2020’ye veda ederken kendimize sorular: 7 soruyla kendinizi ortaya çıkarın

Varsayımları merakla değiştirmek, kendimize saygı duyarak hareket etmektir. Kendimize sorduğumuz sorular, taşıdığımız ve tutunduğumuz hikayeleri sarsmak için bir fırsat. Gerçekten kim olduğunu görmeye hazır olduğunda kendini ortaya çıkarmak için sana sorular hazırladım.

  • Vücudunun kötü olduğunu varsaymak yerine şu soruyu sorabilirsin: “Bazı bedenlerin iyi, bazı bedenlerin kötü olduğu fikrini nereden buldum?”
  • Başkalarının senin hakkınızda belli bir şekilde hissetmesi gerektiğini varsaymak yerine şu soruları sorabilirsin: “Bu duyguların ne olduğunu her zaman bildiğimi varsaymaya çalışmak yerine, diğer insanların kendi duygularına sahip olmasına izin vermek nasıl bir şey olurdu?”
  • Sende yanlış bir şey olduğunu varsaymak yerine şu soruyu sorabilirsin: “Hayatımda benim için …… (burayı sen dolduracaksın) zorlaştırabilecek ne oldu ve bunun için kendime nasıl merhamet gösterebilirim?”
  • Değiştiremeyeceğini varsaymak yerine şu soruyu sorabilirsin: “Değiştirmemi zorlaştıran faktörlerden biri nedir?”
  • Diğer insanların senden daha iyi olduğunu varsaymak yerine şu soruyu sorabilirsin: “Gerçekten herhangi bir insanın doğası gereği diğerinden daha iyi olduğuna inanıyor muyum? Yoksa sadece kendime karşı daha sert olmak için mi bunu yapıyorum?”
  • Başarılı olmadığını varsaymak yerine şu soruyu sorabilirsin: “Başarıyı nasıl ölçerim ve bununla daha uyumlu hissetmek için ne yapmam gerekir?”
  • Geride olduğunu varsaymak yerine şu soruyu sorabilirsin: “Başka birinin zaman çizelgesini izlemem gerektiği fikrine nereden ulaştım?”

Güncel paylaşımlarım ve yeni günlük bilgiler için Instagram hesabıma bakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Değişim nasıl gerçekleşir: Kendinize sorabileceğiniz 5 soru

Deniz Alayat
Ben Deniz, Bütünsel Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Koçu’yum. 2016 yılının sonuna doğru bir anda kendimi çok halsiz hissetmeye başladım. Bir hafta önce günde 30 ... Devam