Ateş elementi ve aslan kapısı bize ne anlatır?

Latincesi “Panthera leo” değişik bir familya. Ali Desidero’dan bildiğimiz biyolojik ritmlerimizi güncelleyelim. Sözlerinde geçen “Familyasıyla mı tanışmalı?” bir klasiktir. Peki, güllerin içinden geçelim ve kapıya gelelim. Gülleri Süleyman’ın deyişlerinden biliyoruz zaten?

Dostlar, nereye baksak ezoterik işler görüyorum mu diyorsunuz? O’ndan başkası yok mu diyorsunuz? O zaman bize katılın. Yeni dünyanın ışık işçileri… İsteyin olur, rezone edin gelir… Evet, reklamlar dikkati dışarıda olanları cezbetti. Biz kapı arıyoruz, Leo’nun yolun arıyoruz. Devam edelim. Dikkatin nerede olduğu illüzyon yolculukları için olmazsa olmaz. Bizim pusulamız gibi. Çünkü, gerçeklik biz onu gözlediğimizde, yani dikkatimizi ona yönelttiğimizde oluyor.

Pazar günü kozmos aslan kapısını bize bildirdi. Yoğun bir gündü, incelmiş bir halde daha da ilerilere yolculuk yapma fırsatımız vardı. Eminim aramızda bu fırsatı kullanmış olanlar vardır. Aslan dediğimizde birçok kavram da beraberinde gelir. İşin psikolojik seviyesinden ziyade biraz daha görünmeyeni arayalım derim. İlk aklıma gelen Danyal (Daniel) Peygamber’dir. “Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyet tarafından peygamber olarak kabul edilmektedir. Kuran-ı Kerim’de ismi geçmeyen ancak İslami eserlerde bahsedilen peygamberlerden biridir.”* Tora’da Daniel 6:6-22’de peygamberin çukura atılması olayı vardır. Konu hikayesi itibarıyla oldukça alegoriktir. Babil’de geçer. İlgilenmek isteyenler konuyu inceleyebilir.

Aslan, aynı zamanda Aslan halkını ve ona bağlı olan kavramları da temsil eder. Aslan halkı kimdir? Bu da yazının araştırma konularından birisi olsun diyelim. Peki, ateş elementini bolca hissettiğimiz şu günlere geri dönelim ve içsel ateşlerimize bakalım. Ateş bizde hangi yönde aktif? Hayat kendimizi keşfettiğimiz belli bir mekanda akan, zamanın etkisi altında ihtiyaçlarımıza göre oluşan olaylar dersek sanırım yanılmayız. Şimdi de bu ortamda ateş elementi hakim. Ateş, suyu alır. Salçaları yazın yaparız, içindeki su gider ve yoğunlaşır. Peki giden suya bakalım. Su ne yapar? Bu soru da şuur alanlarımızda bulunsun.

Yazın yoğunlaştırıcı etkisini, konsantre edici etkisini kullanabiliyor muyuz? Yatay zamanda yaz ayları tatil ayları olarak algılanıyor. Tüketilen zaman dilimlerinde gelişim ihtiyacı ne kadar olur? Ne yol, ne de akışlar bizlerin tatilini beklemez. Gelişmek isteyen, aslanlı yolu keşfetmek isteyenler Ağustos’un en sıcak gününde bile çalışırlar. Bunu modern çilecilik olarak algılamayın lütfen, önemli olanın ne olduğunu vurgulamak istiyorum burada.

Ateş elementiyle kendimizdeki fazla suyu atalım, daha da konsantre hale gelelim. Kuru olanlar bu elementin daha da hissedilmesiyle birlikte daha fazla su çekmek isteyebilirler hayatlarına. Aslanlar, ateşin üzerinde yolculuk eder. Ateş yükseltir ve buluşturur. Hızlı bir elementtir. Hayatımızdaki akışların ihtiyacına göre doğanın mevcut enerjilerini değerlendirelim. Yazımızı Daniel ile bitirelim.

O kurtarır, O yaşatır,
Gökte de yerde de
Belirtiler, şaşılası işler yapar.
Daniel’i aslanların pençesinden kurtaran O’dur.” Daniel 6:27

Kaynak
https://tr.wikipedia.org/wiki/Danyal

İlginizi çekebilir: Göksel suların bereketini almak ve kapları doldurmak

Avni Onur Sevinç
Gelişimimize uygun ekolojiyi inşa etmek için çalışan bir Doğa. Doğa, aynı zamanda arkadaşlarını da arar. Bu temiz ekolojide olmak ister misin?