Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

İster muhafazakar ister çok rahat bir ortamda yaşayalım, birçoğumuz cinsellikle ilgili yanlış veya tutarsız bilgilere sahibiz. Cinsellik konusunda o kadar çok yanlış bilgi var ki bazen doğruyla yanlışı ayırmak bile mümkün olmuyor ve hepimizin aklında türlü türlü sorular dolanıyor. “Adet döneminde hamile kalınır mı, doğum kontrol yöntemleri insanı depresif yapar mı” bu sorulardan sadece birkaçı. Uplifers olarak biz de cinsellikle ilgili yanlış veya tutarsız bilgileri, aklımıza en çok takılan soruları derledik:

1. Kadınlarda fışkırarak gelen sıvıyla boşalma aynı şey midir?

Kadınlarda boşalma ve fışkırarak gelen sıvı birbirinden farklıdır. Fışkırarak gelen bu sıvının içinde bolca ürin bulunur. Kadınlarda boşalma sıvısı ise vajinadan gelir ve daha kıvamlı bir yapıya sahiptir.

çift 02

2. Bekaretini kaybeden bir kadın artık erkek cinsel organı olmadan boşalamaz

Hepimiz heteroseksüel değiliz ve bekaret dediğimiz kavram, hepimiz için farklı olabilir. Bu yüzden bekaretini kaybetmiş bir kadın, erkek cinsel organı olmadan da cinsellikten zevk almaya devam edebilir.

İlgili yazı: Cinsel ilişkiden aldığınız hazzı arttırmak için kendinizle barışın

3. Erkeğin cinsel organı ne kadar büyükse o kadar iyidir

Şimdiye kadar yapılan birçok araştırma, erkek cinsel organının büyüklüğünün daha iyi bir cinsel hayat anlamına gelmediğini gösteriyor. Daha ateşli bir cinsel hayat için, erkek cinsel hayatının daha derin penetrasyon yaşadığı pozisyonları araştırmalısınız.

4. Adet döneminde hamile kalamazsınız

Aslında teorik olarak adet döneminde de hamile kalabilirsiniz ancak bu çok nadir görülen bir durumdur. Ancak istenmeyen bir gebelikle karşılaşmak istemiyorsanız, en iyisi doğum kontrol yöntemlerini her zaman uygulamaya devam etmek.

İlgili yazı: Cinsel hayatınızı iyileştirmenin yolları

5. Kadınlar defalarca orgazm olabilir

Bu da kadınların üzerinde kurulan baskının bir başka örneği. Kadınlar bir cinsel ilişkide 5 ila 7 defa orgazm olabilir. Ancak bu her zaman, her kadın için geçerli değil. Kadın klitorisi çok hassas olduğu için, ilk orgazmdan sonra daha az uyarılmaya başlayabilir. Ayrıca yorgunluk ve rahatsızlık hissi de bunu etkileyebilir.

6. Eğer cinsel organınız yeterince kaygan değilse, tek ihtiyacınız olan şey kayganlaştırıcı

Cinsel organınız yeterince kaygan değilse tek ihtiyacınız olan şey bir kayganlaştırıcı değil. Ancak kayganlaştırıcı, hayatınızı kolaylaştırabilir.

çift 01

7. Cinsel içerikli mesajlaşma sadece uzun ilişkilere göredir

Karşınızdaki kişiye cinsel içerikli mesajlar göndermek heyecan vericidir ve bunu yapmak için partnerinizin illa kilometrelerce uzakta olmasına gerek yok. Aynı şehirde, aynı mahallede hatta aynı evde olduğunuz partnerinize sırf eğlence olsun diye cinsel içerikli mesajlar gönderebilirsiniz.

İlgili yazı: Cinsel çekiciliğin şaşırtıcı bilimsel sırları

8. Ne sıklıkta cinsel ilişkiye girmemiz gerektiği belirlenmiştir

İstediğiniz sıklıkta cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Başkalarının cinsel hayatıyla ilgili verileri unutun, siz kendi isteklerinize ve partnerinize odaklanın.

9. Cinsel ilişki her zaman spontane olmalıdır

Spontane gelişen cinsel ilişkiler eğlenceli olabilir ancak bu her zaman böyle olmak zorunda değil. Partnerinizle önceden kararlaştırarak da cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Bu tamamen sizinle ve partnerinizle ilgili bir durum.

10. Ön sevişme çok da önemli değildir

Ön sevişmeyi küçümsemeyin. Hakkı verilmiş bir ön sevişme, gerçekten de baş döndürücü olabilir ve size cinsel ilişkinin geri kalanını unutturabilir.

Kaynak:
Refinery29

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!