Büyük Benefik (İyicil) Jüpiter İkizler burcunda

23 mayıs 2024 tarihinde gökyüzünün Büyük İyicil ve Küçük İyicil gezegenler; Venüs ve Jüpiter (Anaretik) kritik derecelerde Boğa burcunda kavuşum yaparak yeni bir döngünün başlangıcını yapacaklar.

26 Mayıs 2024 – 9 Haziran 2025 tarihleri arasında Jüpiter, İkizler burcunda seyahat edecek. Dolayısıyla iletişimde merak, eğitim konularına yönelme, örf ve adetler, inançlar, bilgiyi pekiştirme, var olan bilgiyi ticari anlamda kullanma, e ticaret, satış-pazarlama anlamında değerlendirme, kariyer ve toplum önündeki duruşunuz ile ilgili dürtüsellikler, fıkır fıkır çevrenizle kaynaşmalar, görüşmeler, kısa ziyaretler, uzun seyahatler, iletişim trafiği, entelektüel olma çabası, kısacası her anlamda öğrenmek konusunda şans ve fırsatlar sizleri bekliyor.

Jüpiter İkizler’de ne demek?

Ruhun, yakın çevrede olan ruhsal deneyimiyle alakalı bir dönem. Yakın çevrede edinilen iş, arkadaşlık, akraba konuları, komşular gibi alanlarda iletişimde bir büyümeden söz edilebilir. Ruhun gerekli ihtiyaçlarının karşılanması söz konusu. Asılsız haberler, sosyal medya konularında büyümeler, iletişim araçlarında yenilikler, medyanın gücü ve basın-yayın anlamında olumlu etkiler olacaktır. Bunun beraberinde yapay zeka konusunda da önemli gelişmeler Jüpiter İkizler’de iken gündeme gelecektir.

Eksik hissettiğiniz her ne konu veya davranış varsa var olan gücünüzü bu anlamda kullanabileceksiniz. Belki almak istediğiniz bir eğitim, belki yapmak istediğiniz e-ticaret işi, komşular ile kaynaşma durumları veya kardeşler, akrabalarla ilgili eksiklikleriniz varsa burada şans ve fırsatlar ile karşılaşırken aynı zamanda ruhsal anlamda bir iyileşme etkisi de söz konusu olacak.

Yakın ilişkileriniz genişleyecek, geniş bir çevre ekseninde yüzeysellik ve derinlik birleşimini yaşarken ruhunuzun büyüdüğünü hissedebilirsiniz. Yakın çevrenizde belki de karşılaşacağınız bir rehber hayatınıza büyük katkı sağlayabilir.

Önemli tarihler

  • 2 Haziran 2024: Kendinizi güçlü hissedeceğiniz zamanlar.
  • 14 Eylül 2024: Önemli tarihleriniz varsa – + 3 gün değerlendirebilirsiniz.
  • 19 Aralık 2024: Kısmen şanslı bir gün, abartıya dikkat edilmeli, yine önemli tarihleriniz varsa – + 3 gün alabilirsiniz.
  • 15 Ağustos 2024: Mars Jüpiter Satürn 90’lık açısı; otorite figürü veya evlilik, ilişkiler, ortaklıklar, buradan alınan değersizlik, üzüntü, maddi ve manevi kayıp, öfke ve kavganın büyümesi, çatışma, – + 3 gün etkisi yüksek olacaktır.
  • 9 Ekim 2024 – 6 Şubat 2025: Bu tarihler arasında Jüpiter, retro pozisyonunda olacak (yani durağan). Etik ve ahlak ilkelerinde sınav zamanları ve dikkat edilmesi gereken bir dönem. Jüpiter İkizler retro yazımı daha geniş bir yazı ile paylaşıyor olacağım.
  • 25 Aralık 2024: Jüpiter Venüs 120’lik ve Satürn 90’lık açısı; otorite ile zorluk ve mücadele ancak maddi ve manevi kazanç ve iyicil etkiler mevcut. – + 3 gün alabilirsiniz.

Genel anlamda

Jüpiter, bolluk bereket ve iyicil etkilerle çalışır ancak sizin doğum grafiğinizdeki etkileşim nispetinde çok güzel veya daha az iyicil etkiler alırsınız. Jüpiter İkizler’in size çok güzel fırsatlar ve şans getirmesini diliyorum, sevgiler.

İlginizi çekebilir: Mars Koç burcunda: Etkisi ve burçlara yansıması

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam