Dünyanın en büyük iyi yaşam hareketi Global Wellness Day 11 Haziran’da Küçükçiftlik Park’ta

İyi bir hayata başlamak adına atılacak ilk adım için ilham vermek ve binlerce kişinin yaşamını iyi yönde değiştirmek için düzenlenen Global Wellness Day, bu yıl 11 Haziran’da KüçükÇiftlik Park’ta kutlanacak. 

Global Wellness Day
Global Wellness Day

Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği ve 5 yıldır her haziran ayının ikinci cumartesi günü tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan Global Wellness Day, bu yıl 11 Haziran tarihinde 100 ülkede 3000 farklı noktada kutlanacak. Global Wellnes Day “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganı altında bu yıl da tüm dünya ile birlikte 11 Haziran tarihinde KüçükÇiftlik Park’ta da düzenlenecek ücretsiz etkinlikler ile pek çok kişinin yaşamına “farkındalık” katmaya hazırlanıyor.

Global Wellnes Day kurucusu Belgin Aksoy, kısa sayılabilecek bir süre içinde Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılan bir günün kurucusu olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu söyleyerek “Dünyanın pek çok ülkesinden resmi makamlar tarafından desteklenen Global Wellness Day ile herkesi kendisi için ‘iyi bir şey’ yapmaya çağırıyoruz. Global Wellness Day, dünyada wellness konusunda farkındalık yaratmaya adanmış tek gün. Temel felsefesi de yaşam kalitesini yükselterek insanların yeniden bir yerden başlamasını sağlamak. 2012 yılından bu yana dünyanın en doğusundan en batısına kadar çok geniş bir coğrafyada, çeşitli etkinliklerle kutlanan bu günde insanların 365 gün iyi olmalarını etkileyecek değişiklikler yapmaları için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bunu başarabiliriz” diye konuştu.

11 Haziran’da binlerce kişi buluşacak

11 Haziran Cumartesi günü tüm dünya ile birlikte kutlanacak olan Global Wellness Day etkinlikleri ücretsiz olarak herkesin katılımına açık olacak. Etkinlikler kapsamında; uzmanlar eşliğinde sağlıklı yaşam ve beslenme sohbetleri yapılacak; kahkaha, nefes terapileri; yoga, pilates, zumba gibi spor aktiviteleri gerçekleştirilecek. Ayrıca çocuklar için de bir bölüm oluşturulacak ve burada çocukların dans, spor ve eğlenceli aktivitelere katılımı sağlanacak.

Bu yıl Global Wellness Day’de kimler var?

Global Wellness Day katılımcılar
Global Wellness Day, sağlıklı yaşam konsepti altında birçok başarılı ve tanınmış kişiyi bir araya getiriyor.

11 Haziran’da düzenlenecek Global Wellness Day etkinliklerine Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, Prof. Dr. Murat Aksoy, Oyuncu, Mentor Kaan Sekban, Yazar Aret Vartanyan, Yazar Şah Yaycı, Nefes Terapisti Nevşah Fidan, Kahkaha Terapisti Eser Mutlu, Yoga Eğitmeni Gem Akcan, Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy, Pilates Eğitmeni Murat Berkin, Yaşam Koçu Yeliz Rüzgar ve Kişisel Dönüşüm Danışmanı Sırma Belin ile NLP Master ve Sağlıklı Yaşam  ve Kişisel Gelişim Danışmanı Gülay Üserbay da katılacak. Ayrıca etkinlik kapsamında Kaan Öztürk ve Reaksiyon verecekleri konserle Global Wellness Day’e renk katacak.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!