Ayurveda geleneğiyle genç ve güzel kalmanın sırlarına erişin

Hindistan’da ortaya çıkan Ayurveda, binlerce yıllık bir şifa geleneğidir. Bireyin dinç ve sağlıklı kalması için uygulaması gerekenleri anlatan bu kadim gelenek, yaşamın her alanını ilgilendiren öğretileri içerir. Gerek fiziksel, gerekse ruhsal sağlığımız için oldukça faydalı bilgiler edindiğimiz Ayurveda’dan genç ve güzel kalmak için de öğreneceğimiz çok şey var tabii ki…

İlginizi çekebilir: Ayurveda’ya göre doğa ve insan bedeni arasındaki temel ilişki

Ayurveda geleneğinde kişisel bakımla ilgili de öğretiler bulunmaktadır.

Shiva Rose, Ayurveda geleneğinden çokça faydalanan bir holistik güzellik uzmanı. Sağlığını korumak ve bunu yaparken de aynı zamanda genç ve güzel kalabilmek için doğaya yöneldiğini belirten Rose, aslında eski bir oyuncu. Ancak holistik öğretiler ve Ayurveda ile tanıştığında yaşamını tamamen bu alana adamaya karar vermiş. 48 yaşında olmasına rağmen oldukça genç görünen Rose’un bize ilk olarak öğütlediği şey ise kendimize iyi bakmamız:

“Hızlı bir dünyada yaşadığımızı düşünüyorum. Bu sistemde her şey hızlı. Ancak bence yavaşlamayı öğrenmeliyiz. Anlamayı ve keyif almayı öğrenmeliyiz. Anda kalmayı becerebilmeliyiz. Ve en önemlisi, kendimizi severek güçlenmeliyiz. Çünkü bir anne olarak besleyebilmem için beslenmem gerekiyor. Almadan veremem. Sevebilmem için kendime bakmam gerekiyor. Ancak kendime iyi baktığımda, başkalarına da faydalı olabilirim.”

Bireyin kendine iyi bakmasının her şeyin temelini oluşturduğunu ifade eden Rose, bundan sonra ise bizlerle her gün yapmaktan asla vazgeçmediği 3 temel Ayurvedik güzellik sırrını paylaşıyor:

Oil pulling terapisi: Sabahları uygulayacağınız oil pulling terapisi, vücudunuzdan toksinleri atmanızı sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Oil pulling terapisi nasıl uygulanır?

Kuru fırçalama: Ölü deriyi atmak, dolayısıyla yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için mükemmel bir yöntem olan kuru fırçalamanın aynı zamanda kan akışını hızlandırma ve selülitleri azaltma gibi etkileri de var.

İlginizi çekebilir: Kuru fırçalama ile bedeninizi içten dışa temizleyin

Soğuk duş: Hormonal sisteminizi uyandıran soğuk duş çok daha dinç ve genç görünmenizi sağlar.

İlginizi çekebilir: Soğuk duş almak için 7 muhteşem sebep

Shiva Rose’un Ayurvedik güzellik sırları ve daha fazlası için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Videoyu izlemek için tıklayın.

Kaynak:
mindbodygreen.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!