Bobbi Brown’dan yeni sezon kaş trendleri ve kaş makyajı 

Kaş şekillendirme, kaş trendleri ve kaş makyajı söz konusu olduğunda, Bobbi Brown tek bir şeye inanıyor: kaşlar, gözlerin çerçevesidir. Dolayısıyla herkesin kaş şekli de, kişinin gözlerine dolayısıyla kişiden kişiye değişir. Peki dönemsel trendler hiç mi yoktur?

Uplifers olarak son dönemde makyaj dünyasının en çok ilgi çeken konularından olan  kaş trendlerini mercek altına aldık ve kaş uygulamaları ile dikkat çeken Bobbi Brown Eğitim ve Makyaj Direktörü Eliano Bou Assi’ye aklımıza takılan tüm soruları sorduk.

Bobbi Brown Kas Servisi - Make Up Artist Aliano Bou Assi
Bobbi Brown Make Up Artist Eliano Bou Assi
2017 kaş trendleri

Son birkaç yıldır, her yerde kalın ve koyu renk kaşlar görüyoruz. Kaş trendi kalın kaşlar diyebilir miyiz?

Son dönemde sık gördüğümüz kalın kaş trendi, aslında herkesin uygulayabileceği bir trend olmamakla birlikte, trendin aslı da kaşları kalınlaştırmak değil. Kaş şekillendirmede önemli olan seçtiğiniz kaş şeklinin yüzünüze yakışması. Çünkü her göz şekline göre mükemmel kaş şekli bulunabilir. Örneğin, küçük gözlerde kalın kaşlar güzel durmayacağı gibi, doğru şekillendirilmiş bir kaş ile gözleriniz daha büyük görünebilir.

Kaşlarını kaş trendlerine uygun şekillendirmek isteyenlere önerileriniz nelerdir?

Kendi kaş trendinizi bulun. Daha önce de belirttiğim gibi, her farklı göz şekli için, mükemmel bir kaş şekli bulunuyor. Ve bu mükemmel kaş şekli, her dönem popüler olacak bir trend; şimdi, 10 yıl sonra, 20 yıl sonra ve aslında hayatınız boyunca sevebileceğiniz bir şekil. Bobbi Brown kaş servisi ve makyaj derslerinin hedefi de tam olarak bu; yüzünüze ve göz şeklinize en çok yakışan bu şekli bulmak ve gözleriniz mükemmel bir çerçevedeymiş gibi görünmesini sağlamak.

Kaş şekillendirmenin temel kuralları

Kaş şekillendirme söz konusu olduğunda, her ne kadar günümüzün –genellikle yanlış uygulanan- trendleri bize başka şeyler söylüyor gibi görünse de, göz şekline ya da saç rengine göre  kaş rengi belirleme gibi bir durum söz konusu değil. Yüz şekli, göz rengi gibi faktörler de bu noktada önemli değil.

Eliano’ya göre, ister uzun bir suratınız olsun, ister kısa, ister yuvarlak; göz şekliniz, yüz şeklinizden bağımsız. Dolayısıyla, kaşlar da aslında gözünüzü çevrelediği için, kendiniz için en doğru kaş şeklini bulabilmek için bakmanız gereken tek şey göz şekliniz.

“Kaşlar, gözlerin çerçevesidir.”

Yüzümüzün en çok dikkat çeken bölgesi gözlerimizse; gözlerin çerçevesi olan kaşların da doğru bakımı oldukça önemli. Eğer kaş makyajınızı doğru yaparsanız, yüzünüzün geri kalan kısmına herhangi bir makyaj yapmadan da iyi görünmeniz mümkün. Dilerseniz küçük bir concealer dokunuşu ile “wow” etkisi yaratmanız da mümkün.

Makyaj yaparken doğru ürünleri ve doğru renkleri kullandığınızda, makyaj yapmaktan keyif almamak için hiçbir sebebiniz yok.

Bobbi Brown Kas Servisi - Sezonun dikkat ceken kas modelleri
Doğru kaş makyajı ile, yüzünüzün geri kalan kısmına herhangi bir makyaj yapmadan da iyi görünmeniz mümkün.
2017 trendleri arasında dikkat çeken kaş şekilleri

Bundan birkaç 10 yıl öncesine dönüp baktığımızda, çok ince kaşlı kadınlar, daha da öncesinde ise kaşları olmayan kadınlarla karşılaşıyoruz. O günlerden bugüne kaşlar kalınlaşmış gibi görünüyor olsa da, günümüzün kaş trendi aslında kalın kaş trendi değil, doğal kaş trendi.

Peki kadınların kaşları neden daha kalın ve siyah görünüyor?

Çünkü güzellik söz konusu olduğunda trendler kimi zaman yanlış anlaşılabiliyor.

Kaş trendlerinin çıkış noktası genellikle Orta Doğu ülkeleri ve Türkiye; bu bölgelerde de kaşlar genellikle koyu renk. Dolayısıyla bu yörelerin smokey kaş görünümüne sahip olmak isteyen kadınlar kaşlarını koyulaştırma yöntemini tercih ediyor. Ve ne yazık ki bu uygulama her zaman işe yaramıyor. Çünkü makyajda yüzünüzün herhangi bir bölgesini koyulaştırırken, bunu yanlış yollarla yaparsanız doğal görünümünden uzaklaşmasına, yüzünüzün daha ciddi ve sert görünmesine neden olursunuz.

Bobbi Brown’a göre kaşlarınız için kullandığınız ürünlerin rengi kaşlarınızla aynı renkte olmalı. Eğer kaşlarınızın saçlarınızla uyumlu olmasını ve doğal görünmesini istiyorsanız; ürünlerini saçlarınızı boyattığınız değil, saçlarınızın kökleri ile aynı olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Boyanmış saç rengi ile aynı renkte bir kaş ürünü seçmek, son dönemde en sık yapılan en büyük hatalardan biri.

Bobbi Brown ürün skalasında bulunan 7 farklı renkteki kaş ürünü, kendiniz için en doğru rengi seçmenize ve dolayısıyla en iyi şekle kavuşmanıza yardımcı oluyor. Kaşlarınızı doğru şekillendirip renklendirdiğinizde insanların size baktığında kaşlarınızı boyadığınızı düşünmemesi ya da kaş rengini çok beğendiğini söylememesi gerekiyor; kaşlarınızın doğal görünmesi, dolayısıyla “kaşlarınız ne güzel” diye iltifat almanız gerekiyor

Dönemin kaş trendi doğallık!

Birkaç yıl öncesine kadar kaşların çok ince olduğu kaş trendleri nedeniyle zamanında çok fazla yapılan inceltme işlemi, kaşlarınızın azalmasına neden olmuş olabilir. Ne var ki, esas hedefimiz kaşlarımızın doğal görünmesi olduğu için, dövme gibi uygulamalardansa, makyaj tekniklerini kullanmanız tavsiye ediliyor. Bobbi Brown’da kaşlar tamamen sizin isteğinize göre şekillendiriliyor.

Eliano: Anneniz ya da büyükanneniz eski fotoğraflarına baktığında kaşları ile ilgili pek de gurur duymadıkları yorumlar yapıyor olabilir. Günümüzün “doğal kaş” trendini yanlış yorumlayarak kaşlarını yapay bir şekilde olması gerekenden daha kalın ya da  daha koyu hale getirenler de muhtemelen yıllar sonra fotoğraflarına baktığında aynı şeyi söyleyecekler. Bu noktada hatırlamanız gereken tek bir gerçek var: “Doğa her zaman haklıdır”. Eğer doğal olarak sahip olmanız gereken kaş çerçevesini oluşturmak için doğru ölçüleri alır ve doğru ürünlerle kaşlarınızı belirginleştirirseniz; hem şimdi, hem de gelecekte güzel görünmemeniz için bir sebep yok.

Bobbi Brown Kas Servisi - Dogal kas trendi
Dönemin kaş trendi doğallık!

“Doğal kaş trendi yerine “kalın kaş” trendi var diyelim ve hepimizin kaşlarımızı kalınlaştırdığını düşünelim. Bu tıpkı kırmızı ruj trend olduğu için incecik dudaklara kırmızı ruj sürülmesi gibi bir şey” diyor Eliano ve ekliyor. “Eğer yakışıyorsa yap.” Makyajda trend diye bir şey aslında yoktur. Trend olan renkler vardır, ne var ki bu herkese yakıştığı ya da yakışacağı anlamına gelmez.

Kaşlarınız için doğru rengi bulma

Kaşlarınız için kullanacağınız ürünleri seçerken doğru rengi bulabilmek için yapmanız gereken tek şey, size uygun olacağını düşündüğünüz ürünleri denemek. Bobbi Brown Kaş Servisi ve Makyaj Dersi de tam olarak buna hizmet etmek için var.

Bobbi Brown Kaş Servisi’ni kullandığınızda, mağazaya gidip kendi ürününüzü seçmeye çalışmak yerine, profesyonel kaş stilistleri ya da make up artistlerden yardım alıyorsunuz. Bu kişiler size doğru ürünü seçmeniz ve nasıl kullanacağınız konusunda da yardımcı oluyor.

Yaklaşık 10 dakika süren Bobbi Brown Kaş Servisi’nde, sabahları evden çıkmadan önce 1 dakika içerisinde tamamlamanız gereken kaş makyajını en doğru ve en pratik şekilde yapmanızı sağlayacak öneriler ve bu önerileri en kolay nasıl uygulayabileceğiniz sizlerle paylaşılıyor. Eğer ürünleri o sırada satın almak istemezseniz de, konsepti anlamanız hedefleniyor. Önemli olan ürünleri tanımanız ve kullanmayı öğrenmeniz; çünkü Bobbi Brown Makyaj Derslerinin esas hedef sizi “kendi make up artistiniz”e dönüştürmek.

Bobbi Brown Kaş Servisi ve Makyaj Dersleri

Bobbi Brown Kas Servisi

Bobbi Brown mağazalarında verilen Kaş Servisi; önceden randevu alarak yararlandığınız bir hizmet. Kapsamında ise şöyle:

 • 3 temel nokta tekniği ile kaşların mükemmel şeklinin belirlenmesi
 • Kaşlarınızın şekillendirilmesi ve alınması
 • Kaşlarınızın mükemmel şeklini korumanız için yapabileceğini bakım önerileri

Bobbi Brown’dan aldığınız bir kaş servisi randevusu ile sadece kaşlarınızı aldırmıyorsunuz; yüzünüze en çok yakışan kaş şeklini bulabilmek için, bu kaş şeklini uygulayabilmek ve koruyabilmek için danışmanlık da alıyorsunuz. En önemlisi de kaşlarınıza nasıl davranmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Kısacası, sadece kaş aldırmak değil, şekillendirme, öneriler ve kaş eğitiminin yanı sıra en uygun ürünlerin seçimi öğretilirken, her servis doğal bir göz makyajı ve ücretsiz “Makyaj Dersi” ile sonlandırılıyor. 60 TL olan ücret ile mükemmel kaş şekli danışmanlığı, kaş tedavisi ve göz makyajı da dahil.

Eğer kaşlarınızı aldırmak istemiyor, ancak Kaş Servisi’nin sunduğu diğer olanaklardan yararlanmak istiyorsanız, ya da örneğin “kaşlarımdaki boşlukları doldurmak istiyorum” sorusunun cevabını arıyorsanız; en doğru ürünleri gösterirken uygulamaları öğretecek olan da yine Kaş Servisi. Sadece doğru ürünleri göstermekle kalmıyor, bu ürünleri nasıl kullanmanız gerektiği, gerçek uzmanlar tarafından sizlere öğretiliyor.

Bobbi Brown Kaş Servisi ve Makyaj Dersi ile cevap bulabileceğiniz sorulardan bazıları;

 • Hangi ürünü kullanmalısınız?
 • Seçtiğiniz ürünü kalem, jel ya da pudra arasından neye göre seçmelisiniz?
 • İlgili ürünleri kullanırken hangi teknikleri kullanmalısınız?

Kaş Servisi’ni aldıktan sonra 3 gün içerisinde size servisi veren kişi tarafından aranarak ürünlerinizden memnun olup olmadığınız ve kullanmakla ilgili bir sıkıntınız olup olmadığı soruluyor. Dolayısıyla tam teşekküllü bir hizmet sunuluyor.

“Bobbi Brown Kaş Servisi” hizmetini deneyimleyebileceğiniz Bobbi Brown noktaları:
 • Bobbi Brown İstinye Park (0212) 345 55 54
 • Bobbi Brown Nişantaşı (0212) 234 32 40
 • Bobbi Brown Akmerkez (0212) 282 02 12
 • Bobbi Brown ÖzdilekPark (0212) 325 83 92
 • Bobbi Brown Bağdat Caddesi (0216) 356 78 00
 • Bobbi Brown Palladium (0216) 663 10 16
 • Bobbi Brown Kentpark / Ankara (0312) 284 23 29
 • Bobbi Brown Next Level / Ankara (0312) 284 23 29
 • Bobbi Brown Forum Bornova / İzmir (0232) 342 05 90
Uplifers okuyucularına özel kampanya koduyla Bobbibrown.com.tr’den yapacağınız herhangi bir kaş ürünü alışverişinizde,  60TL’lik kaş servisi Bobbi Brown’dan hediye!
(Kampanya kodu: kas2017)

Nişantaşı mağazasında kaş alımı için, Kaş Uzmanı Gönül Özdemir ile görüşebilirsiniz.

Uplifers ekibinin Bobbi Brown Kaş Servisi deneyimi videosu 

Yüz şeklinize göre kaş şekillendirmenin incelikleri / Uplifers & Bobbi Brown Kaş

 

İlginizi çekebilir:

Bobbi Brown 3 temel kaş noktası tekniği ile kaş şekillendirme ve kaş bakımı önerileri

Bobbi Brown ile yüzünüz için en uygun kaş şeklini belirleme teknikleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!