Pluto Kova transiti ve 20 yıllık bir dönüşüm başlıyor

Pluto, Kova’ya 21 Ocak 2024 tarihinde geçti ve 2044 yılına kadar Kova burcunda seyahat edecek. Köhne olan tüm yapının yerine yeniliğin inşa edileceği bir sisteme geçiş yaşayacağız hep birlikte. Teknoloji konularının tamamen değişeceği, tüm bağnaz ve eski düşünce yapılarının, geleneksel, baskıcı, kısıtlayıcı, içimizde buram buram zorlu dönüşümler yaşadığımız konuların yerini artık biraz özgürlük, hümanist yaklaşım, yardımseverlik ve iyimserlik alacak. Pluto, 2 Eylül 2024 – 9 Kasım 2024 tarihleri arasında çok kısa Oğlak burcuna tekrar bir giriş-çıkış yapıp 2044 yılına dek Kova burcunda transitte olacak.

Pluto – Kova geçişinde yani 23 Mart 2023 – 11 Haziran 2023 tarihleri arasında neler yaşadınız? Burada Pluto, Kova’ya kısa bir geçiş yapıp bize bir fragman eşliğinde bazı konuları yaşattı. Bunu kendiniz değerlendirin isterim.

Pluto’nun Oğlak burcundaki kısa seyahati

Pluto’nun Oğlak burcundaki kısa seyahati, 2 Eylül – 19 Kasım arasında olacak ve burada 2008-2023 arasındaki yaşadığınız tüm konuları tekrardan yaşayarak bir kırılma noktası yaşayabilirsiniz. Maruz kaldığınız konu her ne ise bunları tespit edip buradaki farkındalığa ulaşmanız dahilinde daha az etki alırsınız.

Öncesinde Pluto-Oğlak transitini anımsayalım

26 Ocak 2008 yılında Pluto’nun Oğlak burcuna geçmesiyle, o andaki gökyüzü kombinasyonu itibariyle bize şunu göstermeye başladı. 2008-2024 arasında gelişime açık olamadığımız, geçmiş tüm yapılara daha da yozlaşmış şekilde tutunup, hem dünyada hem ülkelerde hem de bireysel hayatlarımızda ve çevremizde yakınlarımıza gösterdiğimiz, yaşattığımız tüm olgular dahilinde, baskıyı derinden hissettik ve hissettirdik. Birçok şeyi acımasızlıklar ile tecrübe ettik, katı kurallar eşliğinde içimizdeki dönüşümü yaşadık ve bu öğretilerle yola devam ettik. Yönetimdeki baskıyı, ailedeki baskıyı, toplum önündeki duruşumuzla alakalı baskıyı derin derin hissettik. Büyük bir psikolojik transformasyon yaşadık.

Pluto-Kova transitinde neler olacak?

Anın haritasında yükselen Terazi demek ki hak hukuk, adalet konuları 2044 yılına dek gündemimizde. Teknoloji konularında ilerlemeler olması için eski yapıların yıkılıp yerine yenisinin inşa edilmesi, aklın hayalin dışında bir gelişim olması söz konusu. Askeri ve ordu sistemlerin değişmesi, yönetim sisteminin değişmesi, bütün kural ve yasa konularında değişimler, ekonominin köklü şekilde değişmesi, ileriye dönük olumlu büyük girişimler yaşayabileceğimiz bir süreç. Tüm gruplar, dernekler ve bütüne hizmet, insan hakları ve hümanizm anlamındaki çalışmalar ön planda olacak. Bireysel hayatlarımızda yavaş yavaş rahatlama hissedeceğiz. Özellikle Pluto’nun Oğlak burcundan çıkmasıyla birlikte ferahlama, rahatlama, huzur hissedeceğiz, adeta üzerimizden büyük bir yükün gittiğini, hem psikolojik hem de ruhsal anlamda fark edeceğiz.

Pluto-Kova geçişi ile ilgili bir sonraki yazılarımda daha detaylandırıp, uzun uzadıya paylaşma isteğim çok büyük, çünkü bu geçiş inanılmaz etkileyici olacak hepimiz için. Hem kolektif hem de bireysel hayatlarımızdaki tezahürü son derece önemli olacak. Pluto, Oğlak’ta olduğunda hayatınızda nelerin dönüştüğünü, değiştiğini, nerelerde, neler yaşadığınızı size detaylı aktaracağım. Pluto, Kova transitinin burçlarınıza ve yükselen burçlarınıza olan etkilerini detaylı şekilde paylaşacağım. Sevgiler…

İlginizi çekebilir: Chiron Yaralı Şifacı retrosunda yaranızla yüzleştiniz mi?

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam