Zihninizin psişik gücünü artıran en güçlü bitkiler

Bitkilerin ne kadar güçlü olduğunu hepimiz biliyoruz. Gıdaların besleyici özelliğini artıran, bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu güçlendiren bitkiler, vücudunuzdaki enerji merkezlerini destekleyerek sizi ruhunuza yakınlaştırır.

Uplifers olarak hem psikolojik hem de psikosomatik yolculuğunuzda size yardımcı olmak amacıyla doğal ve güçlü özellikleriyle ön plana çıkan altı bitkiyi bir araya getirdik. Ancak buna geçmeden önce bitkilerin gücüne inanmanın bakış açınızı genişleteceğini ve zihninizi aydınlatacağını unutmayın. İşte “üçüncü göz” de denilen pineal bezin (beyin epifizi) açılmasını sağlayan bitkiler:

1. Zencefil

Zencefil bedeninizi spiritüel bir kanala çevirir ve bu kanaldan enerjinin açık ve serbest bir şekilde akmasını sağlar. Endişelerinizden kurtulmanızı sağlayan zencefil, ruhunuzu özgürleştirir. Zencefil ayrıca bedeninizde dolaşan kan ve ruhunuzda özgürlük ve olumlu düşüncenin hayat bulmasını sağlar, çakralarınızı açar.

İlgili yazı: Evinizde soluduğunuz havayı temizleyen bitkiler

2. Kurbağaotu

Kurbağaotu boğaz çakranızı güçlendirir ve böylelikle içten gelen işitsel veya görsel mesajları almanızı kolaylaştırır. Bu sayede sıradan şekilde zaman ve uzayın sınırlarının ötesine geçen titreşimlere ulaşabilirsiniz. Kurbağaotu aynı zamanda kalbinizden gelen titreşimleri açması ve belki de fiziksel olarak göremeseniz veya dokunamasanız bile sevdiklerinizle konuşmanızı kolaylaştırmasıyla bilinir.

Zihninizin psişik gücünü artıran en güçlü bitkiler
Zencefil bedeninizi spiritüel bir kanala çevirir ve bu kanaldan enerjinin açık ve serbest bir şekilde akmasını sağlar.

3. Gotu kola

Ebegümeci familyasından bir bitki olan gotu kola bedeniniz, zihniniz ve ruhunuzun aldığı mesajları anlamlandırmasını kolaylaştırır. Özellikle de psikolojinizin büyük ve güçlü ruhani yükleri işlemesiniz ve daha sonra ortaya koymasını sağlar.

İlgili yazı: Bitki çaylarının rahatlatıcı etkisi: Çay meditasyonu

4. Ginko

Ginko da kurbağaotu gibidir, özellikle işitsel ve görsel gücünüzü artırır. Görüntülerin daha net ve anlaşılır olmasını sağlar. Bunun önemini hafife almayın. Unutmayın ki psikolojik güçler, net ve anlaşılır olduğu ölçüde güçlüdür.

5. Mürver ağacı

Şeytangözü olarak da bilinen mürver ağacı, derin bir rahatlama sağlaması ve olumsuzluklara karşı koruyucu kalkan oluşturmasıyla bilinir. Önemi yüzyıllardır bilinen mürver ağacı, bazı ritüellerde de kullanılır.

İlgili yazı: Mucize bitki zerdeçalla her gün 1 tarif

Zihninizin psişik gücünü artıran en güçlü bitkiler
Ginko özellikle işitsel ve görsel gücünüzü artırır.

6. Takke çiçeği

Psişik yetenekler etrafınızdaki mesajları alma, görme ve duymanın ötesindedir. Bu yeteneğinizi geliştirmek ve yoğunluğunu artırmak için öncelikle zihninizi sadeleştirmeniz gerekir. Zihninizin kendi egonuzdan gelen mesajlarla psişik olanları ayrıştırabilmesi çok önemlidir. Meşgul bir zihin, içsel çakranızla dıştaki ruh arasındaki iletişim akışını engeller. Takke çiçeği de işte tam bu noktada devreye girer. Bu bitki zihninizi sakinleştirir, bilginin açık ve serbest bir şekilde akmasını ve anlaşılmasını sağlar.

Kaynak:
The spirit science

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!