Cinselliği yatak odasının dışına çıkarıp 24 saate yaymanın yolları

Cinsel mutlulukla ilgili kitapları karıştırdığınızda hepsinin vurguladığı ortak bir şey vardır; o da ön sevişme. Uzmanların hepsi, karşınızdakini uyaracak, cinsel mutluluğa giden yolun kapılarını açacak şeyin ön sevişme olduğunu söyler. Biraz daha dikkatli incelediğinizde ise önerilerin hepsinde ön sevişme yatak odasında geçen ve karşınızdakinin vücudunun uyarılmasına dayalı eylemler olduğu anlaşılıyor. Oysa ön sevişme sadece yatak odasıyla sınırlı değil. Yatak odasının dışına çıkıp, ön sevişmeyi 24 saate yaymaya ne dersiniz?

İşte size sevdiğiniz kişiyi yatak odasının dışındayken de uyaracak ve heyecanlandıracak, bu özel anlarda birlikte yeni bir şeyi deneyimliyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak ön sevişme taktikleri:

1. Karşınızdakini dinleyin

İnsan, sevdiği kişinin onu dinlemesinden hoşlanır. Karşınızdaki kişiyi o kadar iyi dinleyin ki, bir anda düğmeye bassalar sözlerini kelimesi kelimesine tekrar edebilecek kadar iyi dinlemiş olun.

2. Temiz olun

Temizlik son derece önemli bir şey. Günde en az bir kere duş alın. Temiz kıyafetler giyin, güzel kokmaya özen gösterin. Cinselliğe giden yol burundan geçer.

İlgili yazı: Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

3. İnisiyatif alın

İnsan karşısındakinin tutkulu olmasını, işleri halletmesini sever. Her seferinde sevdiğiniz kişinin akşam dışarı çıkmak için yeni fikirlerle gelmesine izin vermeyin. Bazen de siz ona fikirler götürü. Bu şekilde çok daha çekici olursunuz.

4. Sadık olun

İnsan sevdiğini başkasıyla paylaşmayı sevmez. Sevdiğiniz kişinin size özel olduğunu unutmayın ve karşınızdaki kişiye de aynı şeyi hissettirin.

5. İyi bir ebeveyn olun

Birini sevmek, ondan olan çocukları da sevmektir.

İlgili yazı: Tantra ve tantrik cinsellik hakkında bilmedikleriniz

6. Sohbet etmeyi öğrenin

Karşılıklı sohbet etmenin inceliklerini unutmayın. Hem karşınızdakine bir şeyler söyleyin, hem ondan bir şeyler dinleyin. Sadece dinlemek istiyorsanız o zaman karşınızdakini değil, başka bir şeyi dinleyebilirsiniz.

7. Güldürün

Cinsellik her zaman biraz da eğlenceli olmalıdır. Biraz saçmalamak işe yarayabilir. İnsanlar, espri anlayışı olan insanları sever. Eğer çok esprili biri değilseniz, komedyenlerin şakalarını aklınızda tutun ve bunlardan bahsedin.

8. Hediye alın

İlla pahalı, gösterişli hediyeler almak zorunda değilsiniz. Çiçek, takı, iyi bir müzik albümü gibi klasik hediyeler de her zaman karşınızdakini mutlu eder. Ayrıca aldığınız hediye maddi bir şey olmak zorunda değil. Örneğin evi temizleyebilirsiniz, yemek yapabilirsiniz, şarkı söyleyebilirsiniz.

9. Yemek yapmayı öğrenin

Kalbe giden yol mideden geçer diye boşuna dememişler. Lezzetli bir yemek her zaman karşınızdakini heyecanlandıracaktır.

10. Her şeyi kendi haline bırakın

Işıkları söndürün, hafif bir müzik açın, sevdiğiniz bir içeceği hazırlayın ve sadece kendiniz olun. Doğa, yolunu bulacaktır.

İlgili yazı: Öpüşmekle ilgili bilmedikleriniz

11. Mesaj gönderin

Seksi mesajlar göndermek sadece tanışma sitelerinde yapılan bir şey değil. Partnerinize gün içinde davetkar mesajlar göndererek onu şaşırtabilir, heyecanlandırabilirsiniz. Eğer bu konuda yeniyseniz, basit adımlarla başlayabilirsiniz.

12. Kelimelerin gücünü unutmayın

Hayal gücünüzü hafife almayın ve hayal gücünüzü kelimelere dökmekten çekinmeyin. Açıklayıcı ve davetkar kelimeler seçerek cinsel arzularınızı en kışkırtıcı şekilde anlatmanız mümkün.

13. Yeni bir şeyler deneyin

Bu illa cinsellikle olmak zorunda değil. Ancak cinselliği bir rutin haline gelen yatak odasından dışarı çıkarın ve yeni bir şeyler denemeye çalışın.

Kaynaklar:
Psych Central
GQ.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!