Neden cinsel içerikli rüyalar görürüz?

Gördüğümüz rüyaların hepsini hatırlamayız; ancak hatırladıklarımız arasında çok canlı veya unutulmaz olanların sayısı da genellikle az değildir. Özellikle cinsel içerikli rüyalar, sizi hayatınızda nelerin olup bittiğini ve neyin böyle rüyalar görmenize neden olduğunu sorgulamaya itebilir. Bu noktada önemli olan şey, mutlu bir ilişkide olsanız bile böyle rüyalar görmenin tamamen normal olduğunu bilmektir. Çünkü insanlar, her zaman bu tür rüyalar görür.

İlginizi çekebilir: Gördüğünüz cinsel içerikli rüyaların uyku pozisyonunuzla bir ilgisi olabilir mi?

cinsel içerikli rüyalar
Mutlu bir ilişkide olsanız bile cinsel içerikli rüyalar görmeniz tamamen normal.

Önemli olan bir diğer konu ise, cinsel içerikli rüyanızda biriyle yakınlaşmış olmanızın gerçek hayatta da o kişiyi arzuladığınız anlamına gelmediği. Nitekim bu durumun aslında cinsellikle hiçbir bağlantısı olmayabilir. Çünkü eğer rüyanızda bir kişiyle yakınlaşıyorsanız, bu sıklıkla gerçek hayatta sahip olduğu bir özellikten dolayı takdir ettiğiniz biridir. Ve onunla ilgili cinsel içerikli bir rüya görmeniz, muhtemelen onunla daha yakın olmak istemenizden kaynaklanır.

Öte yandan rüyanızda gördüğünüz, eskiden birlikte olduğunuz biriyse, bunun nedeni de beyninizin henüz vitesleri değiştirmemiş olmasıdır. Yani, yeni birlikteliğinizde yaşadığınız cinsellik, beyninizde size eski birlikteliğinizi hatırlatacak nörolojik alanları uyarmış olabilir.

Bu yüzden gördüğünüz cinsel içerikli rüyaların aslında ciddi konulara işaret ettiğini düşünmeyin ve bunlarda derin anlam aramakla vakit kaybetmeyin. Bu herkesin her zaman yaşadığı bir durum ve gerçekte sahip olduğunuz cinsel arzularla da muhtemelen pek bir ilgisi bulunmuyor.

İlginizi çekebilir: 5 adımda rüyanızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

Kaynak:

popsugar.com

psychologytoday.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!