Bobbi Brown ile yüzünüz için en uygun kaş şeklini belirleme teknikleri

Kaşlarımız, yüzümüzün en çok dikkat çeken bölgesi olan gözlerimizin çerçevesini oluşturuyor; dolayısıyla yüzümüzün diğer bölgeleri gibi özel bir bakımı hak ediyor. Kaş trendlerinin oldukça ön planda olduğu günümüzde, yüzümüze en çok yakışan kaş şeklini bulmamız ve doğru bakımı yapmamız da, doğal, bakımlı ve hoş bir görünüme sahip olmamız için büyük önem taşıyor.

Kaş şekillendirme ve kaş bakımı konusundaki uygulamalarıyla dikkat çeken Bobbi Brown; bakımlı kadınlara özel olarak sunduğu Kaş Servisi ve Makyaj Dersleri ile, kaşlarınızın mükemmel şekline kavuşmasına yardımcı oluyor. Kaş Servisi ile yüzünüze en uygun kaş şekline kavuşmanızı sağlayan Bobbi Brown Eğitim ve Makyaj Direktörü Eliano Bou Assi ile bir araya gelerek farklı göz tiplerine özel kaş şekillerini sorduk.

bobbi brown kas servisi - farkli kas tiplerine özel kas sekillendirme

Mükemmel kaş şeklinin belirlenmesi

Kaş şeklinize karar verirken, “Bobbi Brown ‘3 temel kaş noktası’ tekniği ile kaş şekillendirme ve kaş bakımı önerileri” başlıklı yazımızda bahsettiğimiz gibi “3 temel kaş noktası” tekniğini kullanarak, kaşınızın hatlarını ve çerçevesini belirleyebilirsiniz. Eğer düşük göz, ayrık göz ya da büyük göz kapakları gibi özel ilgi gerektiren göz ve kaşlarınız varsa, kaş şekillendirme konusunda yardım alabileceğiniz özel öneriler de mevcut.

Bobbi Brown’a göre, doğa her zaman haklı; dolayısıyla şekillendirme ve makyaj uygulamalarında doğal olana mümkün olduğunda yakın durmamız gerekiyor. Gözlerimizin doğal şeklini korurken en uygun kaş şeklini bulabilmek, gözlerimizi olduğundan daha büyük, daha yakın ya da daha ayrık gösterebilmek için; operasyon gibi opsiyonlara başvurmadan önce, doğru şekillendirme tekniklerini öğrenerek kaşlarınıza istediğiniz şekli vermeniz mümkün.

Düşük gözleriniz varsa

Eğer düşük gözleriniz varsa, kaşlarınızı kaldırarak gözlerinizin olduğundan daha az düşük görünmesini sağlamanız mümkün. Yapmanız gereken işlem gözünüzün düşük göründüğü noktayı belirleyerek, kaşlarınızın doğallığını bozmadan daha kalkık ve kavisli görünecek bir biçimde şekillendirmeniz ve boyamanız.

Gözleriniz birbirine çok yakınsa

Gözleriniz birbirine çok yakınsa, kaşlarınızın arasındaki boşluğu arttırarak gözlerinizi olduklarından daha ayrık göstermeniz mümkün. Kaşlarınızın ne kadar alınması gerektiğine karar vermek için 3 temel kaş noktası tekniğinden yardım almayı ihmal etmeyin.

Gözleriniz birbirinden uzaksa

Ayrık gözleriniz varsa, özellikle kaşlarınızın ortasını şekillendirirken kullanacağınız araç kesinlikle cımbız değil. Çünkü kaşlarınızın arasını cımbız yardımıyla almak, gözlerinizin birbirinden daha uzak görünmesine neden olacaktır. 3 temel kaş noktası tekniğinden yardım alarak kaşlarınızın mükemmel aralığını belirleyebilir, kalemle boşlukları tamamlayarak gözlerinizi birbirine yaklaştırabilirsiniz.

Göz kapaklarınız darsa / küçükse

Eğer göz kapaklarınızda yeterince alan yoksa, kaşlarınızın alt çerçevesini biraz daha yukarı taşıyarak göz kapaklarınızda daha çok alana sahip olmanız mümkün.

Göz kapaklarınız geniş / büyükse

Eğer gözlerinize oranla büyük göz kapaklarınız varsa, kaşlarınızın alt çizgisini biraz daha aşağıya taşıyarak göz kapaklarınızın alanını daraltabilir; kaşlarınızı kalınlaştırarak daha orantılı bir görünüme kavuşmalarını sağlayabilirsiniz.

Doğal kaşlara kaş uygulaması

Doğal kaşlarınıza yapacağınız kaş uygulamaları, cımbız ve makas kullanımından bağımsız uygulamalardır. Kaşlarınızı şekillendirirken yardım alabileceğiniz ürünler, kaş fırçası, kaş kalemi, kaş jeli ve kaş maskarasıdır.

dogal kaslara kas uygulamasi - bobbi brown & uplifers
Doğal kaşlar şekillendirilirken kaş fırçası, kaş kalemi, kaş jeli ve kaş maskarası kullanılabilir.

Kaşlarınızı şekillendirdikten sonra, retouching pencil / rötuş kalemi ile kızarıklıkları gizleyebilirsiniz. Rötuş kalemini yalnızca kaşlarınızın çerçevesine uygulayıp göz kapağınızdan uzak tutmanız gerekiyor, yoksa göz kapağının kırışmasına neden olabilirsiniz.

sgs
Kaş uygulamasını tamamladıktan sonra uygun bir göz makyajı ile kaşlarınızın belirginleşmesini sağlayabilirsiniz.

Doğal kaşlar için kaş şekillendirme sonrası kaş bakımının önemi

Eğer hassas bir cildiniz varsa, kaş alma işlemi cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Bu noktada cildinizi yatıştırmak için soothing balm kullanabilir, kaş alma işleminin hemen arkasından makyaj yapmanız gerekiyorsa, balmı su ile temizleyebilirsiniz. Nemlendirme sonrası makyajınızı yapabilirsiniz. Soothing balm kullandıktan sonra makyaj yapmanız gerekmiyorsa, su ile temizlemeden balm ile yatıp sabah kalktığınızda bebeksi bir cilde kavuşabilirsiniz.

Kaş şekillendirme söz konusu olduğunda, yapılan işlemler aslında yalnızca kaşları şekillendirmekten ibaret değil. Doğru bakımı yapmak ve kaşlarınızın şeklini sağlıklı şekilde korumak da gerekiyor. Çünkü kaşlar alınırken ciltte gözle görülemeyen küçük kesikler oluyor. Soothing balm gibi tedavi edici ürünler kullanmak, enfeksiyon gibi riskleri de önlüyor. Normal deriden 7 kat daha ince olan göz derisinin zarar görmediğinden emin olmak için 5 dakika kadar soothing balm uygulayıp bekletmenizde fayda var.

dogal kaslara kas uygulamasi - bobbi brown & uplifers

Doğal kaşlarınız için optimum bakımı yapabilmek için:

 • Kaşlarınızı aldıktan sonra soothing balm uygulamasıyla cildi yatıştırın ve kırmızılıkları azaltın.
 • Göz makyajı temizleyici ile balmı temizleyin.
 • Kaşlarınızı su ile temizleyin.
 • Eğer gerekiyorsa göz/kaş makyajınızı tamamlayın.
 • Kaşlarınızı şekillendirdikten sonra kendi haline bırakmayın, bakımını ihmal etmeyin.
 • Cildinize doğru davranmadığınızda enfeksiyon kapma ihtimaliniz doğabilir. Cımbız işleminden sonra mutlaka tedavi edici bir ürün kullanın.
 • Kaşlarınızı şekillendirmeye başlamadan önce mutlaka ulaşmak istediğiniz kaş şekline karar verin.
 • Kaş makyajı esnasında herhangi bir hata yaptıysanız, tüm makyajınızı silip yeniden yapmak yerine, kapatıcı (concealer) ile hatalarınızın üzerinden geçerek düzeltebilirsiniz
 • Kaşlarınızı olduğundan daha ince/düzgün göstermek için, kapatıcı (concealer) kullanarak, temizlik yapmadan tertemiz kaşlara kavuşabilirsiniz.
 • Kaşlarınızı alıp tüm işlemi tamamladıktan sonra, kaşlarınızı herhangi bir ürün eklemeden fırçalayarak uyguladığınız ürünlerin daha iyi dağılmasını sağlayabilir, köşeleri yumuşatabilir, daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.
 • Kaşlarınız daha belirgin olmasını istiyorsanız kapatıcı (concealer) kullanmayı ihmal etmeyin.

“Her kadın kendine en çok neyin yakıştığını bilir. Ne var ki Bobbi Brown’ın makyaj ve kaş stilistleri size mükemmeli bulmanız konusunda yardımcı olabilir.”

Bobbi Brown Manual

Bobbi Brown Makeup Manual, şimdiye kadar makyaj konusunda hazırlanmış en iyi kaynaklardan biri. Yalnızca kaşlarınız için değil, dudak makyajı, göz makyajı gibi pek çok farklı ihtiyacınız için en doğru bilgileri ve pratik önerileri bulabileceğiniz Bobbi Brown Makeup Manual’a göz atabilirsiniz.

“Bobbi Brown Kaş Servisi” hizmetini deneyimleyebileceğiniz Bobbi Brown noktaları:
 • Bobbi Brown İstinye Park (0212) 345 55 54
 • Bobbi Brown Nişantaşı (0212) 234 32 40
 • Bobbi Brown Akmerkez (0212) 282 02 12
 • Bobbi Brown ÖzdilekPark (0212) 325 83 92
 • Bobbi Brown Bağdat Caddesi (0216) 356 78 00
 • Bobbi Brown Palladium (0216) 663 10 16
 • Bobbi Brown Kentpark / Ankara (0312) 284 23 29
 • Bobbi Brown Next Level / Ankara (0312) 284 23 29
 • Bobbi Brown Forum Bornova / İzmir (0232) 342 05 90
Uplifers okuyucularına özel kampanya koduyla Bobbibrown.com.tr’den yapacağınız herhangi bir kaş ürünü alışverişinizde,  60TL’lik kaş servisi Bobbi Brown’dan hediye!
(Kampanya kodu: kas2017)

Nişantaşı mağazasında kaş alımı için, Kaş Uzmanı Gönül Özdemir ile görüşebilirsiniz.

Uplifers ekibi Bobbi Brown Kaş Servisi deneyimi

Yüz şeklinize göre kaş şekillendirmenin incelikleri / Uplifers & Bobbi Brown Kaş

 

İlginizi çekebilir:

Bobbi Brown’dan yeni sezon kaş trendleri ve kaş makyajı

Bobbi Brown 3 temel kaş noktası tekniği ile kaş şekillendirme ve kaş bakımı önerileri 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!