12 günde 12 ayınızı sevgi ve bereket içinde yaşamanızı sağlayacak 12 ritüel

Neden yılın ilk 12 günü diğerlerinden daha önemlidir?

Spiritüel master Omraam Mikhael Aivanhov’a göre yılın ilk 12 günü tüm yılı temsil eder. Yılın her ilk 12 günü, 1 Ocakla beraber 12 ayı temsi eder.

Sevgi, açık gönüllülük, nezaket, bereket ile yıla başlamak tüm yılı öyle yaşamamızı sağlar.

 İşte hayatınıza tüm iyilikleri çekebilmek için takip etmeniz gereken 12 ritüel:

Sevgi ritüeli:

Yılbaşı günü aşkı kendinize çekmek için kırmızı iç çamaşırı giyin.

Refah ritüeli:

Bereketi çekmek için yılbaşından sonra eve ilk girdiğiniz gün para atabilirsiniz.  Eğer yılbaşında evde kalırsanız gece 12:00’de evden çıkın ve kapıdan içeri girerken bir adet bozuk para atın. Bu paraya tüm hayallerinizi ve niyetlerinizi koyun.

Bir diğer yapılacak şey ise Ocak ayının 2. günü birisine para vermek olacaktır.  Bu evrene bolluk ve bereket akışında olduğunuzu gösterir.

Ocak 1: Nefes al

Nefesinize odaklanırsanız, size ilham vermesini istediğiniz şeylere de odaklanmış olursunuz. Nefesinizi içeri çekerken aşkı, yaratıcılığı, keyfi, sağlığı ve refahı içinize çektiğinizi düşünün. Evrenin size olmak istediğiniz insan enerjisini vermesini sağlayın.

İlgili yazı: Nefes egzersizleriyle hem zihninizi hem bedeninizi dinlendirin

Ocak 2: Sev

Bugün kendinize daha merhametli ve sevgi dolu olma günü! Kendinize daha çok merhamet göstermeniz gereken alanları bulun. Kendinize “bugün nasıl daha sevgi dolu olabilirim” sorusunu sorun. Bunu yaptıktan sonra başkalarına da ulaşabilirsiniz. Gülümseyin, nazik olun ve sevdiğiniz birine sevgi dolu bir mesaj yollayın.

kendini sev

Ocak 3: Yenilen

Spiritüel ve fiziksel olarak yenilenmek için doğayı kullanın. 4 elementin yüceliğine şahit olun. Gökyüzüne bakarak, parkta yürüyerek, sahilde gezerek ya da bir kuşu dinleyerek kendinizi evrenle bütünleştirin. Topraklanın.

Ocak 4: Kokla

5 duyumuz arasından koklamak direk olarak beynimize giden tek duyumuzdur. Farklı kokuları koklayarak neler tecrübe ettiğinize bakın. Vanilya modunuzu yükseltmeye yararken, portakal enerjinizi arttırır öte yandan papatya ya da lavanta ise sizi yatıştırır.

Ocak 5: Oyna

Çok ciddi olduğumuz zaman ve her şeyi çözme eğilimimiz varken yaratıcılığımız ve spontaneliğimizi kaybederiz. Böyle durumlarda içimizdeki çocuğu beslemek gerekir. Bir oyun parkına ya da çocuk bahçesine giderek biraz keyif almaya bakın ya da lego, puzzle, boyama gibi işler yapın.

İlgili yazı: İçinizdeki çocuğu mutlu etmenin yolları

Ocak 6: Tanıştır

Çok fazla şey ile uğraşıp çok dolu olduğunuz zamanlarda hayat teğet geçer. Böyle günlerde OLmayı unuturuz. Sadece tek bir şeye odaklanın, her saat başı telefonunuzdan, bilgisayarınızdan 5 dakika uzaklaşın. Nefes alın, yaşadığınızın farkındalığında olun, her seferinde yavaşça ilerlemeye özen gösterin.

Ocak 7: Arın

Nasıl ki dışarıya kirli kıyafetlerinizle çıkmıyorsanız, kirli bir enerjiyle de çıkmamaya özen gösterin. Biraz bahar temizliği yapın, etrafa biraz güzel kokular sıkın. Size yardım etmeyen tüm kötü düşünceleri, insanları, hatırları atın.

yeni bir gün

Ocak 8: Onurlandır

Vücudunuzu severek ve onurlandırarak hayatınıza daha çok enerji çekebilirsiniz. Yediklerinizin ve içtiklerinizin farkında olun, güne hafif streç hareketleriyle başlayın. Asansör ya da araba yerine yürümeyi de tercih edebilirsiniz.

Ocak 9: Yaratıcılığını geliştir

Yeni bir şeyler denemek yeni beyin hücreleri yaratmaya neden olur. Bu nedenle kutunun dışına çıkarak üretkenliği artırın.

Ocak 10: Bilge ol

İlham verici kitap okuyun, bilge biriyle konuşun, birine mentorluk yapın, iç bilgeliğinizi besleyerek sezgilerinizi güçlendirin.

Ocak 11: Bereketli ol

Bu olumlamayı günde 27 kere tekrarlayın.

Yüksek miktarda bir para bana doğru hızlıca, kolayca ve bereketle akıyor. Ben dünyaya yararlı biriyim, benim yeteneklerim ve ürettiklerim her zaman talep görüyor.

bereket

Ocak 12: Şükret

Varolan her şey için şükredin, vücudunuz da dahil. Arkadaş ve aile bireylerine minnet mesajları gönderin, hayatınızdaki harika şeyler için “teşekkür ederim” deyin.

İlgili yazı: Hayatınızda şükredeceğinize asla inanmayacağınız 10 mucizevi olay

Kaynak:

mindbodygreen.com

aseriesofadvantures.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!