Duşta cinsel ilişki yaşarken dikkat edilmesi gerekenler

Duşta cinsel ilişki söz konusu olduğunda genellikle duş tabanının kayganlığının sanki artmış gibi geldiği söylenebilir. Bu da genellikle onu filmlerde görüldüğünden daha az seksi hale getirir çünkü her an düşme tehlikesi, işin zevkini baltalar. Hatta muhtemelen bunu yaşamış olanlar size aslında çok daha kötü olduğunu söyleyeceklerdir.

Bununla birlikte duşta cinsel ilişkinin doğru hamleler ile filmlerdeki gibi olabileceğini de belirtmek gerekiyor. İşleri biraz ısıtmanın eğlenceli bir yoludur ve yatak odasına keyifli bir ara vermenize yardımcı olabilir. Dolayısıyla dikkat edilecek noktalara göz atalım.

Duşta ilişki için ipuçları

Duşta ilişkiye girmeden önce aşağıdaki noktalara dikkat edecek olursanız herhangi bir kemiğiniz veya egonuz kırılmadan başarıyla bu işi tamamlayabilirsiniz.

Sıcaklığı arttırın

Banyo soğuk olduğunda sizin de içinizin ısınması çok zor olacaktır ve bir yeriniz de fayanslara değdiğinde daha kötü hissettirecektir. Duş başlığı ancak belli bir noktaya kadar işe yarar ve bu nedenle önceden banyoyu ısıtmanız fayda sağlayacaktır.

Duş dostu kayganlaştırıcılar alın

Su ıslaktır ancak kayganlaştırıcılar gibi kaygan değildir. Bu nedenle sürtünmeyi azaltmak, penetrasyonu kolaylaştırmak için silikon bazlı bir kayganlaştırıcı deneyebilirsiniz.

Kaymaz duş matı kullanın

Aynı anda hem ıslak hem de seksi olmak istiyorsanız kaymaz bir mat önemlidir. Bu matlar yere yapışırlar ama sonrasında kirlendiklerinde temizlemek için çıkartması da kolaydır.

Durulanın ve sonra tekrar durulanın

Sevdiğinizi köpürtmek filmlerdeki gibi romantizm sağlayabilir ancak sabun ve şampuanlar genellikle yeri daha da fazla kaygan hale getirirler. Bu nedenle birlikte banyo yaptıktan sonra iyice durulanmayı unutmamalısınız. Ayrıca sabun kaygan olmasına rağmen bir kayganlaştırıcı değildir, bu nedenle onu bu amaçla kullanmayın.

Banyo oyuncakları

Titreşimli su geçirmez vibratörler ve bazı diğer cinsel oyuncakların banyoda kullanımları uygundur ve bu nedenle deneyebilirsiniz.

Penetrasyona takılmayın

Penetrasyon duşta cinsel ilişkinin odak noktası olmak zorunda değil. Duşta pek çok başka cinsel oyun oynanabilir ve bu nedenle sadece tek bir noktaya odaklanmayın.

Duşta cinsel ilişki pozisyonları

Yeterince azminiz varsa duşta tüm cinsel pozisyonlar uygulanabilirler ancak bu onların hepsinin iyi bir fikir olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle biraz daha güvenli pozisyonları denemek fayda sağlayacaktır.

İpucu: Bir yere tutunmanız gerektiğinde sabun tutacağı veya duş perdesi gibi güvensiz yerlere değil, duş başlığını taktığınız yer gibi biraz daha sağlam ancak bozulduğunda değiştirilebilecek şeylere tutunun.

  • Ayakta doggy style: Bu pozisyon iki ayağınızın yere sağlamca basmasını sağlar ve bu esnada ellerinizi ekstra destek için kullanırsınız. Avuç içlerinizi duş duvarına düz şekilde koyun ve dizlerinizi çok hafif bükerek ona doğru eğilin. Böylece penetrasyon mümkün olur, ayrıca diğer cinsel oyunlar için de uygun bir pozisyondur.
  • Otur ve sür: Özellikle vajinal penetrasyon için çok uygun bir pozisyondur ancak doğru konumlanmak gerekir. Partneriniz duşta yere otursun ve varsa bir duş taburesine de oturabilir. Sonrasında yatakta olduğu gibi üstüne oturarak ilişkiyi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bacağınızı kaldırın: Tamamen gerekli olmasa da bu pozisyon bir yerlere tutunmanızı gerektirebilir. Partnerinize doğru bakarak ayakta durun ve sonrasında bir ayağınızı tabureye veya küvetin kenarına koyun. Bunlar yoksa partneriniz bir elini kullanarak bacağınızı yukarıda tutabilir.
  • Sırtını kollama: Bu pozisyon bacak kaldırma pozisyonuna benzer ancak sırtınız partnerinize dönük olur. Arkadan vajinal penetrasyon için çok uygundur. Duş duvarına bakar şekilde durun ve ayağınızı da küvet kenarına veya bir şeyin üstüne koyun. Partneriniz direkt olarak arkanızda dursun ve bacağınızı tutarak destek alsın.
  • Sandalye insanı: Reverse cowgirl pozisyonuna benzerdir. Partneriniz küvetin kenarına veya yere otursun. Siz de üzerine oturun ve sırtınız ona dönük olsun, vajinal penetrasyon için pozisyon alın. Ellerinizi onun dizine veya duş duvarına koyarak destek alabilirsiniz.

Dikkat edilecekler ve uyarılar

Duşta cinsel ilişki bazen tehlikeli olabilir ve burada söz konusu olan sadece düşme tehlikesi değildir. Kaymaz mat ve bir yerlere tutunmaya ek olarak dikkat edilecek bazı diğer şeyler de var:

  • Kondom kullanın: Duşta ilişki temiz olabilir ancak sizi zührevi hastalıklardan korumaz. Bu nedenle kondom kullanımını unutmamak gerekir.
  • Rıza önemlidir: Duşta cinsel ilişki herkese uygun olmayabilir. Her iki partner de rıza göstermediği ve onu tamamen kabul etmediği sürece rahat olduğunuz başka şeyler denemeniz daha faydalı olabilir. Bu nedenle onunla nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını konuşun.
  • Duş dışında da yerler kayabilir: Duştan çıkarken de dikkat edin. Islak yerler, matlar ve tutkulu bedenler, duştan çıkıp yatak odasına girmeyi çok zorlaştırabilirler. Bu nedenle koşmayın, yürüyün.
  • Çok uzun süre ıslak kalmak bakteri artışına sebep olabilir: Eğlenceye ket vurmamak lazım ancak ıslak kalan noktalarınız bakteri ve mantarlar için bir yetiştirme tarlası gibidir. Bu nedenle duşta cinsel ilişkiden sonra güzelce kurulanmayı unutmamalısınız.

Sonuç olarak biraz iletişim, dikkat ve bilgi ile duşta cinsel ilişki çok keyifli olabilir. Ancak unutmayın, cinsel ilişki herkes için aynı değildir ve duşta ilişki bazen zor olabilir. Bu nedenle işi daha keyifli hale getirebilecek başka şeyler de deneyebilirsiniz.

Kaynak: healthline

İlginizi çekebilir: Kama Sutra seks pozisyonları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!