Yaz aylarında yapılacak olan 10 yoga kampı

Dört mevsimin yaşandığı güzel ülkemizde yaz aylarını sadece deniz kenarında güneşlenerek yan gelip yatmak yerine size birkaç önerim var.

Doğayla iç içe olup uzman eğitmenler eşliğinde Yoga ve meditasyon yaparak bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirmek, yoga konusunda fikir sahibi olmak ya da bilginizi derinleştirmek, hem tatil yapıp hem de şifalanmak isterseniz aşağıdaki önerilerime göz atmanızda yarar var:

Yogi Adnan ile Türkiye’nin Himalaya Dağları’ndaki Ashram Yoga Yaşam Kampı – Alanya  (07 – 14 Agustos 2016)

Ashram Yoga Kampı

Şehir yaşamının baskısından kurtulup canlanmak, enerji toplamak, yıllarca biriktirdiğimiz fiziksel ve zihinsel toksinlerden arınmak isteyen herkesin gidebileceği bir yer Ashram (Ashram, Antik Hindistan’da bilgelerin dünyanın telaşından uzak, huzur içinde orman veya dağda yaşadıklar yerlere verilen Sanskritçe bir addır). Çevresinde dağlardan akan doğal kaynak sularının olduğu çok güzel bir vadinin içinde bulunan yoga kampında; sağlıklı vegan beslenme ile günde 2 defa yoga ve bir de sürpriz program bulunuyor.

İlgili yazı: Dünyaya yepyeni bir tatil anlayışı getiren trend: Yoga retreat

Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

David Cornwell ile Meditasyon Zeynep Aksoy ile günlük Yin Yoga Kampı – Gümüşlük  (21 – 26 Ağustos 2016)

bodrum gümüşlük kamp

David Cornwell ile Meditasyon, Zeynep Aksoy ile Yin Yoga ve Freedom Vinyasa yaparak gerçek bir yoga tatili imkanı bulabilirsiniz. Yüzebileceğiniz, Bodrum’a inebileceğiniz ve her seviyeye açık yoga ve meditasyon yapabileceğiniz bir kamp. Kamp dışarıdan katılıma da açıktır, yani Bodrum’da olacaksınız gündelik de gelebilirsiniz. Karakaya Retreats’te sağlıklı detoks yemekler yiyerek yoga derslerine katılıp sonrasında ayrılabileceğiniz bir yoga kampı sayesinde sağlık dolu bir gün geçirebilirsiniz.

 

Devrim Akkaya ve Mey Elbi ile Kaz Dagları’nda Yoga ve 3 Çakra Kampı – Edremit (3-7 Ağustos 2016)

3 Çakra Kampı

Sabah uygulaması 08:30-10:30 arasında Mey in Nefes meditasyon ve yoga dersi ile başlayıp,  18.00 -19:45: Devrim’in Yin Yoga dersi devam edebileceğiniz, ayrıca Devrim’in akşam derslerinde Yin Yoga aracılığı ile , ‘Çakraların Psikolojisi’ eğitimi sonrasında özellikle 1, 2.çakra ve 3.çakra üzerine hem teorik hemde pratik çalışabileceğiniz bir kamp.

Her bir günün bir elementi ve çakrası olacak. Sabah derslerinde Mey o element için yoğun ve güçlü bir ders yaparken , akşamları ise Devrim, Yin Yoga aracılığı ile, o elementin temsilcisi çakrayı anlatacak ve psikolojisi üzerinde duracak ve çakralar için bioenerjitik çalışmalar da yaptıracaktır.

Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Şafak Uysal ile Pastoral Vadi’de Ücretsiz Yoga Kampı  – Fethiye (31 Ağustos – 4 Eylül 2016)

Ücretsiz YOGA kAMPI pASTORAL VADİ

Ücretsiz Yoga Kampı, özgürlük kelimesinin her kıvrımından kendine pay çıkaran bir tür dost meclisi. Hem Vinyasakrama geleneğinden beslenen yoga uygulamaları aracılığıyla bedenin, nefesin ve zihnin kendi zekasını ifade etmekteki kısıtlarından arınmasına ve özgürleşmesine işaret ediyor, hem de hoca ile öğrenci, yol gösteren ile yolu yürüyen arasında maddî her tür alışverişten sıyrılmış bir paylaşımı esas alıyor.

“Asanayı meditasyon, meditasyonu asana olarak ele alan bir öz-araştırma…”

Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Naz Sarman ve Mey Elbi ile beraber yaz sonu kampı  Bonjuk Bay – Marmaris (5 – 9 Ekim 2016)

Naz Sarman Kampı

Herkese açık bir yoga kampı. Bu kampın bir sürprizi de Esin Yardım’ın olması. Esin, KranyoSakral bir terapist. Esin kampa katılan yoga hocalarına ve beden ile çalışan terapistlere özel iki workshop sunacak ve isteyenlere bireysel KranyoSakral terapi uygulayacak.

Kampın bulunduğu Bonjuk Bay çok özel bir koy. Doğası ile mavi ve yeşilin buluştuğu sınırda, her şey ve herkesten uzak, kendimizle soluklandığımız ve arındığımız bir yer. Palmiye ağaçlarının altında uzanan bir boşluk. Ve bu doğal ortamın birçok yaşayanı var. Tavus kuşları, 2 eşek, köpekleri, horozları, keçileri ve çeşitli meyve ağaçları arasında, akşamları karanlığın içinden cömertçe ışıldayan yıldızlarıyla ve denizin sonsuzluğu içinde boşluğa uzanan derinliği ile muhteşem bir deneyim size bekliyor.

Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Çağ Rical Gürle ile Yoga Tatili Boncuk Koyu – Marmaris (3 -7 Ağustos 2016)

Rical Gürle Yoga Tatili

Harikulade koyda yoga, meditasyon, deniz ve akşamları ateş başı sohbetler eşliğinde dingin bir yoga tatili yapmak istiyorsanız bu programı kaçırmayın.

7.30-8.00 – Bitki çayı meyve ve kuruyemiş

8.00-10.00 – Yoga & meditasyon

10.30-11.30 – Kahvaltı

11.30-14.00 – Serbest zaman (Deniz kum güneş iyi geliyor)

14.00 – Öğle yemeği

14.30-17.00 – Serbest zaman (palmiye altı hamakta kitaba gömülmeler, alır başımı etrafı gezerim demeler, koyu bir uçtan öbür uca yüzmeler ya da ne biliyim beni bırakın ben tavus kuşu sevicem demeler)

17.00 – Yoga & meditasyon & pranayama

19.30- Akşam yemeği

20.30 sonrası sahilde ateş başı sohbeti

Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Yediburunlar Lighthouse’da Yoga Tatili – Muğla (27 – 31 Temmuz 2016)

Yediburunlar yoga tatili

Türkiye’nin ve belki de dünyanın en nefes kesici manzaralarından birine sahip, tarihi Likya yolu üzerinde ve denizden 600 metre yüksekte, masal gibi bir butik otelde yoga ve tatil yapmaya var mısınız? Sabahları dinamik ve Kundalini meditasyonları ile toksik maddelerden bedeni arındırma ile güne başlayıp ardından herkese uygun Hatha Yoga ve Vinyasa uygulamaları yapabileceğiniz unutulmayacak bir tatil sizleri bekliyor olacak.

Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Dream Yoga Events ile ReTREAT yourSELF! – Ölüdeniz (15 – 18 Eylül 2016)

dream yoga events

Liberty Hotels’de yapılacak olan bu kamp; konusunda en iyi eğitmenlerle harika workshoplar’dan oluşuyor. Daha uzun derslerde daha ayrıntılı olarak çalışacağınız, her bir dersin size, içinize şifa, niyetlerinize cevap olmasını umuyoruz.

Nikki Costello ile yoga yaparak güne başlanacak, Petros Haffenrichter ile yoga yaparak bitirilecek. Deniz Özbagan ile “Psoas’da Derinleşme”, Mey Elbi ile Vinyasa derslerinde ters duruşlar, arkaya eğilmeler, Ray Rizzo ile Hatha yoga, Funda Battle ile somatic deneyimler, Ralph Willman ile Aile Dizimi ve Yeşim Cimcoz ile Yazı Terapisi, Judith Liebermann ile Masal terapisi derken Hint dansı öğreneceğiniz, Ray ile müzik, şiir, meditasyon dolu bir akşam geçireceğiniz mükemmel bir program.

Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Hariom Yoga ile Girit’e Yolculuk ve Yoga Kampı (25 – 30 Ağustos 2016 – Girit Adası)

Hariom Yoga Kampı

Heraklion, Retymno, Hanya…. Efsanevi Minos Uygarlığı’nın mekanı Knossos. Yılların Ege Adaları deneyimiyle Odysseus Adaları: Bir Akdeniz Yolculuğu’nun yazarı Bora Ercan’ın rehberliğinde mitoloji, tarih, felsefe, şiir, denize karşı Homeros ve Hesiodos okumaları ve elbette her sabah ve akşam yoga, meditasyon, nefes çalışmaları için harika bir imkan.

Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Yin Yoga – Terapi ve Hatha Yoga Kampı – Subatan Yaylası, Ödemiş (31 Temmuz – 4 Ağustos 2016)

subatan yaylası

Yogayı bir de Bozdağ’ın, Subatan Yaylası’nın yüksek frekansında harikulade enfes doğasında deneyimleyin.

Çok fazla bilinmeyen saklı cennet misali bir yerde bulunan kamp alanı, şehirden uzak, zihinsel ve bedensel rahatlamayla beraber ruhsal yenilenmeyi sağlamaktadır ve her seviyeye uygundur. Yoga Kampı, nefes teknikleri ve meditasyonlarla ayrıca destekleneceği için alışılmışın dışında bir yoga tatili size bekliyor olacak.

Bunlardan herhangi birine, hatta bir kaçına gidebilseniz ‘Oh be ! Hayat varmış.’ diyeceksiniz . Bu kamplarda yepyeni deneyimler kazanacaksınız. Ben kazandım ve siz de kazanın diye paylaşmak istedim.

Burcu Mısırlı Yin Yoga Eğitmeni
Üniversiteden sonra 10 sene boyunca çeşitli departmanlarda çalıştığım ve sonunu özel bankacılık ile getirdiğim bankacılık hayatıma son verdim. Uzun süreli bu yorucu tempodan sonra ... Devam