Yurt dışında gidip süzülürcesine kayak ve snowboard yapabileceğiniz noktalar

Biraz kayak, biraz snowboard…

Spor kafayı dağıtmanın, zihni açıklaştırmanın en keyifli yollarından biri. Hele ki uçsuz bucaksız dağlarda olunca. Şimdi bavulunuzu yapıp kapatın ve gözlerinizi masalsı köyleri olan bu kayak merkezlerinde açın!

Kayak yapmayı severler, snowboard aşıkları buraya! Bu kış, biraz uzaklaşmak biraz da spor yapmak için kaçabileceğiniz  kayak-snowboard merkezleri:
 1. Alpbach, Avusturya’nın batısındaki Tyrol’da bir köydür. Alpbach kayak merkezi yeni başlayan kayakçılar içinde idaeal bir merkezdir. Orta ve uzman kayakçılar için çok iyi  kurslar vardır.
 2. Breckenrige, ABD’nin en önemli kayak merkezlerinden biridir. Kayağın yanısıra mağazaları ve restoranları ile de ünlüdür. Gece hayatı ise tam anlamı ile hareket dolu diyebiliriz.
 3. Courchevel, Fransa’da 600 kilometrelik dünyanın en uzun ve en geniş pistleri, ufak, sıcak aile otelleri, şaleleri ve restoranlarıyla apres-ski keyfi yapabileceğiniz bi kayak bölgesidir.
 4. Courmayeur İtalya’da kayak, yürüyüş, temiz hava, bol gıda için ideal bir noktadır. Kayak pistlerinin yanı sıra restoranları ve suları da dünyaca ünlüdür. Mont Blanc Tüneli’nin başlangıç noktası da burada bulunur. Kış turizmi için yok yok diyebiliriz.board 2
 5. Killington’, ABD’nin doğu yakasında kış turizminin en önemli noktalarından biridir. Rezervasyon, kayak pistlerine çıkış, ulaşım, hepsi tek bir elden yönetiliyor. Bir spor dalının küçük bir kasabada nasıl bir endüstri haline geleceğinin kanıtıdır Killington. Gece hayatı, kayak pistleri, kar yapım makinaları ve işletmesi çok başarılı bir merkezdir.
 6. Les Deux Alpes, Fransa’nın en önemli kayak merkezlerindendir. Kayak yapabileceğiniz en yüksek nokta 3600 m. Ulaşım imkânı çok rahat bir kayak merkezidir. Kayak sezonu kasım ayı sonlarında açılır ve mayıs sonlarına kadar yoğun bir sezon yaşanır. Çocuklar için en çok aktivite düzenlenen kayak merkezlerinden biridir .Les Deux Alpes’ın cece hayatı, inanılmaz hareketlidir ve kentin her köşesi, bar, pub ve restoran vardır.
 7. Bansko, Avrupa’nın en rağbet gören kayak merkezlerinden biridir. İstanbul’dan karayoluyla 600 kilometre uzaktadır. Otomobilinizle, manzaranın tadını çıkararak gidebilirsiniz. Diğer seçenek Sofya’ya uçmaktır. Bansko, başkente 160 kilometre uzaklıkta bir kayak merkezidir. Hem ekonomik hem de kayakçılar arasında yükseliştedir.kayak 1
 8. Megeve, Fransa Chamonix ile birlikte Mont Blanc’ın en sevilen kayak merkezidir. Fransa’nın İsviçre ve İtalya sınırına yakın bu küçük kasabası kayak merkezinin yanı sıra doğası, yerel kültürüyle dikkat çeker.
 9. Dinar Alpleri, Bosna Hersek bildik rotaların dışında bir yer arıyorsanız harika bir seçenek! Bosna Hersek’te hem kayak yapabilir hem de Osmanlı eserlerini görebilirsiniz. Vize yok, fiyatlar makul üstelik National Geographic Dergisi ülkeyi 2012’de “En İyi 10 Macera Noktası” listesine koymuş. Sezon aralıkta başlayıp nisana kadar sürüyor.
 10. Kitzbühel, Avusturya için Alplerin İncisi” de deniyor. Geçmişi 700 yıl öncesine kadar uzanan küçük bir ortaçağ kasabası burası. Çevresiyle birlikte ülkenin en geniş kayak merkezlerinden biri. Toplam pist uzunluğu 200 kilometreye yaklaşıyor. Bunun 70 kilometresi daha kolay bir parkurken diğerleri iddialı kayakçılar için hazırlanmış.
 11. St. Anton, Avustrya zorlu pistler, toz kar, off-pist seçenekleri ve eğlence için bir numara! Avusturya Alpleri’ndeki bu kasaba listenize mutlaka girmesi gerekenlerden biri. Kayak sezonu kasımdan mayıs başına sürüyor. Toplamı 260 kilometreyi bulan pistlere 100 civarınde mekanik tesisle ulaşılıyor. Hepsinde tek skipass geçerliyken, pistler ise acemilere uygun değil, kesinlikle bir eğitmen desteği gerekiyor.

 Kaynak:

skiingturkey.com

onthesnow.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!