Yetişkinler tarafından mutlaka izlenmesi gereken çizgi filmler

İzlerken hem eğlenebileceğiniz hem de hayatınızı değiştirecek mesajlarla buluşabileceğiniz çizgi filmler mi arıyorsunuz? O zaman şu an en doğru yerdesiniz. Bu yazımızda, sizler için yetişkin bireylerin kaçırmaması gereken harika çizgi filmleri kaleme aldık. Üç tane yetişkin çizgi filminden bahsetmeden önce yetişkinlerin neden çizgi film izlemesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz…

Çizgi filmler çocuklara has yapımlar gibi düşünülse de yetişkinlerin duygu ve düşünce dünyasına kritik katkılar sunabiliyorlar. İlk olarak, çizgi filmlerin klasikleşmiş televizyon yapımlarına göre daha gelişmiş ve mutlu sonlu oluşundan bahsetmek istiyoruz. Çoğu TV dizisi, dramdan, şiddetten ve korkudan besleniyor. Bunun sonucunda da bu dizileri izleyen yetişkinler aynı durumların kendi yaşantılarında da var olduğunu düşünmeye başlayabiliyorlar. Örneğin, bir dizide bir kişi partnerini aldatıyorsa bu diziyi izleyen de kendi partnerinin kendisini aldatma ihtimalini düşünüp durabiliyor.

Çizgi filmler ise yetişkinlerin daha pozitif düşünmesine ve hareket etmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, çizgi filmler sayesinde insanlar ebeveyn sevgisinden yaşlı ziyaretine kadar artık üzerine uzun uzun düşünülmeyen değerleri hatırlayabiliyorlar. Bu nedenle, yetişkinlerin de çocuklar gibi çizgi film izlemesi çok faydalı bir aktivite olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi, bu aktiviteyi gerçekleştirebilmeniz adına hangi yetişkin çizgi filmlerini izleyebileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

Futurama (1999 – )

Futurama | New Episodes July 24 on Hulu

The Simpsons isimli çizgi filmin yapımcısı Matt Groening ve David X. Cohen’in bir çalışması olan Futurama, bizleri Dünya’dan uzaya uçuruyor ve garipliğin tavan olduğu bölgeleri tanıtıyor. Emmy Ödülü kazanmış olan bu sitcom, temelde pizza dağıtıcılığı yapan Philip J. Fry isimli adamdan yola çıkarak gelişiyor. Fry karakteri, 21. yüzyılın başlangıcında donduruluyor ve 3000 yılında tekrardan uyanıyor. Fry’ın uyandıktan sonraki maceraları da Futurama’nın her bölümünde farklı bir akışla ekranlara yansıtılıyor.

Her bölümü yaklaşık 25 dakika olan Futurama’nın IMDb puanı 10 üzerinden 8.5. Böyle yüksek bir puana sahip sitcoma denk gelmek zor olduğu için mutlaka bu çizgi filme bir şans tanımalısınız.

Bob’s Burgers (2011 – )

Bobs Burgers – TV Trailer – Season 1

Futurama gibi yaklaşık 25 dakikalık bölümlerden oluşan Bob’s Burger, iki çocuklu bir ailenin günlük yaşamına odaklanıyor. Bu ailenin bir hamburger restoranı bulunuyor ve hem iş hayatından hem aile hayatından hem de günlük hayattan kesitlere şahit oluyoruz her bölümde. Bu çizgi filmin yapımcısı olan Loren Bouchard, yine aynı aileye odaklanan bir saat kırk iki dakikalık bir filmi de 2022’de piyasaya sürdü. Hem dizi hem de film versiyonundan fazlasıyla zevk alacağınız Bob’s Burger’ın IMDb puanı 10 üzerinden 8.2!

Eğer küçük bir çocuğun zihninden çıkıp bir ergenin duygu dünyasına atılmak istiyorsanız mutlaka bu çizgi filmle buluşmalısınız. Ayrıca, iş dünyasında rekabete girerken aynı zamanda çocuklarıyla ilgilenmek zorunda olan ebeveynleri anlamak için de Bob’s Burger’ı tercih edebilirsiniz.

BoJack Horseman (2014-2020)

BoJack Horseman | Season 6 Trailer | Netflix

Listemizin sonunda yer alan BoJack Horseman, 6 sezonu ve yaklaşık 25 dakika uzunluğundaki bölümleri ile Netflix’te sizi bekliyor! Bu çizgi filmi özellikle listemizin sonuna aldık çünkü önceki çizgi filmler seyirciyi genellikle neşeli bir tavırla karşılıyor. BoJack Horseman ise komedinin yanına dramı ve korkuyu da sıkıştırıyor. Hatta, bu çizgi filmin bazı sahnelerinin sizi hüngür hüngür ağlatabileceğini söyleyebiliriz.

Bu sitcomda at ve insan karışımı olan BoJack Horseman isimli karakterin hayatına ve çevresinde olanlara odaklanıyoruz. Horseman eskiden çok ünlü bir oyuncuyken dizinin başında bu popülaritesini kaybettiğini fark ediyoruz. Bu ünü geri kazanmaya çalışan Horseman’ın içsel sıkıntılarına ve bu karakterin çevresindeki diğer karakterlerin varlığına da dizi boyunca yer veriliyor. Son olarak, listedeki son çizgi film olan BoJack Horseman’ın 8.8’lik bir IMDb puanı ile izleyicilerle buluştuğunu vurgulamak istiyoruz.

İlginizi çekebilir: Oyunsever yetişkinlerin daha mutlu olmalarının nedenleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!