Teknolojiden yardım alarak eriyoruz: En iyi meditasyon uygulamaları

Bu seneye girerken hepimiz biraz değişimi kendimizden bekliyoruz.

Değişimin bize gelmesi için meditasyona en keyifli yollardan bir tanesi.

Eğer siz de bu seneyi teknolojiden yardım alarak bol meditasyonlu geçirmek isterseniz bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

meditasyon uygulaması

Daha önce hiç meditasyon yapmamış olanlar için: Headspace

Headspace 1. seviyeden 10. seviyeye kadar sizi meditasyonun en basit adımlarıyla tanıştırıyor. Her güne 10 dakika meditasyon yaparak başlayabilirken aynı zamanda 3. seviyeden sonra belirli konular üzerine de çalışabiliyorsunuz (sağlık, ilişkiler, para).

Eğer iç huzurunuz ile ilgili şüpheleriniz varsa: Meditation for Fidgety Skeptics by 10% Happier

Bu uygulama size 17 günlük bir teknik yaptırıyor. Bu ses kayıtları sayesinde daha sağlıklı bir bakış açısına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda duygusal dengesizlikleri de koruyor.

Eğer kötü bir gün geçiriyorsanız: Stop, Breathe & Think

Yorulmuş ve sıkılmış mı hissediyorsunuz? Bunun için bir meditasyon var. Bu uygulama size 10 saniye içinde nasıl daha sağlıklı bir kafa yapısına, nasıl güçlü bir duygusal akışa ulaşabileceğinizi gösteriyor.

Eğer Meditasyon yapmak için SIFIR vaktiniz varsa: Buddhify

Eğer 20 dakika bile vaktiniz yoksa Buddify size gününüz içinde nasıl kendinizi dengeleyebileceğinizi gösteriyor.

Eğer sürecinizi takip etmek istiyorsanız: The Mindfulness app

Eğer sıfırdan zene ulaşmanızı rahat bir şekilde izlemek istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Önce 5 derslik bir girişten sonra 30 dakikalık meditasyonlar sonrası nasıl hissettiğinizi birebir göstererek hedefinize ne kadar yaklaştığınızı gösteriyor.

Eğer gerçekten sadece 5 dakikanız varsa: Simple Habit

Eğer iş, spor ve sosyal hayatınız arasında meditasyon yapmak için sadece 5 dakikanız varsa bu uygulama sizin ayaklarınızı yerden kesecek.

Aynı sesi defalarca dinlemeye katlanamıyorsanız: Meditation Studio

Bu uygulamanın içinde 27 uzman ve 200’ü aşkın teknik var. İstediğiniz alanlara uygulayabileceğiniz bu uygulamada ilişkiler, aşk, iş üzerine çalışabilirsiniz.

meditasyon uygulaması 2

Tamamen dünyadan kopmak istiyorsanız: Simply Being

Bu ise tamamen bir ses uygulaması. Okyanus sesinden yağmur ormanlarına kadar her türlü dinlendirici ve meditatif sesi bulabilirsiniz.

Meditasyondan çok daha fazlasını istiyorsanız: Pacifica

Stres ve tedirginlikle ilgili çalışmak isteyenler Pasifica’yı deneyebilirler. Günlük küçük egzersizlerle (göz kontağı kurmak, iltifat etmek gibi) hayatınızı yepyeni bir hale dönüştürebilirsiniz.

Oyunları seviyorsanız: Sattva

Hem mutlu olmak hem oyun oynamak isterseniz bunu Sattva ile gerçekleştirebilirsiniz.

Meditasyon sırasında oturmak istemiyorsanız: Pause

Diğerlerinden farklı olarak Pause size meditasyon sırasında gücü ellerinizde ve parmaklarınızda toplamayı gösteriyor. Ellerinizi ekranın üzerinde gezdirerek medite oluyorsunuz.

Eğer hamileyseniz ya da yeni anneyseniz: Expectful

Bu bir uygulama değil ancak birçok aletle beraber kullanabiliyorsunuz. Bu site size binlerce meditasyon videosu, egzersizler ve teknikler sunuyor. Eper yeni anne ya da hamileyseniz hem iç hem dış sisteminizi korumak için yollar gösteriyor.

 

Kaynak:

greastist.com

itunes.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!