Oto-hipnozdan wellness trendlerine: WellFest Bodrum Mind sahnesinden neler öğrendik?

Bodrum’un ilk wellness festivali WellFest; 22 Eylül’de wellness tutkunları, wellness odaklı üretim yapan ve sağlıklı yaşamı ön planda tutan markaları, yani kısacası iyi hissedip iyi yaşamak isteyen herkesi Casa dell’Arte ve Casa Hermanas’ta bir araya getirerek dopdolu içeriğiyle 400’ü aşkın konuğa ev sahipliği yaptı. WellFest Bodrum, sağlıklı beslenme trendleri, farklı spor ekolleri, meditasyon gibi pek çok farklı konuda başlığıyla wellness deneyimini Bodrumlularla buluşturdu.

Festival kapsamında Casa Hermanas’ta Mind, Casa dell’Arte’de ise Body sahneleri kuruldu. Alanında uzman konuşmacılar kendi sahnelerinden konuklarına seslendi. Mind sahnesinde onlarca kişi bir araya gelip toplu halde oto-hipnozu denedi, wellness trendlerine dair en önemli detayları öğrendi, modern ve geleneksel tıpla ilgili detayları inceleme fırsatı buldu… Peki dolu dolu geçen festival boyunca hangi sahnede hangi ismi izledik?

3 yıldır Bodrumlu olan Dr. Nazlı Ferhan Sayıt Coşkun ile modern ve gelenekseli bir araya getirdik

Modern mi geleneksel mi sorusu uzun yıllar boyunca gündemimizi meşgul eden konular arasında ilk sıralarda yer aldı durdu. Ülkenin birçok yerinde çalıştıktan sonra Bodrum’a yerleşen ve 3 yıldır ‘Bodrumlu’ olan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nazlı Ferhan Sayıt Coşkun da Mind sahnesinin açılışını “Hastalıkta ve Sağlıkta Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” konuşmasıyla gerçekleştirdi. Operatör doktor, geleneksel ve modernin arasındaki farkları katılımcılara açıklayarak gelen soruları cevapladı.

Sağlıklı yaşama dair tüm ipuçlarını ve wellness’a dair öne çıkan konu başlıklarını Çisem Çakır’dan dinledik

Son dönemlerde yükselen wellness trendleriyle birlikte sağlıklı yaşam herkesin önceliği haline geldi. Biz de festival kapsamında Sianji Well-Being Resort uzmanlarından olan Çisem Çakır’dan wellness trendlerini ve sağlıklı yaşam ipuçlarını dinledik. Sağlık eğitmeni ve çiğ beslenme şefi olan en popüler wellness trendlerinin yanı sıra çiğ beslenmeye dair de ipuçları vermeyi ihmal etmedi. Wellness’ı yaşam tarzı haline getirenlerin yanı sıra sağlıklı beslenmeye dair yeni şeyler öğrenmek isteyenler Çisem Çakır’ın konuşması ve sunumu çerçevesinde buluştu.

Yıldızların gücünü Duygu Demir’in rehberliğinde deneyimledik

Yıldızların durumu ve gezegenlerin hareketlerine profesyonel olarak hakim olmayanların dahi vazgeçilmezi olan astroloji, gerek gazete köşelerinden gerekse uplifers.com’dan günlük olarak takip ettiklerimiz arasında geliyor. Duygu Demir de astrolojiye dair merak edilen soruları Mind sahnesinde cevaplayarak astrolojiye dair birikimlerini katılımcılarla paylaştı. Astroloji sadece sahnedeki seminerle de kalmayarak gün boyunca konuklarla buluştu. Duygu Demir kendisine ayrılan köşesinde konukların haritalarına bakarak gün boyunca katılımcılara yıldızların da yardımıyla rehberlik etti.

Astrolog Duygu Demir’in Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren farkındalık konusunu Seza Aslanbaş’tan dinledik

Body sahnesinde sabah meditasyonu ile WellFest Bodrum’un açılışını yapan Seza Aslanbaş sonrasında Mind sahnesindeki yerini alarak katılımcılarla bir araya geldi. Sahneden inerek konukların yanında yer alan Aslanbaş, farkındalık çalışmalarını katılımcılarla birlikte hayat geçirdi. “Tekrarlayan Yaşam Döngüleri Atölyesi” ile hem bedensel hem de zihinsel farkındalığını geliştirmek isteyen herkese dokunan Aslanbaş, kişisel yaşam tecrübelerini paylaşmayı da ihmal etmedi. En yeni Bodrumlulardan biri olan Seza Aslanbaş metropol hayatından Bodrum’a geçişini de farkındalıkla birlikte açıklayarak deneyimlerini aktardı.

Farkındalık Danışmanı Seza Aslanbaş’ın Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Onlarca kişi aynı anda Örgütsel Psikolog Dilara Kuru’nun liderliğinde oto-hipnozu deneyimledi

Hipnoz deyince herkesin aklında belli klişeler oluşsa da Örgütsel Psikolog Dilara Kuru onlarca katılımcıyı bir araya getirerek herkesin kendisini hipnoz etmesini sağladı. Öncelikle kaygı yönetimi ve bireylerin kendini yönetebilmesinin incelikleri hakkında konuşma yapan Kuru, sonrasında festivalin en çarpıcı deneyimlerinden biri olan oto-hipnozu dinleyicilerle uyguladı. Katılımcıların hepsi Kuru’nun yönlendirmelerini harfiyen uygulayarak toplu bir hipnozda buluştu. Ortaya çarpıcı sonuçların çıktığı oto-hipnoz sayesinde katılımcılar WellFest’ten kendilerini hipnoz etmeyi öğrenerek ayrıldılar.

Örgütsel Psikolog Dilara Kuru’nun Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Farkındalık kazanarak mutlu insan olmanın inceliklerini Gülferi Yıldırım’dan öğrendik

Yıllarca kurumsal mesleğiyle profesyonel hayatın içerisinde olan, sonrasında ise yaptığı farkındalık çalışmaları sayesinde “Mutlu İnsan” olan Gülferi Yıldırım, Mutlu İnsan Semineri ile birlikte festivale katılan herkesi gün batımına doğru mutluluk yolculuğuna çıkardı. İlham olmak ve farkındalık yaratmak isteyen Yıldırım tecrübelerini katılımcılarla paylaştıktan sonra herkese meditasyon yaptırarak seminerin tamamen huzur içerisinde son bulmasını sağladı. Katılımcılar arasında ilk defa meditasyon yapanlar dahi vardı.

Mutlu İnsan Gülferi Yıldırım’ın Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Hande Akın ile birlikte kalbin bilgeliğine doğru yola çıktık

Mind sahnesine İletişim & İlişki Uzmanı Hande Akın ile veda ettik. Kendini keşfetmek ve bireyselliği ön plana çıkarmak üzerine konuşmasına başlayan Akın, “Kalbin Bilgeliğinde Yaşamak” semineri ile katılımcıları bir araya getirdi. Mind sahnesinde bulunan izleyiciler Hande Akın ile yerde çember oluşturarak oturdu ve seminer ile birlikte kendilerini keşfederek bireyselliğin öneminden ilişkilere kadar pek çok detayı deneyimleyerek oradan ayrıldılar.

İletişim & İlişki Uzmanı Hande Akın’ın Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!