Cinsel mutluluğun sırrı: Kadınlara oral seksin incelikleri

Oral seks cinsel ilişkinin temel aşamalarından biri olsa da, birlikte olduğu kadına oral seks yapmaktan keyif alan ve bunu büyük bir ustalıkla yapan çok az erkek var. Durum böyle olunca kadınlar oral seks konusunda başarılı bir partnerle karşılaştığında çok değerli bir hazine bulmuşçasına seviniyor.

Cinsel birleşme konusunda pek çok erkek başarılı olsa da, oral seks konusunda aynı başarıyı yakalayamıyor. Mytinysecrets tarafından bir araya getirilen ve daha başarılı bir oral seks için adeta bir rehber olan öneriler bu konuda size yol gösterecek.

Oral seks için 15 sihirli adım

Partnerinize güzel olduğunu söyleyin.

Pek çok kadın vücuduyla ilgili güvensizlik yaşıyor, özellikle de yatakta. Yanınızdaki kişi isterse dünyanın en güzel kadını olsun, vücudunu beğeniyor olmanızla ilgili endişeler duyuyor olabilir. Partnerinizi rahatlatmak için ona güzel olduğunu söyleyin ve vücudunun beğendiğiniz yönlerinden bahsedin. Böylelikle partnerinizi rahatlatabilir, oral seks konusunda size güvenmesini sağlayabilirsiniz.

Partnerinize özel olduğunu hissettirin.

Oral sekse başlamadan önce durun ve gördüğünüz şeye odaklanın. Güzel, değil mi? Tıpkı vücudun diğer bölgeleri gibi, cinsel organlar da birbirlerinden farklıdır. Bir kadını en özel yapan şeylerden birinin cinsel organı olduğunu kabul edersek; onu özel yapan tüm bu özelliklerin farkına varmanız ve partnerinizle paylaşmanız onun kendisini daha özel hissetmesine yardımcı olacaktır.

Onunla konuşun.

Kadınlar erkeklere göre sözel iletişim konusunda daha duyarlıdır, özellikle de cinsel etkileşim esnasında. Kadınlar ayrıca erotik konuşmalara da daha çok olumlu tepki verirler; yani onunla ne kadar çok konuşursanız, onu doyuma ulaştırmaya o kadar yaklaşırsınız. Oral seks esnasında ona dokunurken konuşmayı da ihmal etmeyin.

Küçük hareketlerle yaklaşın.

İlk aşamada yavaşça partnerinizin cinsel organına yaklaşın ve onu keşfetmeye çalışın. Dilerseniz burada partnerinize dilinizle de zevk verebilirsiniz. Sonrasında partnerinizin klitorisini bulmaya odaklanın. Klitorisler, tıpkı penis gibi boyutları gibi farklılık gösterebilir. Klitorisin boyutu orgazm kapasitesiyle bağlantılı olmamakla birlikte, görünen kısmının küçük olması klitorisin deri altında gizli olduğunun göstergesidir.

Ona dokunurken parmaklarınızın ıslak olduğuna emin olun.

Bir kadının cinsel organına dokunurken parmaklarınızın ıslak olduğuna emin olun. Dokunmadan önce parmaklarınızı yalayarak ıslatabilir ya da vajinal sıvı ile parmaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Klitorisin kendi sıvısı olmadığından ve oldukça hassas bir bölge olduğundan, parmaklarınızın kuru olması canının yanmasına neden olabilir. Diğer yandan klitorisine dokunmadan önce partnerinizin yeterince uyarıldığından emin olmanızda fayda var. Bu aşamadan önce partnerinizin boyun, dudak gibi diğer erojen bölgeleri ile ilgilenmeyi ihmal etmeyin. / Konuyla ilgili diğer makalemizden faydalanabilirsiniz.

Yavaş hareket edin.

Kadınlar erkeklere kıyasla küçük dokunuşlardan ve gıdıklanmaktan daha çok keyif alırlar. Bacaklarının iç kısmı en hassas bölgedir. Bu bölgeyi öperek, yalayarak ya da dilinizin ucuyla farklı şekiller çizerek onu uyarabilir, vajinasına en çok yaklaştığınız anda geri çekilerek sabırsızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Heyecanlandırın.

Artık bacakların vajina ile birleştiği noktayı dilinizle uyarabilirsiniz. Dilerseniz yüzünüzü vajinanın çevresinde gezdirebilir, dudaklarınızla yumuşak dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra partneriniz heyecanlanmaya ve ona daha çok yaklaşmanızı arzulamaya başlayacaktır. O noktada dudaklarınızı vajinasının üzerine yerleştirin.

Önce yumuşak sonra daha sert hareketlerle öpün.

Partnerinizin vajinasını önce yumuşak sonra daha sert dokunuşlarla öpücükler kondurun. Sonra dilinizle vajinal dudaklarını birbirlerinden ayırın ve dilinizle vajinanın iç bölgelerine ulaşmayı deneyin. Destek almak için ellerinizle partnerinizin bacaklarını ayırabilirsiniz; ancak bu noktada da diğer tüm aşamalarda olduğu gibi nazik olun.

Dilinizi kullanmaktan çekinmeyin.

Oral seksin en önemli aşamalarından biri klitorisi uyarmak olduğundan, dilinizi kullanmaktan çekinmeyin. Oral seks esnasında klitorisin yeterince sertleşip sertleşmediğini kontrol edin ve yeterince sertse dilinizle dokunmaya devam edin. Eğer klitorisi göremiyor ya da hissedemiyorsanız, üzerini kaplayan deriyi yine diliniz yardımıyla uyararak ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Buzdağının görünen yüzü.

Vajinal dudakları yavaşça birbirlerinden ayırın ve dilinizle klitorise ani hareketlerle dokunun. Bu noktada dilinizi etkili kullanmak için hızlı olmanızda fayda var. Partnerinizin orgazma yaklaştığını fark ettiğiniz anda dudaklarınızı “O” şekline sokarak klitorisi dudaklarınızın arasına alın.

Klitorisi nazikçe emin ve partnerinizin hareketlerini gözlemleyin. Eğer keyif alıyorsa hareketlerinizi hızlandırabilirsiniz. Eğer orgazmın etkisiyle kalçasını yukarı kaldırıyorsa, onunla birlikte hareket etmek için özen gösterin ve dudaklarınızı bulunduğu bölgeden ayırmayın.

Oral seks söz konusu olduğunda en çok yapılan hatalardan biri kısa sürede durmaktır. Tıpkı erkeklere yapılan oral sekste olduğu gibi bu konuda uzmanlaşmak, genel performansınız konusunda oldukça önemlidir.

Parmaklarınızdan yardım alın.

Birlikte olduğunuz kadının aldığı zevki artırmak için klitorisini dilinizle uyardığınız zamanlarda parmaklarınızı da oyuna dahil edebilirsiniz. Klitorisini çevreleyen erojen bölgelerin yanı sıra vajinanın üst noktası da oldukça hassas bir bölgedir. Oral seks esnasında penisinizi kullanamayacağınızdan zevki arttırmak adına parmaklarınızdan destek alabilirsiniz.

Tek parmak ince, üç parmak iste çok kalın olacağından, yeterince derine ulaşabilmek için ve maksimum zevki verebilmek için iki parmağınızı kullanabilirsiniz. Bu aşamada yine parmaklarınızın ıslak olduğundan ve cildini tahriş etmediğinden emin olmaya özen gösterin. Parmaklarınızı yavaşça içeriye kaydırarak önce yavaş sonra hızlı hareketlerle uyarmaya devam edin. Bu aşamada partnerinizin nefes alıp verişini dinleyerek onun ritmine uyum sağlayın.

Hem dilinizin hem de parmaklarınızın dahil olduğu bir oral seks, tek başına penisinizi kullanırken yapabildiğinizden daha çok zevk vereceğinden, partneriniz için keyifli bir aktivite olacağından emin olabilirsiniz. Yaptıklarınızdan emin olmadığınız noktada partnerinizin tepkilerine kulak verebilirsiniz.

Orgazmik semptomları tanıyın.

Her kadının orgazmı birbirinden farklı olmakla birlikte, partnerinizin orgazm sırasındaki davranışlarını öğrenerek bu konuda daha da uzmanlaşabilir, daha hassas bir partner olabilirsiniz. Örneğin meme uçlarının sertleşmesi bazı kadınlarda orgazm semptomu olabilirken, kimilerinin yalnızca heyecanlandığının göstergesidir. Ya da bazı kadınlar orgazm esnasında kızarırken bazıları da titreyebilir.

Orgazm başladığında klitorisinden uzaklaşmayın.

Partneriniz orgazm olmaya başladığında, klitorisinden uzaklaşmayın ve bir süre daha onunla ilgilenin. Orgazmın şiddeti azalmaya başladığında dilinizi klitorisin alt kısmına bastırın ve dilinizle zevk vermeye devam edin. Eğer o esnada parmaklarınız da içerideyse, yavaş olmak kaydıyla hareket ettirin.

Bu aşamada doğru davranırsanız partnerinize çoklu orgazm deneyimi yaşatabilirsiniz. Kadınlar orgazm olduktan sonraki bir saat içerisinde uyarılmış kaldığından, verebileceğiniz zevkin potansiyelinin farkında olun.

Bir adım daha ileri.

Bazı kadınlar anal bölgelerinin de uyarılmasından keyif alabilir. Oral seks esnasında dilerseniz parmaklarınızla bu bölgeye yaklaşabilir, partnerinizin tepkilerini ölçerek hareketlerinizi yönlendirebilirsiniz.

Orgazm dalgasından sonra: nazikçe sevişmeye devam edin.

Bu konuda son önerimiz:

Partneriniz boşaldıktan sonra, onu hemen yalnız bırakmayın. Onunla konuşun, dokunun, okşayın… Ve partneriniz tamamen tatmin olana kadar onunla sevişmeye devam edin. Kadınlar cinsel ilişki sonrası erkeklere oranla partnerinden daha çok ilgi bekleyebilir, unutmayın.

Oral seks yaşadığınız en heyecanlı cinsel deneyim olabilir. Ancak bunu yapmak sizin elinizde. Kendinize zaman verin, pratik yapın ve partnerinizin sinyallerine kulak verin. En önemlisi, keyif almayı ihmal etmeyin.

 

Kaynak:

Mytinysecrets

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!