Zorluklarla daha kolay başa çıkabilmek için kendinize yatırım yapın

Yaşamımız boyunca olumlu olaylarla karşılaştığımız gibi olumsuz olaylarla da karşılaşırız. Olumsuz olaylarla karşılaştığımızda durumlarla başa çıkabilme gücümüzü artırmak için her gün kendimize yatırım yapmamız gerekir.

kendinize yatırım yapın

Zorlukla karşılaştığımız anlarda güçlenmeye çalışmamız zordur. Kendimizi güçlendirme işi, her gün üzerinde çalışılması gereken bir durumdur.

Zorluklar karşısında ancak donanımlı ve güçlü olduğumuzda sağlam durabiliriz.

Kendine her gün yatırım yapan bireyler, hayatındaki küçük sorunları olduğu gibi, yani küçük algılarlar. Ancak kendini ihmal etmiş kişi için küçük sorunlar bile dağ gibi görünür.

Kendine yatırım yapmak zihinsel olarak; kitap okuyarak, müzik dinleyerek, üretken ve yaratıcı aktivitelerde bulunarak ve terapi alarak mümkündür. Bedensel olarak güçlenmek ise dans, spor, yüzme gibi fiziksel aktiviteler yardımı ile gerçekleşir. Zihinsel ve bedensel olarak güçlü olan kişi, olumsuzluklarla daha iyi ve daha rahat baş eder.

Kendinizi duygusal olarak güçlendirmek için zor bir durumla karşılaşmayı beklemek yerine, zor bir durumla karşılaşmadan kendinizi güçlendirmek işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Uzman Klinik Psikolog Romina Kuyumcuoğlu Psikolog
Romina Kuyumcuoğlu // Uzman Klinik Psikolog - Haliç Üniversitesi Psikoloji lisans eğitiminin ardından aynı üniversitede Klinik (Uygulamalı) Psikoloji yüksek lisansı yaparak uzmanlık eğitimini tamamladı. ... Devam