2018’in en çok okunan Feel Up yazıları: İyi hissetmek için “kendini tanımak” ön planda

2018 yılı geride kaldı. Mutluluk, başarı, motivasyon, kişisel gelişim, meditasyon, beyin ve zihin, psikoloji konularında özgün ve yaratıcı içerikleri paylaştığımız “Feel Up” kategorimiz ise, 2018 yılında da oldukça ilgi gördü. 2018 yılında en çok okunan ve paylaşılan Feel Up yazıları arasında ise, özellikle kendini tanıma konseptli soru ve öneri içerikleri yer aldı.

İşte 2018 yılının Uplifers “Feel Up” kategorisinde en çok okunan ve sevilen yazıları:

Başlıklara ve görsellere tıklayarak yazılara ulaşabilirsiniz.

1. Kendinizi her an iyi hissetmek ve mutlu olmak için Uplifers Mutluluk Kartları ile tanışın

Herkesin hayatında olmasını istediği, eksikliğinde aradığı, tarifi çok zor olan bir duygu o: Mutluluk! Kendinizi her an iyi hissetmek, ruh halinizi pozitife çevirmek ve mutlu olmak için karşınızda Uplifers Mutluluk Kartları!

2. İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Stresle nasıl başa çıkacağınızı bilemediğiniz zamanlarda sakin kalıp sorunlarınıza daha belirgin bir şekilde odaklanmak istiyorsanız, iç huzuru yaratmak için yapılabilecek bu 40 aktiviteye göz atabilirsiniz.

3. Sen kimsin: Kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacak 18 soru

Kendinizi tanımanın yolu, kendinize soracağınız etkili sorulardan ve bu sorulara dürüstçe, kendinizi yargılamadan ve sınırlandırmadan vereceğiniz cevaplardan geçiyor. Bu soruları belirli aralıklarla kendinize tekrar tekrar sorarak, kendinizdeki değişimleri de net olarak gözlemleyebilirsiniz. 

4. Oto-hipnozdan wellness trendlerine: WellFest Bodrum Mind sahnesinden neler öğrendik?

Bodrum’un ilk wellness festivali WellFest; 22 Eylül’de wellness tutkunları, wellness odaklı üretim yapan ve sağlıklı yaşamı ön planda tutan markaları, yani kısacası iyi hissedip iyi yaşamak isteyen herkesi Casa dell’Arte ve Casa Hermanas’ta bir araya getirerek dopdolu içeriğiyle 400’ü aşkın konuğa ev sahipliği yaptı. Peki WellFest Mind Sahnesi’nde neler vardı?

5. Unutkanlığı önlemeye yardımcı olan 25 beyin egzersizi

Bellek kaybı ve demans gibi sorunlar bugün insanlar için giderek artan bir endişe kaynağı haline geldi. Eğer yaşınız kaç olursa olsun siz de bir şeyleri daha sık unutmaya başladığınızı fark ediyorsanız, bunu küçük bir uyarı alarmı olarak görebilir, yapacağınız beyin egzersizleriyle bu durumu tersine çevirebilirsiniz.

6. Zihninizi serbest bırakmanıza yardımcı olacak 50 soru

Hayatımızda her zaman inişler ve çıkışlar yaşanabilir; bazen bu durum içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu durumda kişi kendine birtakım sorular sormalıdır; doğru bir cevabı olmayan sorular… Çünkü bazı soruların doğru ya da yanlış net bir cevabı yoktur; bunlar sadece kişinin kendisini anlaması için yol göstericilerdir.

7. Teşekkür zaman aşımına uğradı, yeni akım: İyilik bul, iyilik yap

Teşekkürler, thanks, merci, danke, gracias, grazie, toda, efgaristo… = BÜYÜK haksızlık. Elbette ki bir saygı göstergesi, ancak en büyük ADALETSİZLİK…

Hey millet, teşekkürün modası geçti! Şimdi yeni akım: Pay It Forward. İyilik BUL iyilik YAP.

8. TIME’dan dev liste: Yıla damgasını vuran 2018’in en etkili 100 insanı

Politikadan teknolojiye, sağlıktan bilime kadar pek çok farklı sektörden haberleriyle gündeme ışık tutan ve basılı dergisindeki kapaklarıyla da olay yaratan TIME, geleneği bozmayarak bu yıl da dev bir liste hazırladı ve yıla damgasını vuran 2018’in en etkili 100 insanını sıraladı.

9. Dünyanın en nadir kişilik tipine sahip olup olmadığınızı anlamanın 10 yolu

Myers-Briggs’e göre Carl Jung’ın öğretileri, yani algı, sezgi, duygu ve düşünce, farklı ağırlıklarla bir araya gelerek 16 farklı kişilik tipi oluşturuyor. Bu kişilik tiplerinin dünyada en nadir bulunanı, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 1,5’unu oluşturan INFJ.

10. Aklınıza geldiğinde gülümsemenize neden olacak 50 küçük mutluluk anı

Hayatın içinde inişler ve çıkışlar yaşayabiliriz ve bazı günler diğerlerinden daha zor geçebilir. Oysa her an çok kıymetli ve bizi mutlu eden pek çok şey etrafımızda kendiliğinden gerçekleşiyor; tek yapmamız gereken farkına varmak. İşte aklınıza geldiğinde yüzünüzü gülümsetecek 50 küçük mutlu an.

Feel Up kategorisinde yer alan tüm yazıları incelemek için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!