Feng Shui renklerine giriş rehberiyle hayatınızı olumlu yönde değiştirin

Enerjinizi dengelemek ya da ev veya işyeri ortamınızı yeniden şekillendirmek mi istiyorsunuz? O zaman etrafınızı doğru renklerin sardığından emin olun. Çünkü renklerin insan ruhu üstünde büyük bir etkiye sahip.

İster sakinleşmek, ister canlanmak amacıyla, aşağıda yer verdiğimiz Feng Shui renklerini kullanabilirsiniz.

feng shui renkleri

Bu noktada her rengin farklı bir anlamı ve her renk kombinasyonu için en uygun olan farklı alanlar mevcut. Aşağıda yatak odanız, salonunuz ve hatta kıyafetleriniz için en uygun renkleri sıraladık:

Feng Shui renklerini karıştırın

Evinizi tekrar dekore ederken, farklı renkleri karıştırmak yeni yaşam alanınıza derinlik ve kişiliğinizden parçalar katmak için iyi bir yöntem olacaktır. Tam da bu nedenle yatak odanızda daha dinlendirici renkler kullanırken, mutfak ya da yemek odası gibi alanlarda daha canlı renkleri tercih etmelisiniz. Birlikte kullanacağınız renkleri ise birbiriyle uyum içinde olan renklerden seçmelisiniz. İşte birkaç öneri:

  • Sarı ve kırmızı: Bir ateş rengi olan kırmızının yoğun enerjisini dengelemek için daha sakin bir renk olan sarıyı kullanabilirsiniz. En uygun kullanım alanları: Salon, çalışma odası, mutfak.
  • Yeşil ve mavi: Her ikisi de dinlendirici renk olan yeşil ve maviyi, kırmızının enerjisinden uzak kalarak oluşturmak istediğiniz canlı alanlar için kullanabilirsiniz. En uygun kullanım alanları: Yatak odası, çocuk odası, banyo.
  • Mavi ve mor: Bilgeliği ve refahı simgeleyen bu kombinasyon, kullanıldığı alanlara sakinlik, dinginlik getirecektir. En uygun kullanım alanları: Oturma odası, çalışma odası, ofis.

Feng Shui renklerinin dışarıda kullanımı

Feng Shui’yi yaşamınıza dahil etmek için bütün evi baştan aşağı tekrar düzenlemenize gerek yok. Ofisinizde ya da gardrobunuzda Feng Shui renklerine yer açarak da bunu yapabilirsiniz:

  • İşyerinde ne giymelisiniz?

İş için genellikle siyah giyilmesinin aslında bir nedeni var. Siyah, kariyeri temsil eden bir renktir, dolayısıyla iş ortamında olumlu etkileri vardır. Eğer bu rengi pek sevmiyorsanız, bilgelik ve bolluğu temsil eden morla birlikte kullanabilirsiniz.

  • Spor yaparken ne giymelisiniz?

Kırmızı, turuncu ve sarı gibi canlı renkleri kullanmak, sizde uyarıcı etki yapacak ve hızınızı korumanızı sağlayacaktır.

  • İşyerinizi nasıl dekore etmelisiniz?

Mavi ve yeşil gibi güçlü ve dinlendirici renkler içinizdeki yaratıcılık, güç ve kendinizi geliştirme isteğini uyandıracaktır.

İlginizi çekebilir: Ofiste üretkenliğinizi artıracak Feng Shui öğretileri

  • Bir randevuya giderken ne giymelisiniz?

Kırmızı, beyaz ya da pembe. Çünkü bu renkler, romantik durumlarda evlilik, aşk ve bütünlük gibi hisler yayar.

Evde küçük uyumlar yaratın

Kabul edelim ki, yoğun iş hayatı, aileyle birlikte geçirilen vakit ve tatillerden Feng Shui’ye pek vakit kalmayabiliyor. Bu durumda, eğer tekrar düzenleme yapma şansınız yoksa, evinizde ya da işyerinizde Feng Shui’ye uygun renklerle hazırladığınız bir çiçek buketine yer verebilirsiniz.

Kaynak:

the-open-mind.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!