Eski sevgilinizin size geri dönmek isteyip istemediğini nasıl anlarsınız?

Eski sevgiliniz… Hani sizden ayrılmak istediğinde şaşırıp ne yapacağınızı bilemediğiniz ve bu yüzden hayatınızın alt üst olduğu o kişi… Ani bir kararla sizden ayrılmak istediğiniz söylemişti, ilişkinizi devam ettirebilmek için elinizden geleni yapmıştınız ama nafile…

Yaşadığınız bu yıkıcı tecrübeden sonra belki arkadaş kalmaya ve görüşmeye devam ettiniz, belki de yollarınızı tamamen ayırdınız. Ancak o şimdilerde yeniden sizinle yakınlaşmaya çalışıyor. Acaba tekrar ilişkiye dönmek istiyor olabilir mi? Yoksa sadece sizi güvenli bir liman olarak mı görüyor?

Eski sevgilinizin size geri dönmek isteyip istemediğini nasıl anlarsınız?
Eğer siz onunla birlikte bir şeyler yapmak üzere planlar yapıyorsanız ama karşı taraf bunları genellikle iptal ediyor veya planları değiştiriyorsa, eski sevgilinizin size geri dönme düşüncesi yok demektir.

İşte eski sevgilinizin tekrar size dönmek isteyip istemediğini anlamanın yolları:

1. Eski sevgiliniz yeniden bir araya gelmeyi düşünüyor olsa bile detayları düşünmüyorsa, plan yapmak yerine kafasında belirsiz düşünceler salınıyorsa gerçekten size geri dönmeyi düşünmüyor demektir.

İlgili yazı: İnsanların eski sevgilileriyle neden arkadaş kaldıkları sorusuna verdikleri cevaplar

2. Eski sevgiliniz hala arkadaşlık sitelerinde veya uygulamalarında vakit geçiriyorsa, arkadaşlarıyla flört edebileceği ortamlara giriyorsa ondan umudu kesebilirsiniz.

3. Size geri dönmek istediğini söyleyip geceyi başkalarıyla geçiriyorsa veya sadece cinsellik için birliktelikler yaşıyorsa size geri dönmeyi düşünmüyor demektir.

4. Eğer eski sevgilinizin size gönderdiği mesajlar, sizin herhangi bir arkadaşınıza gönderebileceğiniz türdense boşuna ümitlenmeyin. Sadece mesajların içeriği değil sıklığı da önemli; sizi boş bırakmayacak kadar sık ama gerçekten sizin hayatınızla ilgilenecek kadar sık değil.

İlgili yazı: Eski sevgiliyi unutamama sanatı: Facebook’ta gözetleme

5. Eğer siz onunla birlikte bir şeyler yapmak üzere planlar yapıyorsanız ama karşı taraf bunları genellikle iptal ediyor veya planları değiştiriyorsa, eski sevgilinizin size geri dönme düşüncesi yok demektir.

6. Onunla sosyal medya veya telefon aracılığıyla ya da yüz yüze iletişim kurduğunuzda sizin hayatınıza karşı gerçek anlamda bir ilgi duymuyorsa eski sevgilinizin size geri dönme düşüncesi içinde olmadığını düşünebilirsiniz. Sizin hayatınıza özel, neler yaptığınız, ailenizin nasıl olduğuna dair sorular sormaz çünkü gerçekten hayatınızda neler olup bittiğini önemsemez.

7. Eski sevgilinizle görüşmelerinizin hepsi onun kolayca ulaşabileceği şekilde gerçekleşiyorsa onun size olan ilgisine soru işaretiyle yaklaşmalısınız. Sizi görmek için herhangi bir tavizde bulunmaya yanaşmıyorsa, onun size geri dönme düşüncesi içinde olmadığını düşünebilirsiniz.

Eski sevgilinizin size geri dönmek isteyip istemediğini nasıl anlarsınız?
Eğer eski sevgilinizin size gönderdiği mesajlar, sizin herhangi bir arkadaşınıza gönderebileceğiniz türdense boşuna ümitlenmeyin.

8. Eski sevgiliniz, sizin başka biriyle görüştüğünüzü duyduğunda tepki göstermiyorsa veya sizinle flört etmiyorsa size geri dönmeyi pek de düşünmediğini anlayabilirsiniz. Başkalarına karşı gösterdiği ilgiyi size karşı göstermemesi bu düşüncenizi pekiştirecektir.

İlgili yazı: Eski sevgilimizin yeni sevgilisini merak etmemizin temelindeki bilimsel gerçekler

Ancak bunların genel geçer kurallar olduğunu düşünmeyin. Eğer bu koşulların sadece birkaçı siz ve eski sevgiliniz için geçerliyse veya sık sık yaşanmıyorsa bunu bir iletişimsizlik sorunu olarak görebilir ve karşınızdakini anlamak için biraz daha fazla çaba harcamayı düşünebilrisiniz.Bir başka alternatif de eski sevgiliniz size nasıl davranıyorsa ona aynı şekilde davranmak. Bu, olan biteni daha net görmenizi sağlayabilir.

Kaynak:
Psychology Today

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!