Karşılaştırmalı cinsellik: Erkeklerle kadınlar arasındaki orgazm farkı

Orgazm konusu yıllardır araştırmacıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Yapılan güncel bir araştırma, kadınlarla erkeklerin orgazmı deneyimleme konusundaki farklılıklarını gözler önüne seriyor.

orgazm
Orgazm konusunda kadınlar ve erkekler farklı deneyimler yaşıyorlar.

Erkekler daha sık, kadınlar daha çok orgazm yaşıyorlar

Erkeklerle kadınlar arasında orgazm konusunda önemli farklar olduğunu söylemek mümkün. Erkekler orgazma daha sık ulaşmaya meyilliyken, kadınların cinsel ilişki sırasında birden çok kez orgazma ulaşmaları ihtimali oldukça yüksek. Ayrıca kadınların orgazm taklidi konusunda erkeklerden çok daha başarılı olduğu görülüyor.

İlgili yazı: Kadınların orgazm olmak için uygulayabileceği meditasyon teknikleri

Yine de, konu gerçek orgazmik deneyim yaşama olunca, erkeklerin de kadınların da orgazma ulaştıklarında ne hissettikleri ve beyinlerinin içerisinde o an tam olarak neler yaşandığı bambaşka bir araştırma konusu olabilir. Gerçekte, orgazma ulaştıklarında ne hissettiklerini sorduğumuz zaman erkeklerle kadınlar arasında çok büyük bir fark olmadığını görebiliyorsunuz.

Aşağıda izleyeceğiniz video oldukça ilginç bilgiler içeriyor. Örneğin; yapılan araştırmalara göre kadınlar orgazmı ortalama 20 saniye boyunca yaşarken, erkeklerde bu süre 3-10 saniye arasında değişiyor. Erkeklerle kadınların orgazm konusundaki ortak yönlerine ve farklılıklarına yakından bakmak için videoyu izleyebilirsiniz:

Male vs Female Orgasms – Which Is Better?

Kaynak:

Lehmiller.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!