2024 astroloji yorumları: Astrolog Duygu Demir’e göre yeni yılda hangi burçları neler bekliyor?

Yılın son günlerinde heyecanlı geri sayım başlamışken, 2024’te burçları neler beklediği de en çok merak edilen konulardan biri. Ülkece nasıl bir süreçten geçeceğiz, 2023’ün zorlayıcı ve yıkıcı olaylarını geride bırakabilecek miyiz, hangi burç ne gibi olaylarla karşılaşacak gibi pek çok sorunun cevabını almak, geleceğe umutla bakmak için coşkulu bir bekleyiş içerisindeyiz. Biz de bu çok merak edilen sorulara birazcık da olsa ışık tutabilmek için Instagram’da duygudemir.astrolojigurusu olarak tanıdığımız Holistik Astrolog Duygu Demir’in 2024 yılına dair öngörü ve tahminlerini paylaştığı YouTube videosundan öne çıkan konuları paylaşmak istedik. Gökyüzünde, gezegenlerin arasında hızlı bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız işte ilk bakışta 2024 ve yeni yılda burçları nelerin beklediği:

2024 nasıl bir yıl olacak?

Astrolog Duygu Demir, oldukça ilgi gören videosunda bizi enteresan bir yılın beklediğine dikkat çekiyor. 20 Ocak itibariye Pluto’nun Kova burcuna geçişinin çok önemli olduğunu, çünkü en ağır hareket eden gezegen Pluto’nun bir burçta 15-20 yıl kadar kaldığını söyleyen Duygu Demir, bunun 2044 yılına kadar çıkacağımız yeni yolculukların kapısını araladığını belirtiyor. Ayrıca, yalnızca bireysel değil, toplumsal olarak da değişimlerden geçeceğimiz, sancılı süreçlerin, dönüşümlerin yoğunlukta olacağı, kendimizi sanki bir eşikteymiş gibi hissedeceğimiz zamanlar da bizleri bekliyor. Teknolojik ilerlemeler, dijital gelişmeler, yeni buluşlar da ön planda olacak. En önemli ve en keskin evre ise 2026’nın yaz aylarında ortaya çıkacak. Dolayısıyla bu süreçte geri adım atmamak, klasiklerin içerisinde kalmamak, geçiş süreçlerini ileriye doğru gitmek için değerlendirmek önemli. Hem bireysel hem toplumsal gelişmeler yaşayacağımız, güçlü bir dönem bizi bekliyor.

Duygu Demir, “hayat bizi ilerlemeye yönlendiriyor” diyerek, önümüzdeki yılı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğine vurgu yapıyor. Ayrıca, elimizdeki kaynakları korumaya ve büyütmeye odaklanacağımız günler de 2024’te bizi bekliyor. Para ile ilgili teknolojik gelişmelerin de ön planda olacağını, kripto paralar üzerinde yeni gelişmeler ve de dengesizlikler görebileceğimizi, finansal dalgalanmaların özellikle de seçim zamanında baskın olabileceğini belirten Astrolog Demir, ülkece keskin finansal gelişmelerden korunmak için yatırımlarımızı bu süreçten önce yapabileceğimizin de altını çiziyor.

Yıl boyunca Kuzey Ay Düğümü, Koç burcunda olduğundan bunun girişimlerle, rekabetçi ortamla, mücadeleyle, askeri güç ve savaşlarla ilgili gelişmelere öncülük edebileceğinin altını çizen Duygu Demir, cesur adımlar atmanın önemini de vurguluyor. Bireysel anlamda kim olmak istiyorsak, bunun için çalışmanın ve bu doğrultuda adımlar atmanın tam zamanı 2024 yılı olabilir, diyor.

Gerginlikler, kavga gürültüler ve dünyanın farklı yerlerinde takip ettiğimiz savaşların etkileri devam edecek olsa da ilişkileri yönetmek ve bireysellik ile ikili ilişkiler arasındaki dengeyi korumak önemli olacak. Duygu Demir’e göre yılın ikinci yarısı biraz daha karışık ve çalkantılı geçecek gibi görünse de dağılıp toparlanabilir ve sonrasında çok daha güçlü ve çeki düzen verilmiş bir şekilde 2025 yılına giriş yapabiliriz.

Peki, bu yıl burçları neler bekliyor? (Yükselen ve Ay Burçlarınıza da bakmayı unutmayın.)

2024’te burçları neler bekliyor?

Astrolog Duygu Demir’in çok sevilen YouTube videosundan yaptığımız alıntılarda burcunuzu 2024 yılında nelerin beklediğini görebilirsiniz. Daha detaylı yorumlar için tıklayabilir, videonun tamamını dinleyebilirsiniz.

Koç ve Yükselen Koçlar

Duygu Demir’e göre 2024 tam anlamıyla Koç burçlarının yılı! Yenilikler, başarılar, güzellikler… Hepsi Koç burcunu bekliyor. 2023’ün yıkıcı değişimlerini geride bırakıp bu kez o yıkıcı değişimlerin üzerine yenilerini inşa etme zamanı. Yani, her şey Koç burçlarının lehine olacak diyebiliriz, çünkü gökyüzündeki enerji Koç burçlarının yanında. Yeter ki adımlar atılsın. Tüm fırsatlar ve şans faktörü Koç burçları ile olacak. Hayallerine kavuşmak için bekleyen Koç burçları doğru adımları atarak, cesur davranarak ve sorumluluk alarak 2024 yılını çok iyi bir şekilde değerlendirebilirler.

Boğa ve Yükselen Boğalar

Boğa burçları için de 2024 yılı sürprizlerle dolu olabilir. 2022 ve 2023 yıllarının sertliği geride kalabilir ve 2024 bu son iki yıldan daha az çalkantılı geçebilir. Konforun, rahatlığın, bereketin tadını çıkarmak açısından Boğa burçları için 2024, harika bir fırsat. Duygu Demir, Boğa burçlarının elindekinin kıymetini bilip, üzerine eklemek için harekete geçebileceklerini söylüyor. Girişimcilik, uzaklarda iş yapma gibi konular gündemde olabilir, ancak finansal dengesizlikler açısından da dikkatli olmakta fayda var. Büyük değişimler 2026’da olabileceğinden yavaş yavaş süreci değerlendirmek, geçişi kolaylaştırabilir. Arkadaşlık, iş ilişkileri gibi konularda birtakım durumlar söz konusu olabilir. İkili ilişkilerde dengeyi korumak ve hakkaniyetli davranmak önemli.

İkizler ve Yükselen İkizler

İkizler burçları için de 2024 yılında çok şanslı dönemler olabilir. Fırsatlar çoğalabilir, akademik atılımlar, girişimler, yurtdışı bağlantıları gibi konular gündemde diyebiliriz. Gökyüzünde destekleyici bir enerji hakim olacak ve özellikle yeni insanlar tanıma, yeni bağlantılar kurma, derneklere, vakıflara katılma gibi sosyal çevreyi genişletmeye yönelik adımlar bu dönemde ön planda olabilir. Duygu Demir’e göre bu süreçte hayat, İkizler burçlarına ‘hep ileriye’ diyebilir, ancak temkinli davranmak ve olası hayal kırıklıklarına karşı hazırlıklı olmak önemli. Yılın son çeyreği İkizler burçları için biraz enterasan geçebilir, o nedenle doğru kararlar almak kritik bir öneme sahip.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler

Astrolog Duygu Demir’in söylediğine göre 2024 yılında mutluluğu en çok hak eden burç: Yengeç! Yengeç burçlarının yaşadıkları zorluklar, verdikleri mücadeleler artık geride kalabilir. Sakin, yavaş ama etkili bir ilerleme, ‘hayallerimin peşinden gidiyorum’ enerjisi hakim olabilir. Kariyer alanında fırsatlar, mesleki gelişmeler ön plana çıkabilir, bu nedenle bu süreci değerlendirmek ve harekete geçmek çok önemli. Ev içinde değişimler, taşınma, medeni hal değişimi gibi yeni durumlar da gündeme gelebilir. İlişkilerde denge yaratma teması, yılın son evresinde açığa çıkabilir.

Aslan ve Yükselen Aslanlar

Şanslı burçlardan biri de bu yıl Aslan olabilir, en azından yılın son çeyreğine kadar… İlişkilerde tutku dolu bağlar Aslan burçlarını bekliyor. “Biz hiç kopmayalım, güçlü bağlar kuralım” enerjisi Aslanlar ile olabilir. Ama aynı zamanda bu, tartışmaları, gerginlikleri de beraberinde getirebilir, dikkatli davranmak da fayda var. Ayrıca, çıkar ilişkilerini başarılı bir şekilde yönetmek de akıllıca olabilir, alenen düşmanlıklar, rekabetçi girişimler ön plana çıkabilir. Ve bunların etkisi 2026’da da hissedilebilir. Büyük düşünmek Aslanlar için önemli. Hayal kurmakla ilgili temalar, daha çok seyahat etme, yeni eğitimler, spiritüel alanda besleyici çalışmalar gibi konular ön planda olabilir. Yılın son zamanları, özellikle sağlık ve finans alanlarında zorlayıcı geçebilir.

Başak ve Yükselen Başaklar

Bu yıl biraz daha rutininde giden ve konforun tadını çıkarttığınız bir yıl olabilir. İş alanında yönetme becerilerinizle, liderlik vasıflarınızla, sağlığınıza özen göstermekle, günlük akışınızdaki rutinlerle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Finansal anlamda birlik gücünden faydalanmak size iyi gelebilir, eşinizle ortak bir hesap yapmak, aileden destek almak, kredi desteği ve benzeri iş birlikleri olabilir. Uzun vadede yapmak istedikleriniz için sakin ve yavaş bir şekilde ilerleyecek adımlar atmak isteyebilirsiniz. Meslek, kariyer anlamında çok fırsatlar gelebilir, iş aramak, değiştirmek, yeni anlaşmalar yapmak gibi temalar için gökyüzünün enerjisi yanınızda olabilir. İlişkiniz yok ise yeni bir ilişkiye başlayabilir, varolan ilişkinizde sorunlar açığa çıksa da devamında çözümlerin de ön planda olacağı dönemler yaşayabilirsiniz. Eylül ayı ilişkiler açısından biraz dağınık geçebilir. Ama yılın geneli daha rahat olabilir. Duygu Demir’in dediğine göre 2024, Başaklar’ın yılı değil ama 2025 öyle olacak.

Terazi ve Yükselen Teraziler

Kabuk değiştirme zamanı geliyor Teraziler için. Hayattan beklentileriniz değişebilir, tavrınız, dış görünüşünüz değişebilir. Bir değişim ve dönüşüm söz konusu olabilir, bazı alışkanlıklar geride kalabilir. Daha sağlam bir gelecek inşa etmek için 2024 yılı değişimlerin zamanı olabilir. Ortaklıklar, yeni bir ilişkiye başlamak, devam eden ilişkiyi daha ciddi bir aşamaya getirmek, belki de evlilik yolunda ilerlemek gibi konular gündeme gelebilir. Finansal anlamda ailenin kaynaklarından yararlanma söz konusu olabilir, ortaklıklar, partnerin kaynakları, krediler gibi destekler önemli. Talep ederseniz, hayat size verebilir. Yurtdışı ile ilgili işler de ortaya çıkabilir, büyümeye, ticari gelişmeye yönelik bir yıl bekliyor olabilir Terazi burçlarını.

Akrep ve Yükselen Akrepler

Bu sene Akrepler için ‘oh be’ deme zamanı olabilir. Sancılı geçen dönemlerden sonra, küllerden yeniden doğma zamanı denilebilir. Ev ve aile hayatına daha fazla odaklanmak isteyebilir, tutku ile ilişkilerinize sarılabilirsiniz. Çalışma temponuzu artıracak bir döneme girebilirsiniz, iş ortamınızda ilişkileri yönetmek önemli. Kontrol dışı durumlar yaşayabilirsiniz, bazen akışa bırakmak daha iyi sonuçlar verebilir. “Akışa güveniyorum” enerjisi sizinle olabilir, bunu söylemek bir Akrep için zor olsa da akışa güvenmeyi deneyebilirsiniz. Harici finansal kaynaklar sizi daha fazla besleyebilir, istemeyi bilirseniz karşılığını alabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yaylar

Yaylar için güzel dönemler ufukta. Bereketli, hareketli günler geliyor. Kendinizi ortaya koyduğunuz, iletişim odaklı işlerin içerisinde olduğunuz, medyada yer aldığınız, ticari anlaşmaların içine girdiğiniz zamanlar geliyor olabilir. Yıl boyunca besleyici enerjiler sizinle olarak etkisini hissettirebilir. Çocuk isteyenler için bereketli, doğurgan bir evre. Risk almak istediğiniz, maceralara atılmak istediğiniz bir evre başlayabilir. Sportif olarak da güçlü kılabilir bu enerji sizi. Kabuk değiştirme evresi yaşayabilirsiniz; yeni insanlarla tanışıp, bazı insanları hayatınızdan çıkaracak olabilirsiniz. Çok risk almadan elinizdeki işi büyütebilir, işten iş, paradan para kazanabilirsiniz. Bereketli, para kazanacağınız dönemler kapıda. İlişkileriniz için de tam bir aşk dönemi. Hareketli, mutlu, heyecanlı hissedeceksiniz diyor Duygu Demir.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

Sonunda bir oh be diyen Oğlaklar için güzel zamanlar geliyor. Artık daha fazla destek alacağınız bir dönem olabilir, tek başınıza bir şeyleri halletmeyi bırakabilirsiniz. Finansal anlamda kendinizi güçlü kılacak hamleler yapabilirsiniz, maddi anlamda hırslı olduğunuz bir döneme girebilirsiniz. Ev ve aile düzeni konusunda da güçlenebilirsiniz. Ev satın alma, evlenme, evi değiştirme gibi konular gündemde olabilir. Evi değiştirme teması baskın. Mesleki olarak da kabuk değiştirebilirsiniz. İşinizi, sektörünüzü ya da iş yapış şeklinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar

Kovalar için enteresan ve güçlü bir yıl! Artık kendinizi merkeze alacak, hırsla adımlar atacak, güçlü ilerleyeceksiniz. Aklınıza yatanları gerçekleştirmeye başlayacaksınız. Bu sene güçlenip kendinizi daha net ifade edecek, 2025’te biraz daha durağan olaylar görecek ama 2026’da harika şeyler ile karşılaşacaksınız. İletişim odaklı konularda bu yıl başarılar elde edebilirsiniz, iyi işler ortaya çıkarabilirsiniz. Yurtdışına gidebilir, online eğitimler alabilirsiniz. Ev, yuva, aileden bereket var. Alım-satım işleri olabilir. İlişkinizin, aşkın tadını çıkarabilir, çokça seyahat edebilirsiniz. Alternatifleriniz bol olabilir. Ama paranızı çarçur etmemek için de dikkatli davranmalısınız.

Balık ve Yükselen Balıklar

Balık burçları için toparlama ve temizleme evresi olabilir 2024 yılı. Günlük akışın içinde kaybolmak yerine, uzun vadede ne istediğinize, beklediğinize odaklanın, o zaman harika işler açığa çıkarabilirsiniz. Kimim, ne istiyorum gibi konulara odaklanın. Hayatınızın kontrolünü ele alırken, finansal anlamda da doğru hamleleri atabilirsiniz. Güçlü adımlar atmak için fırsatlarınız olacak. Kaçmayın ve adım atın diyor Astrolog Duygu Demir. Aile içinde ortak miras ya da ortak kaynaklar konusunda haksızlıklar olabilir, hakkınızı aramak zorunda kalabilirsiniz. Ama temkinli olarak dengenizi koruyabilirsiniz.

Sonuç olarak her burcu bekleyen sürpriz birtakım gelişmeler olabilir. Burçların ötesinde ülkemiz ve hatta dünyamız için de pek çok gelişme ile karşılaşabiliriz. Daha fazlasını merak ediyorsanız Astrolog Duygu Demir’i sosyal medya hesaplarından takip edebilir, YouTube kanalındaki Yeni yılda tüm burçları neler bekliyor? | 2024 genel burç yorumları videosunu izleyebilirsiniz:

YENİ YILDA TÜM BURÇLARI NELER BEKLİYOR? | 2024 Genel Burç Yorumları | Astroloji Gurusu

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!