Yaratım üzerine düşünceler 2: Gerçek nedir?

Birçoklarımız düşüncenin gücüne samimi olarak ikna olamamıştır ya hani, okunan onca kitap, içeride bir yerde bir haklılık payı olduğunu hissettirmiş ancak uygulanabilir olacak kadar idrake düşürmemiştir hani… İşte bu yazıda bunun idrak edilmesi için gereken eksik parçayı açıklayacağım, bu çok kısa ve öz olacak. Okuyan herkese işlesin dilerim… Elbette bir fizikçi, bir tasavvuf alimi veya evrensel bilgiye kanallık yapan bir Tanrı bilincinde varlık değilim… (bu yaşamımda, henüz…) Ancak hepsinin anlattıklarından içimde doğrulanan ve beni (uygulanabilir derecede) yaratıcılığa bir adım daha yaklaştıran anlayışı sizinle de paylaşacağım. (O şudur: we live in an imaginary World.) (…like Alice)

Yaratım yapmanın bu kadar kolay olması, yani evet sadece “düşünce”nin (hayal gücünün) yaratım üzerindeki keskin ve yadsınamaz etkisini idrak edebilmek için iyice anlaşılması gereken şey, üzerinde yaşadığımız bu Dünya boyutunun holografik bir yapıda olduğudur.

Gözlerimizi açtığımız andan itibaren gördüğümüz her şey yalnızca algılarımız tarafından işlenen kimyasal, biyolojik, nörolojik bir neticedir ve hepimiz biliyoruz ki oldukça da görecelidir. Göz yanıltır, dokunma duyusu herkeste farklıdır, benim çok acı ya da ekşi bulduğum ve yiyemediğim şey bir başkasına bal gibi tatlı ve zevkli gelir. O tat benim için ekşi, onun içinse iştah açıcıdır. Peki bunun gerçeği nedir? O meyve hakikatte hangi tattadır? (Belki de hakikatte tat yoktur?!) 5 duyu algımızın tamamı beyin organımızın bize sunduğu bir illüzyon gösterisidir!? Öyleyse dünya üzerinde görünenler gerçek midir? Aldığımız hazlar veya çektiğimiz üzüntüler gerçek midir?

Eğer kişiden kişiye, andan ana, mekandan mekana değişiyorsa, cevap netlikle HAYIR! Hiçbiri GERÇEK değildir. Çünkü GERÇEK, değişmez olandır! Hakikat asla değişmez, evrilmez, çeşitlendirilmez, eğilip bükülmez ya da bitip yeniden başlamaz! Onun yaşı da yoktur, yeri de… Bu gerçek mi diye düşündüğünüz her an değerlendirme ölçütünüz bu olsun; gerçek, değişmez ve sonsuz olandır…

Öyleyse anlayalım ki bu içinde yaşadığımız dünya hayal dünyalarının emrinde şekillenen illüzyonik bir enerji okyanusudur. Hepsi bu… Ve o emrinize amadedir. Yapacak başka hiçbir şeyi yoktur. Bu dünya katı değildir, değişmez değildir çünkü gerçek değildir. Her şey holografiktir, yani bir yansımadır. Sorulacak soru; Neyin hologramı olduğudur??? Bu gerçek sandığım katı ve değişmez sandığım yaşam, tüm bu olaylar neyin yansıması?

Tam şu an bu satırları yazarken aklıma Daft Punk’ın çok sevdiğim bir şarkısı geldi… “Az kalsın bütün bunların gerçek olduğuna beni inandıracaktın. Az kalsın bütün bunların gerçek olduğuna kanacaktım” der Touch adlı parçasında… ve beni mest eder… 

Daima aklınızda bulunsun “we live in an imaginary world,” yani “bir hayal dünyasında yaşıyoruz.” Her şeyin enerji olduğu ve sana senden başkasının yansımadığı bir dünya burası… İnan, iman et, ve Allah’a ve kendi gücüne güven… Sen Yaratıcısın. Lütfen güzel düşün, lütfen nazik ol, lütfen merhametli ol içinde yaşadığın dünyaya, doğaya, insanlara, hayvanlara ve bitkilere, lütfen bedenine iyi bak, kendine değer ver, sağlıklı beslen, spor yap… Her an yaratıyorsun azizim. Her seçiminle yaratıyorsun. Sen kendine iyi bakmazsan kainat aynasında (fizikçi diliyle holografik evreninde) sana o yansıyacak…

Hayallerinin gerçekleşmesinin mümkün olmadığına seni inandıran ne varsa hepsini tespit et tek tek ve öldür onları… Sana bir şey diyeyim mi gerekirse kendini öldür, o eski umutsuz sen ölsün, o eski güvensiz sen ölsün. Allah bize her an yeniden doğmamız için nefes veriyor. Bir ölüyor bir doğuyoruz her nefes verişte ve alışta; haydi andaki (şimdideki) bu fırsatı, hediyeyi al ve kullan. Her nefes içinde yeniliği taşır, biz onu eski düşüncelerimizle boyar ve veririz kainatın sonsuz olasılıklar okyanusuna… Sen hangi olasılığı titreştireceksin (seçip, harekete geçireceksin) sana doğru gelmesi için? Her insan bir evrendir. Ve senin yaşamın senin hologramının evrenidir!

Keyifli yaratımlar…

Eğer yaşamınızda gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz var ve buna neyin engel olduğunu bulamıyorsanız bir bilinçaltı ve enerji dönüşüm tekniği olan Theta Healing seansı alabilirsiniz. Eğer uplifers.com’daki yazınız üzerine sizi buldum diyerek telefonda belirtirseniz %20 indirim de sizin! 0554 963 4286 telefonum ve Instagram adresimden bana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle…

İlginizi çekebilir: Yaratım üzerine düşünceler 1: Kim olduğunu hatırlamak

Dilek Cantimur ThetaHealing® ve Meditasyon Eğitmeni
Dilek Cantimur, 20 Kasım 1988, İstanbul doğumluyum. 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünü burslu okuyup onur derecesiyle mezun olduktan sonra 5 yıl finans ... Devam