Yaratıcı cinsel fantezilerin kaynağı: Teslimiyet ve baskınlık

Cinsellikle ilgili yazılmış olan herhangi bir kitapta cinsel baskınlık ve teslimiyet üzerine herhangi bir bilgi bulmak oldukça zor.

baskın erkek

Son zamanlarda sıra dışı cinsel davranışlarla ilgili yazılmış kitaplarda bu konu tartışılmaya başlanmış olsa da, yalnızca parafili, yani anormal cinsel davranışlar bağlamında işleniyor. Örneğin, Rathus’un ‘Human Sexuality in a World of Diversity’ (Farklılıklar Dünyasında İnsan Cinselliği) isimli kapsamlı kitabında, cinsel baskınlık ve teslimiyet konularına, yalnızca mazoşizm ve sadizm başlıklarının altında yer veriliyor. Yani aslında oldukça yaygın görülen bu cinsel davranışa, anormal ve sıra dışı cinsel davranışlar kategorisinde inceleniyor.

Tüm dünya genelinde kadın ve erkeklerin cinsel davranışları hakkında bilgi toplamayı amaçlayan geniş çaplı bir anketin sonuçları, cinsel baskınlığın ve teslimiyet davranışının oldukça yaygın olduğunu ve insanların cinsel yaşamlarının bir parçası olduğunu ortaya çıkardı. Grinin Elli Tonu gibi popüler erotik romanların en genel konularından biri olan cinsel baskınlık ve teslimiyet içeriğinin bu kadar ilgi görmesinin ve geniş kitleler tarafından okunmasının altında da, bu davranışın herkesin cinsel hayatının bir parçası olması yatıyor. Aynı şekilde, pornografik filmlerin temaları da genelde teslimiyet ve baskınlık konuları üzerinden işleniyor.

kırbaçSöz konusu teslimiyet ve baskınlık olunca, yaratıcılığın da devreye girmesiyle birlikte oldukça ilginç ve sıra dışı cinsel fantezilerin ortaya çıktığını görüyoruz. Özellikle kadınların cinsel fantezileri, seksi, dominant ve güçlü bir erkeğe teslim olma ekseni etrafında konumlanmış durumda.

Gece 12’den sonra televizyonda zap yapanlardansanız, 0900’lü numaralara mutlaka denk gelmişsinizdir. Gelişen teknolojiyle birlikte sanal seks kavramı boyut değiştirmiş olsa da, yapılan araştırmalar hem kadınların hem de erkeklerin bir çoğunun hala düzenli olarak telefonda erotik konuşmalar yaptığını ortaya koyuyor. Hiç bir görsel uyaran olmadan, yalnızca konuşmaya dayalı bu aramaların en popüler konusu ise tahmin edebileceğiniz gibi teslimiyet ve baskınlık.

Cinsel davranışlarla ilgili yapılan anketlerde de kadınların ilişkiye dair fantezilerinin tecavüz, doktor muayenesi, partnerinin babası gibi davranması, yatağa bağlanmak, partnerin şiddet uygulaması gibi teslimiyet ve baskınlık içeren cinsel davranışlardan oluştuğu gözlemleniyor. Erkeklerin ise aynı şekilde partnerlerinin pasif olduğu fanteziler kurmaya daha yatkın oldukları elde edilen sonuçlar arasında.

Sonuç olarak, toplumun çoğunluğu tarafından anormal olarak algılanan, konuşmaktan çekindiğimiz, hatta psikolojik rahatsızlık olarak görülen teslimiyet ve baskınlık içerikli cinsel fanteziler aslında bir çoğumuzun ilişkisini renklendiren ve zevk veren cinsel davranışlar. Bu nedenle cinsel hayatımızın büyük kısmını oluşturan bu cinsel davranışların zihinsel süreçlerle olan ilişkisiyle ilgili araştırmalar yoğunluk kazanmış durumda.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!