Yoğun makyajın modası geçti: İşte 2017’nin makyaj trendleri

Kalın kaşlar, boyalı gözler, fazla fazla allıklar tarihe karışıyor, en azından bu senelik!

Bu sene paletlerden renk renk makyaj malzemeleri seçerek boyanmak yerine sadece bir bölgeye odaklanılıyor.

İşte 2017’de makyajın yönünü belirleyen trendler:

Yoğun Kirpikler:

Hem daha derin hem de daha belirgin gözlere sahip olmanızı sağlayan takma ve ipek kirpikler bu sene çok moda. Bu moda yoğun maskaralar ve kirpik besleyici ürünlerle de destekleniyor.

eyelash-maintenance-health_jpg_3_302×2_202_pixels
2017 makyaj trendleri ve önerileri

Pembe dokunuşlar:

Bu sene sadece yazın kullandığımız pembeler dört mevsime yayılıyor. Özellikle pembe ruju çokça göreceğimiz bir sene olacak. Mat, parlak ya da lipstick şeklindeki pembe rujları yanınızdan eksik etmeyin.

Gökkuşağı modası:

Biliyorsunuz gökkuşağı şeklinde allık ya da high lighter sürmek bir süre moda olsa da fazla tercih edilmedi. Ancak bu moda tekrardan farlara yansımak üzere geri dönüyor. Kısacası siz gök kuşağınızı nasıl sevdiğinize karar verin, gerisi tek bir far paletine bakıyor.

Doğal kaşlar:

Artık otoban gibi boyalı kaşlardan kurtulduğumuza çok mutluyuz. Şimdi doğal kaşlar moda ve fora! Artık şekillere baş kaldırın ve doğal kaşlarınızın keyfini çıkarın. Tabi bu sırada onlara besleyici yağlar ile bakım yapmayı unutmayın.

2017 makyaj trendleri ve önerileri

Yaşasın bakır rengi:

Her türlü göz rengini harika bir şekilde ortaya çıkaran bakır rengi geri döndü. Sadece sonbahar-kış değil yazın da kullanacağınız bu asil tonu hem farlarla hem de kalemlerle destekleyebilirsiniz.

Sadece ruj:

Evet bu moda ilginç ama gerçek. Bu trendi yakalamak için tüm dikkati dudakların üzerine çekiyorsunuz. Yüzünüzün kalanına sadece bir fondöten uygulamanız yeterli olacaktır.

2017 makyaj trendleri ve önerileri

Siyah ruj:

Gotiklik bu sene de revaçta! Koyu mor, koyu kırmızı ve siyah rujlar bu sene de ön planda. Bu renkler özellikle açık tenlerde ve kışın tercih edilecek.

Farklı eyeliner çekimi:

Aynı kedi gözünden sıkıldıysanız bu modanın da sonu geldi. Farklı makyaj bloglarından ve sitelerinden takip ederek artık gözünüze farklı renklerde ve şekillerde eyeliner çekmeyi öğrenmeniz sizi 2017 modasına hazır bir hale getirecektir.

2017 makyaj trendleri ve önerileri

 

Kaynak:

elle.com

marieclaire.co.uk

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!