Gerçek aşkı bulmak için benimsemeniz gereken prensipler

İnsanlar bazen “Doğru aşkı bulmanın yaşı kaç” diye soruyor. Aslında bu sorunun gerçek bir yanıtı yok çünkü aşkın bir son kullanma tarihi veya tarifi yok. 50’lerinde, 60’larında, 70’lerinde aşkı bulup mutlu olan insanlar var. Peki, bu insanların mutluluğunun anahtarı ne? Karşılıklı anlayış ve bazı prensipleri benimsemek. Uplifers olarak mutluluğu yakalamanızı sağlayacak bu prensipleri sıraladık:

1. Yaş, sayıdan ibarettir

20 yaşında olup hiçbir yaşama heyecanı taşımayan, günlerini bilgisayar karşısında vakit öldüren birini gördünüz mü? Ya da 60 yaşında olup da 20’li yaşlarındaki enerjiye sahip olan biriyle karşılaştınız mı? Eğer bu sorulara vereceğiniz yanıt evet ise, yaşın aslında tamamen göreceli bir şey olduğunu da hemen fark edebilirsiniz.

Gerçek aşkı bulmak için benimsemeniz gereken prensipler
Aşkın bir son kullanma tarihi veya tarifi yok.

2. Fırsatlar her yerde

Aşkı bulmak için gitmeniz gereken bir yer yok. Sadece fırsatlara açık olun ve bu fırsatların her an, her yerde karşınıza çıkabileceğini bilin yeter.

3. Deneyimler aşkı zenginleştirir

Gençken yaşanan aşklar ne kadar masum ve tatlıysa, daha olgun yaşlarda yaşanan aşklar da bir o kadar tatmin edici ve huzur verici olabiliyor.

4. Hayat hepimizi zorluyor. Cesur olursanız zorlukların içindeki fırsatları görebilirsiniz

Eşini beyin kanserinden kaybetmiş ve son anına kadar onunla ilgilenmiş kadını düşünün. Eşinin ölümünden sonra kendini dış dünyadan uzaklaştırmak yerine eşiyle ilgilenirken öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı tercih etmiş. Eşinin ölümünün üzerinden 29 yıl geçen bu kadın, şimdilerde yeniden biriyle görüşmeye başladı. Hayata olumlu bakmak, dayanıklı olmak ve şükretmek her zaman insana olumlu dönüşler sağlıyor.

Gerçek aşkı bulmak için benimsemeniz gereken prensipler
Gençken yaşanan aşklar ne kadar masum ve tatlıysa, daha olgun yaşlarda yaşanan aşklar da bir o kadar tatmin edici ve huzur verici olabiliyor.

5. Flört etmek sonradan öğrenilen bir yetenektir ve bunun için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız

Bazı insanlar çok şanslı oldukları için ruh eşiyle erken yaşlarda karşılaşıyor. Ancak birçok insan bu yolculuğu türlü türlü başarısız girişimlerle geçiriyor. Başarısızlıklar olabilir, önemli olan bu başarısızlıkların sizi pes etmeye, olumsuz bakış açısına sevk etmemesi gerekiyor. Başarılı bir ilişki için gerçekçi olmanız ve kendinize verdiğiniz değeri asla hafifa almamanız gerekir. Biraz çabayla aşkın her zaman etrafınızda olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak:
Mind Body Green

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

İlişkide uzun süreli heyecan ve mutluluk için yatak odanızdan önce duygularınızı renklendirin

Bir yıllık mutluluk için 7 günde kazanmanız gereken 7 alışkanlık

İyi yaşam ve mutluluk nedir, ne değildir?

Mutlulukla ilgili mutlaka takip etmeniz gereken 10 yeni araştırma

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!