Mars Koç burcunda: Etkisi ve burçlara yansıması

30 Nisan 2024 tarihinde Mars, kendi tahtına, yani Koç burcu seyahatine başlayacak. 9 Haziran 2024 tarihine kadar sürecek olan bu yerleşim yaklaşık 40 gün boyunca hayatlarımızın bir noktasında aktif hale gelecek. (Doğum grafiğinizde bulunduğu ev ve etkileşim ekseninde etkisini alırsınız.)

Gücün kullanımı

Oldukça enerjik, canlı, heyecanlı, cıvıl cıvıl olacağımız, aynı zamanda da bol aksiyon gerektiren günler sizi bekliyor. Var olan gücünüzü olumlu yerlere kanalize etmeli, düşünerek harekete geçmelisiniz. Bol bol spor yapmak, koşmak, yürüyüşler yapmak, bedensel anlamda enerjiyi aktif kullanmak önem taşırken, şiddet, tartışmalar, kavga ve çatışmalardan uzak durmalısınız bu süreçte. Gücün doğru yerlere kullanımı sizi hayatta bir noktaya taşırken, kontrolsüz şekilde olan davranışlar sizi haklıyken haksız duruma düşürebilir.

Mars, Koç burcunda güçlü pozisyondadır; davranışlarınız, eylemleriniz, enerjiniz süreç içerisinde önemli olacaktır. Baş bölgesi, yüz bölgesi, migren atakları, baş ağrıları, baş dönmesi gibi rahatsızlıklar da olası.

Mars, olumlu anlamda akıl almaz bir mücadele ruhu verir. Mars Koç burcunda bütün gücünü gösterdiği pozisyondadır. Mars, azmin dayanıklılığın, savaşçı enerjinin, cesaretin, öncülük etmenin, liderliğin, gözü pekliğin, atılganlığın, hayatta kalma mücadelesinin ta kendisidir.

Mars, olumsuz anlamda şiddet, kavga etme dürtüsü, agresyon, savaş, kaba enerji, mücadele ederkenki asabiyet, korkusuz olma, fiziksel ve dürtüsel anlamda kontrol edememe, hedefe giderken kontrolsüz olma, önce yapıp sonra düşünme gibi anlam ve durumlara da denk gelir.

Önemli tarihler ve Mars Koç burcunun burçlara etkisi

18 Mayıs 2024 Mars Aydüğümü kavuşum: Kazalara, yaralanmalara, kavgalara ve özellikle baş ve yüz bölgesi yaralanmalarına dikkat, – + 3 gün alabilirsiniz.

30 Mayıs 2024 Mars Chiron Kavuşum: Kazalara, yaralanmalara, sakatlanmalara dikkat, aynı zamanda şifa etkisi de yüksek, – + 3 gün alabilirsiniz.

Mars Koç burçlara etkileri

 • Koç ve yükselen Koçlar: bedeniniz, fiziksel, görsel davranışlarınız
 • Boğa ve yükselen Boğalar: bilinçaltınız, içsel dünyanız
 • İkizler ve yükselen İkizler: sosyal çevre, umutlar
 • Yengeç ve yükselen Yengeçler: kariyer, statünüz, patronlar
 • Aslan ve yükselen Aslanlar: inançlar, eğitim, akademik, yurt dışı
 • Başak ve yükselen Başaklar: ortak gelir, bankalar, ödemeler, borçlar
 • Terazi ve yükselen Teraziler: evlilik, ortaklık ve tüm ilişkiler
 • Akrep ve yükselen Akrepler: sağlık, çalışma koşulları, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar
 • Yay ve yükselen Yaylar: aşk, eğlence, çocuklar, yetenekler, hobiler, borsa, risk
 • Oğlak ve yükselen Oğlaklar: ev, aile, yuva
 • Kova ve yükselen Kovalar: iletişim, kardeşler, yakın çevre, komşular, e-ticaret
 • Balık ve yükselen Balıklar: kendi paranız ve öz değeriniz

Mars Koç etkisini ve burçlara olumlu ve olumsuz etkilerini belirttim ancak bireysel doğum grafiğinizdeki tezahürü elbette farklı olacaktır. Mars Koç seyahatinin sizlere güzel enerjiler getirmesini diliyorum, sevgiler…

İlginizi çekebilir: Pluto Kova transiti ve 20 yıllık bir dönüşüm başlıyor

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam