En iyi Türkçe wellness platformları

İyi yaşam alışkanlıkları yalnızca dengeli beslenmekten ya da düzenli spor yapmaktan oluşmuyor. Uyku düzenimiz, kendimize olan inancımız, yaşama bakış açımız, stres yönetimi becerilerimiz ve benzer birçok konu daha bütüncül sağlığımızı, dolayısıyla yaşam kalitemizi doğrudan etkileyebiliyor. Özellikle pandemi sürecinde evde kaldığımız uzun dönemde teknoloji sayesinde birçok alanda uzaktan kontrol sağlayabiliyorken spor, beslenme, meditasyon, psikolojik destek gibi farklı alanlarda da evimizden ilerleme kaydettik. Akıllı telefonlar, tabletler sayesinde birçok seçeneğe tek tuşla erişebilme imkanı bulmamız, zamandan ve enerjiden tasarruf edebilmemizin yanı sıra evimizin konforundan vazgeçmeden yaşam kalitemizi iyileştirmemizi de sağlıyor. Meditasyondan uyku takibine, olumlamalardan nefes egzersizlerine, yogadan beslenme düzenine birçok alanda iyi yaşam alışkanlıkları kazanmanıza yardımcı olacak uygulamaları ve web sitelerini yazımızın devamında bulabilir; kendinizi keşfetmeye, gücünüzü açığa çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz. İşte iyi yaşam alışkanlıkları kazanmanıza yardımcı olacak en iyi Türkçe wellness platformları:

Mutlu Mesaj

Mutlu Mesaj ile mutluluk bir bildirim kadar uzağınızda. Gün içerisinde mutluluk seviyenizi artıracak sözlerden oluşan hatırlatıcı bildirimler ile motivasyonunuzu tazeleyebilirsiniz. İlham, özgüven, motivasyon, odaklanma ya da farkındalık başlıklarından dilediğinizi seçebilir; ilişkiler, kariyer, aile, stres ve daha birçok kategoriden mesajlarınızın içeriğini belirleyebilirsiniz. Tema veya yazı tipi ile uygulamayı kişiselleştirebilir, uyuma ve uyanma saatlerinizi girerek Mutlu Mesaj’ın size hangi saat aralıklarında ulaşmasını istediğinizi belirtebilirsiniz. Motive edici, ilham verici, mutluluğunuzu artırıcı mesajlardan günde kaç tane almak istediğinizi de seçebilir, günlük ‘iyi hissetme’ dozunuza karar verebilirsiniz. 3 gün ücretsiz deneyebilir, dilerseniz aylık 19.99, yıllık 179,99 TL ile satın alabilirsiniz. Uygulamayı detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz

HypeUp

Yaşam kalitenizi artırmak, düzenli egzersizi yaşamınıza dahil etmek ve hem fit kalıp hem de kendinizi çok daha iyi hissetmek ister misiniz? HypeUp, evinizin konforunda kişisel programınızı oluşturup gelişiminizi takip etmenize ve fit bir yaşama kavuşmanıza imkan tanıyor. Pilatesten HIIT’e, yogadan fonksiyonel antrenmanlara çeşitli egzersiz türlerini bulabileceğiniz Hype Up, her seviyeye uygun programlar sunuyor. 7 gün ücretsiz deneme programı ile tanışabilir, premium üyelik satın almak içi aylık 19,90 veya yıllık 190,90 ödeyebilirsiniz. Uygulamayı detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

İyi Yaşa

İyi bir yaşamı her yönüyle keşfetmek isteyenler için İyi Yaşa, sağlıklı beslenmeden fitnessa, uykudan yogaya aradığınız her şeyi bir arada sunuyor. Lezzetli ve fit tarifleri keşfedebilir, meditasyon, yoga ve fitness derslerini takip edebilir, bölgesel antrenmanları deneyebilir, alanında uzman kişilerin yer aldığı özel videolardan ihtiyacınıza göre seçimler yapabilirsiniz. Ücretsiz üyelik ile sınırlı sayıdaki içeriklere erişebilir, premium üyeliği 14 gün ücretsiz deneyebilir, dilerseniz aylık 29.99 TL ile satın alabilir, yıllık 299.99 TL’ye abone olabilirsiniz. Uygulamayı detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Meditopia

İçinizdeki huzuru keşfetmenize, kendinizi dinlemenize, stresten, olumsuz düşüncelerden arınmanıza yardımcı olacak bir uygulama: Meditopia. Uygulamanın içerisinde farklı meditasyonları bir arada bulabilir, yönlendirmeli ya da yönlendirmesiz olarak meditasyon seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Rahat bir uyku, motivasyon, stres yönetimi ve farkındalığı artırma gibi başlıklardan önceliklerinizi belirleyebilir, duygularınız üzerine yoğunlaşabilir, kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacak sorularla ilerleyebilir, yalnızca size özel içerik planı ile yol haritanızı belirleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme sürümü ile Meditopia’yı keşfedebilir, dilerseniz ayda 24,99 TL ödeyerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Uygulamayı detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Mantra

Olumlamaların gücünü henüz keşfetmediyseniz hala geç kalmış sayılmazsınız. Mantra uygulamasında yer alan birbirinden farklı olumlamalar ile bilinçaltınızın gücünü açığa çıkarabilirsiniz. Öz sevginizi besleyebilir, kaygılardan kurtulabilir, kendinize olan inancınızı güçlendirebilir ya da pozitif hissedebilirsiniz. Olumlamaların başlama ve bitiş saatini seçerek uygulamayı kişiselleştirebilir, dilediğiniz sıklığı tercih edebilirsiniz. Ayrıca ana ekrana widgetlar ekleyerek olumlamalarınızı uygulamaya girmeden de görebilirsiniz. 7 gün ücretsiz deneme sürümünden faydalanabilir, aylık 8,32 TL’ye yıllık ise 99,99 TL’ye satın alabilirsiniz. Uygulamayı detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Goddess

Kadınlara özel bir uygulama olan Goddess ile içinizdeki tanrıça enerjilerini keşfedebilir, içten dışa güçlenebilirsiniz. Dişil enerji artırıcı ipuçlarından kişiselleştirilmiş öz bakım rutinlerine, adet sancılarını hafifletici nefes egzersizlerinden özel meme masajına birçok farklı içeriği bir arada bulabilir; ayrıca tanrıça arketip profil testi ile kendinize doğru derin bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 7 gün ücretsiz deneme sürecinden sonra dilerseniz yıllık 199,99 TL’ye uygulamadan faydalanabilirsiniz. Uygulamayı detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Hiwell

Kendi alanında uzman psikologlardan destek almanızı kolaylaştıran bir uygulama olan Hiwell ile ihtiyacınıza en uygun uzman ile eşleşebilir, önceden dolduracağınız form sayesinde psikoloğunuzun görüşmeden önce hakkınızda bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Deneme seansından sonra avantajlı seans paketi satın alabilir veya her uzman için sabit olan 279 TL seans ücretini ödeyerek süreci başlatabilirsiniz. Uygulamayı detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Bir Benden içeri

Benden İçeri, bütünsel şifa konularını içeren, ruh-beden-zihin birliğini hatırlatan, tıptan tasavvufa, yogadan müziğe, nefesten masala çeşitli konularda uzmanların videolar aracılığıyla birikimlerini paylaştıkları bir web sitesi. Benden İçeri ile kendinize doğru uzun bir yolculuğa çıkabilir, şifa kaynaklarını keşfedebilir, dilediğiniz alanlardaki atölyelere katılabilirsiniz. Dilerseniz aylık 100 TL, yıllık 450 TL ödeyerek abonelere özel içeriklerden faydalanabilirsiniz. Uygulamayı detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Uplifers

Türkiye’nin ilk wellness web sitesi olan Uplifers, psikolojiden sağlığa, gezi önerilerinden teknolojik yeniliklere birçok konuda uzman yazarlar tarafından hazırlanmış bilgilendirici ve ilham verici içeriklerini her gün binlerce kişi ile buluşturmayı başarıyor. Farklı kategoriler altında yaşamın her alanına ilişkin özenle hazırlanmış paylaşımlar yapan Uplifers’ı tek bir tuşla erişebildiğiniz bütüncül yaşam koçu olarak değerlendirebilir, hala keşfetmediyseniz hemen Instagram hesabını takip etmeye başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Teknolojiden yardım alarak eriyoruz: En iyi meditasyon uygulamaları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!