Cinsel hayatınızı iyileştirmenin yolları

Herkes daha iyi bir cinsel hayatının olmasını ister. Daha iyi bir cinsel hayat için aslında oyuncaklara, yeni pozisyonlara veya yeni bir bedene ihtiyacınız yok. Bunları denemekten kimseye zarar gelmez ancak eğer ilişkinizin yapısında bir sorun varsa, kendi görünüşünüzle ilgili olumsuz bir düşünceye sahipseniz bu oyuncakların, pozisyonların, yeni bir bedene kavuşmanın size hiçbir faydası yok.

İlgili yazı: Cinsel çekiciliğin şaşırtıcı bilimsel sırları

Daha iyi cinsel hayat neyi ifade ediyor sizce? Daha fazla orgazm olmak mı? Yoksa hoşunuza gitmese bile daha sık cinsel ilişkiye girmek mi? Daha fazla partnerinizin olması mı? Hoşunuza gitmeyen ama sembolik değeri olan tabuları yerine getirmek mi?

Cinsel hayatınızı iyileştirmenin yolları
Partnerinizi daha fazla öpün.

Aslında bunların hiçbiri. Daha iyi bir cinsel hayat, daha relaks olmayı, kendini yeterli hissetmeyi, partnerine güvenmeyi, bedeninizdeki hislere odaklanmayı ve daha fazla konfor için çevresel unsurları istediğiniz noktaya getirmeyi ifade ediyor.

İşte size daha iyi bir cinsel hayata kavuşmak için birkaç öneri:

1. Çocuk sahibi olmak istemiyorsanız güvenilir bir doğum kontrol yöntemi kullanın

“Bize bir şey olmaz” demeyin. Güvenilir yöntemlere başvurun. Erkekler için vasektomi iyi bir seçenek olabilir. Bu ereksiyonu veya boşalmayı etkileyen bir şey değil. Ya da kadınlar hap dışındaki hormonal yöntemleri deneyebilir. Bunların acısız olduğu ve size kilo aldırmayacağını bilin. Rahim içi araçları da tercih edebilirsiniz. Modern tıbba güvenin.

İlgili yazı: Cinsel mutluluğun sırrı: Kadınlara oral seksin incelikleri

2. Heteroseksüel insanların da eşcinsel ilişkiyi merak ettiğini unutmayın

Heteroseksüeller de eşcinsel ilişki konusunda meraklı olabilir, eşcinsel ilişkilere dayanan erotik filmler izlemek isteyebilir veya bu tür fantaziler kurmak isteyebilir. Üstelik bu onların heteroseksüel kimliklerinin değiştiği anlamına gelmiyor.

3. Sorularınız varsa doktorunuza danışın

Cinsel hayatınızla ilgili her türlü sorunuzu doktorunuza danışabilirsiniz. Doktorunuz cinsellik hakkında konuşmak istemiyor mu? O zaman başka bir doktor bulun.

Cinsel hayatınızı iyileştirmenin yolları
Daha iyi cinsel hayat neyi ifade ediyor sizce?
4. Eğer partneriniz istediğiniz bir şeyi reddediyorsa…

Eğer partneriniz sizin istediğiniz bir şeyi yapmak istemiyorsa, birkaç gün sonra tekrar deneyin. İlk seferinde kötü bir zamana denk gelmiş olabilir. Ancak ikinci seferinde de reddettiyse, tekrar sormayın. Aradan biraz vakit geçtikten sonra, neden istemediğini sorabilirsiniz. Ama bunu gerekçelendirmesini istemeyin, sadece bilgi isteyin.

İlgili yazı: Karşılaştırmalı cinsellik: Erkeklerle kadınlar arasındaki orgazm farkı

5. Daha fazla öpüşün

Partnerinizi daha fazla öpün. Sadece ön sevişme için değil, zevk için. Öpüşmek, en masum şeylerden biridir.

6. İstemediğiniz zamanlarda cinsel ilişkiye girmeyin

Eğer sevişmek istemiyorsanız, bunu açıkça söyleyin. Bahane uydurmanıza gerek yok, gerçeği olduğu gibi söylemeniz yeterli. Sevişmek istememenizin nedeni dünden kalan bir kızgınlık, iş yeriyle ilgili bir sorun veya başka bir şey de olabilir. Bunu da dürüstçe söyleyin.

Kaynak:
Psychology Today

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!