Evinizin havasını değiştirecek, masrafsız öneriler

Evinize Özel Masrafsız Dekorasyon Önerileri
Evinize Özel Masrafsız Dekorasyon Önerileri

Evinizde değişiklik yapmak istediğinizde, aklınıza gelen ilk şey, eşyalarınızı yenilemektir. Ancak yeni bir şeyler almadan da evinizin havasını değiştirmeniz mümkün.

İşte evinizde istediğiniz değişikliği yapmanıza yardımcı olabilecek masrafsız ve pratik öneriler;

Yer değiştirin

Büyük eşyaların yerini değiştirmek, odanızı bir anda değiştirebilir. Yatağınızı başka bir duvara yaslamak ya da salonunuzdaki oturma grubunu biraz merkeze taşımak, odanın şeklini daha farklı algılamanızı sağlayacaktır.

Evinize Özel Masrafsız Dekorasyon Önerileri
Evinize Özel Masrafsız Dekorasyon Önerileri

Çifleri ayırın

Eğer dekorasyonun simetrik olması gerektiğini düşünüyorsanız, tekdüzelikten kurtulabilmek için fikrinizi biraz değiştirmelisiniz. Yatağın iki tarafında duran aynı komodin, aynı gece lambası; yatak odanızı sıkıcı gösteren şey olabilir. Komodinlerden birini evin girişinde kullanmak, başucu lambalarından birini çalışma masanızdakiyle değiştirmek, evinize hareket katacaktır.

Odalar arası alışveriş

Yemek odasındaki halı aslında girişte, mutfaktaki sandalyeler yemek odasında daha güzel durabilir. Eşyalarınızın kullanım alanını tek bir odayla kısıtlamayın. Odalar arasında eşyaların yerlerini değiştirmek, ihtiyacınız olan değişiklik hissini vermek için yeterli olacaktır. Salonda duran ve bir türlü alışamadığınız o lamba, oturma odanızı güzelleştirecek parça olabilir.

Evinize Özel Masrafsız Dekorasyon Önerileri
Evinize Özel Masrafsız Dekorasyon Önerileri

Kullanım amacını değiştirin

Orta sehpanın üzerinde duran vazoyu sıkıcı buluyor olabilirsiniz. Önceden okuduğunuz ve kapağını sevdiğiniz birkaç kitap, vazonuzun altına yerleştiğinde, vazonuzun ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabilir. Aksesuar olarak kullanabileceğiniz yeterince eşyanız yoksa üzülmeyin; çok sevdiğiniz ama hiç giymediğiniz bir çift ayakkabı, gözünüze dekoratif aksesuar olarak daha güzel görünebilir, kullanamadığınız renkli bardaklar evin çeşitli yerlerinde taze çiçeklere vazoluk yapabilir. Yaratıcılığınızı kullanın.

 

Yeniden düzenleyin

Çoğu odada gerekenden çok daha fazla eşya vardır. İşe odaları sadeleştirerek başlayın. Önce anahtar parçaları yerleştirin. Oturma odanızda koltuklarınızı ve televizyon sehpanızı yerleştirin, sonra halınızın duracağı yeri seçin. Büyük parçaların yerleşimi bittikten sonra, küçük eşyalara geçin. Bu aşamada, aksesuarların önceden nerede durduklarını unutmaya çalışın. Hoşunuza giden kombinleri fotoğraflayın ve tekrar deneyin.

Odaları değiştirin

Oturma odanız belki kıyafet odası olmak için daha uygundur. Çalışma odanız, manzarasıyla belki keyifli bir oturma odası olmaya elverişlidir. Eğer odalarınızın boyutu birbirine yakınsa, yerlerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Oda içerisindeki düzenlemeniz aynı kalsa bile, odaya ulaşmak için farklı bir yol kullanmak, değişiklik isteğinizi tatmin etmeye yetebilir.

Bitkleri içeri taşıyın

Bitkiler, hem her tarz dekorasyonla uyum sağlayabilir, hem de evinize canlılık katar. Pencerelerin önüne, sehpalara, boş kalan raflara ya da mutfağınıza koyabilirsiniz.

 

Farklı bir gözle bakın

Evde kullanmadığınız bir dolap varsa, onu bir çalışma alanına çevirmek çok da zor değil. Manzarasını sevdiğiniz bir pencerenin önüne bir sandalye ve lamba koyarak, orayı bir okuma alanına dönüştürmek de. Evinizde başka bir ihtiyacınızı karşılayabilecek ya da farklı amaçlarla kullanılabilecek yerler olup olmadığını araştırın.

Evinize Özel Masrafsız Dekorasyon Önerileri
Evinize Özel Masrafsız Dekorasyon Önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!