

Yaratıcı gücünüzün etkisini hissettirdiği, pozitif bir gün sizi bekliyor. Aklınıza gelen yeni fikirleri geliştirmek için harika bir gün. Etrafınızdaki pozitif havanın kıymetini bilin ve bunu kaybetmeden en etkili şekilde kullanmaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Yengeç Burcu

Bir süre önce bir arkadaşınıza veya flört ettiğiniz bir kişiye yönelttiğiniz eleştirilerle ilgili biraz haksız olduğunuzu fark edebilirsiniz. Böyle zamanlarda sessiz kalmak yerine kendinize bunu itiraf etmekten çekinmeyin. Herkes zaman zaman hatalar yapabiliyor. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Aslan Burcu

Venüs’ün uyumlu pozisyonunun etkisindesiniz. Özellikle evinizle ilgili uzun zamandır planladığınız bazı değişiklikler varsa, bunları hayata geçirmenin tam sırası. Ufak bir değişim bile sizin için büyük bir değişiklik yaratabilir. Hiçbir çabayı hafife almayın. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Başak Burcu

Söylemek istediğiniz bazı şeylerin, karşınızdaki kişiyi incitebileceğini düşünüyorsunuz. Oysa her şeyi ifade etmenin başka bir yolu daha vardır, sadece biraz daha düşünmeniz gerekebilir. Hissettiklerinizi ifade edebileceğiniz daha iyi bir yol bulduğunuzda, karşınızdaki kişiye büyük katkılar sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Terazi Burcu

Bugün keşfedeceğiniz bir şey, hayatınızda birçok anlamda pozitif gelişmeler yaratabilir. Her bir gerçek, sizi olmak istediğiniz kişiye bir adım daha yaklaştırır. Bu yüzden karşınıza çıkan her şeyin bir manası olduğuna inanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Akrep Burcu

Gördüğünüz bir rüyanın etkisinden kurtulamıyor olabilirsiniz. Aslında bunun sebebi; aklınıza gelen bazı düşüncelerin size bir mesaj vermesi olabilir. Karşınıza çıkan şey her ne ise; buna açık olmalısınız. Eğer bir şey sizin karşınıza çıkıyorsa, bunun mutlaka bir sebebi olmalı. 

Uplifers önerisi: Gördüğünüz rüyaları hatırlamak kendi hayatımızın tek sorumlusu olduğumuzu kabul etmekle yakından ilgilidir. “Kendinizle iş birliği kurmak: Rüyaların anlamı

Yay Burcu

Son dönemde finansal anlamda bazı güzel gelişmeler yaşanmış olabilir. Bu da size belli bir konfor sağlayabilir. Eğer gerçekleştirmek istediğiniz bir iş fikriniz varsa, bu finansal konfor sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. İyi bir planlamayla, sağlam adımlar atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Oğlak Burcu

Eğer üzerinde çalıştığınız bir proje sizi korkutuyorsa, bunu aşamalara ayırıp birkaç küçük proje gibi görebilirsiniz. Gerçekten de her projenin farklı aşamaları vardır; sadece sizin bakış açınızı bu yöne çevirmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Kova Burcu

Sabah saatlerinde biraz moral bozucu bir haber alabilirsiniz. Ancak hemen umutsuzluğa kapılmayın; bazen kötü gibi görünen bir şey aslında sizin için iyi olabilir. Sadece biraz zaman tanımalısınız. Hayatta her türlü deneyim, kişiye yeni kapılar aralar. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Balık Burcu

Yaratıcılığınızı kullanmanın tam sırası. İş yerinde özellikle sizin yaratıcılığınıza başvurulan bir konu olabilir. Bunu ekstra bir iş yükü olarak görmek yerine, kendinizi göstermek için bir fırsat olarak değerlendirmelisiniz. Yakında çok güzel haberler alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!