Erotik ilham perileri ile daha seksi hissedin

Cinsel hayatı renklendirecek ipuçlarından ya da daha seksi görünmenin yollarından sürekli olarak bahsedilen günümüzde, çoğumuzun (itiraf edemesek de) kafamızda yer tutan bir konuyu adeta bilerek es geçiyoruz: Seksi olmadığımız düşüncesinden nasıl kurtulacağımızı…

Uzmanlar başarılı ve seksi olmanın birbirinden çok da uzak kavramlar olmadığını vurguluyor.

İşin aslı şu ki, kendinden memnun olmayan, kendini güzel / yakışıklı ve değerli bulmayan kişileri seksi iç çamaşırlarına ya da şişelerce parfüme boğmak, onlara kendilerini aniden daha seksi hissettirmiyor. Öte yandan bu taktikler doğru uygulandığında oldukça faydalı olabiliyor. Nasıl mı?

Uzmanlar başarılı ve seksi olmanın birbirinden çok da uzak kavramlar olmadığını vurguluyor. Kendine güven duyan, kendini başarılı hisseden kadınların yürüyüşlerinin bile daha alımlı olması bununla açıklanabilir. Muhasebedeki o daha önce dikkatinizi çekmemiş olan gözlüklü çocuğu sahnede coşkuyla şarkı söyler ve alkış alırken izlediğinizde içinizde bir ilgi uyanması da öyle… Bu kişiler bir çeşit karizmaya sahip olmuştur ve sizi çeken bu şey, kaynağını yüksek olasılıkla başarıdan alır.

Instagram hesabımızın hayatımızı olduğundan güzel göstermesine hiçbir itirazımız olmazken, konu seks olduğunda, olmadığımız biri gibi görünmekten korkuyor olabiliriz. Doğrusu, bir eşe ya da sevgiliye sahip olmadan, yani bir dış göz tarafından sürekli olarak onaylanmadan da kendimizi seksi hissedebilmek konusunda“fake it until you make it” (gerçekten öyle olana kadar -mış gibi yap) felsefesi işe yarayabilir.

Sizi tahrik eden kitap ya da filmleri düşünün, hatta gerekirse tekrar okuyun / izleyin.

Yazar Austin Kleon, “Bir Sanatçı Gibi Araklayın” kitabında şöyle diyor: “Siz aslında, hayatınıza soktuğunuz şeylerin bir potada eritilmiş halisinizdir. İlham aldığınız şeylerin bir toplamısınızdır.” ve ekliyor: “Sadece etrafınızı çevirdiğiniz şeyler kadar iyi olursunuz.” Yazar burada aslında sanatçının aldığı ilhamdan bahsediyor, ancak bizim aynı düsturu hayatınızın tümüne uygulamamız için bir engel yok. Özellikle de cinsel hayatımıza…

Erotik ilham perilerinden bahsediyoruz. Bu, tanıdığınız biri ya da bir televizyon yıldızı olabilir. Seksi bulduğunuz kişilerin hangi özelliklerinin size cinsel anlamda çekici geldiğini anlamakla başlıyor her şey.

Pek çok kişi, ilhamını nelerden ya da kimlerden aldığına dair bir liste tutmaz. Bu yüzden, erotik ilham perilerinizi tanımıyor olabilirsiniz, kimleri çekici olarak sınıflandırdığınızı fark etmemişsinizdir bile. O halde sizi düşünmeye sevk edelim: Birinin cinsel enerjisini şişeleyip kullanmak mümkün olsaydı, kimin şişesini almak isterdiniz? Şayet yanıtı bilmiyorsanız, bir ipucu: Sizi tahrik eden kitap ya da filmleri düşünün, hatta gerekirse tekrar okuyun / izleyin. Size o enerjiyi en çok geçiren kişileri bulun ve kendinizi onların yerine koyun. Ya da onları kendi yerinize… Nasıl yürüyor? Nasıl konuşuyor, bir şey isterken kullandığı sözcükler neler olurdu? Ses tonu nasıl? Ya verdiği tepkiler? Sizce, kendini nasıl hissediyor?

Yüksek topuklu ayakkabılar size kendinizi daha çekici hissettiriyorsa, abartılı görünme korkusuyla giymezlik etmeyin.

O kişi olun. Bunu yaparken, daha seksi olmanın fiziksel “gerekliliklerini” yerine getirmeniz şart değildir. Fakat bunlar, kendinizi o karaktere sokmak için faydalı olabilir. Yüksek topuklu ayakkabılar size kendinizi daha çekici hissettiriyorsa, abartılı görünme korkusuyla giymezlik etmeyin. Size yakıştığını düşünüyorsanız o kırmızı ruju sürün. Kimse görmeyecek olsa da güzel iç çamaşırlarınızı daha sık kullanın (hem giydiklerimizin öz güvenimizi etkilediği kanıtlanmış bir gerçek).

Bu, istediğiniz zaman bırakabileceğiniz bir oyundur ve her ne kadar birebir taklit gibi görünse de aslında hayal gücünüze bağlıdır. Bir açıdan dikkate değer bulduğunuz birinin davranışlarını çoğu zaman tahmin edersiniz. Dolayısıyla kendi kişiliğinizden ödün verdiğinizi, başka biri olmaya çalıştığınızı düşünmenize gerek yoktur.

İlginizi çekebilir: Daha seksi hissetmenin yolları

Kaynaklar:
Sex Love Liberation 
Madame Noire 
Bir Sanatçı Gibi Araklayın, Kleon A., Butik Yayıncılık

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!