Yalnızların düğün sezonunu en az hasarla atlatmalarına yardımcı olacak öneriler

Özellikle yirmili yaşlarınızın sonundaysanız şimdiden tüm hafta sonu planlarınız yakın arkadaşlarınızın üst üste gelen düğün davetleriyle dolmuş taşmış olabilir. Hatta biraz daha geleneksel normlara göre yaşayan bir arkadaş çevresine sahipseniz, her gece üst üste iki düğüne gitme deneyimi bile yaşayabilirsiniz.

889857-001

Özellikle yalnız olanlar, yalnız olmayı tercih edenler ya da yeni ilişkiden çıkmış olanlar için yalnızca 2 ay süren düğün sezonu 200 yıl gibi geçebilir. Aile büyüklerinin bitmek bilmeyen ‘Sen ne zaman evleniyorsun?’ soruları, ‘Çok da güzel aslında ama neden hala evlenmemiş acaba?’ düşüncelerini yansıtan bakışlara karışır. Bir süre sonra toplum baskısına ve küçük altın fiyatlarına dayanamayıp, kendinizi yurtdışlarına, Alaçatı plajlarına, doğa yürüyüşlerine vurur; düğünlere gelmemek için bahaneler üretmeye başlarsınız. Ancak ‘düğüncüler’sizi yine de yalnız bırakmaz. Sabah uyandığınızda can sıkıntısından sosyal medya hesaplarınızı karıştırmaya başladığınız an, üst üste açılan düğün ve nişan albümleriyle kaçtığınız keşmekeşe geldiğiniz gibi geri dönersiniz.

Uzun süreli bir ilişkiniz ve uzun vadede evlilik planlarınız varsa düğün sezonunu ‘Ne var şimdi bunda.’diyerek gayet normal karşılamanız olası. Ancak yalnızlar için bu süreç oldukça yıpratıcı olabiliyor. Özellikle çevremizdekilerin ‘sıra sende’baskısı nedeniyle aslında oldukça eğlenip sosyalleşebileceğimiz ortamlar kabusa dönüşebiliyor. Bu nedenle yalnızlar için düğün sezonunu en az hasarla atlatmalarına yardımcı olacak önerileri bir araya getirdik;

Gideceğiniz düğün sizin için çok özel bir törenmiş gibi davranın

onemli gun

İyi hissetmenin en kolay yolu, iyiymişsiniz gibi davranmaktır. Tıpkı kendimizi kötü hissettiğimiz anlarda gülümsediğimizde, beynimizin mutlu olduğumuzu algıladığı ve mutluluk hormonu salgıladığı gibi, iyiymiş gibi davranmak da bizi mutlu hissettirecektir. Bu nedenle düğüne gittiğinizde canınızın sıkıldığı anlarda ‘Oturmaya mı geldik?’ diye ortada gezen kişinin yanında durmak ve kendinizi mümkün olduğu kadar eğlendirmeye çalışmak, kısa vadede mantıksız gelse de uzun vadede kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Gelin ve damadın bekar arkadaşları için radarlarınızı açık tutun

CINDERELLA

Bir sürü bekar kadının ve erkeğin en iyi halleriyle görücüye çıktığı bir buluşmada olduğunuzun farkında mısınız? Değilseniz bir an önce silkelenin ve etrafınıza bakmaya başlayın. Sanal ortamdan gerçek ortama taşınmış Tinder’ın keyfini çıkarın. Özellikle arkadaş düğünleri yeni insanlarla tanışmak ve yeni ilişkilere başlamak için seçeneklerin bol olduğu ortamlardır.

Hiç para harcamadan gece eğlenmenin tadını çıkarın

düğün mevsim

Normal şartlar altında gece dışarı çıkmadan önce karar verme zorluğu yaşayanlardansanız, düğün sezonunu gece dışarı çıkmak ve arkadaşlarınızla sosyalleşmek için araç olarak kullanabilirsiniz. İçkinin sınırsız olduğu, güzel yiyeceklerin ve müziğin olduğu bu atmosferin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Dans ederek tüm enerjinizi boşaltın

dans

Kendinize dans edebileceğiniz uygun bir partner bulduktan sonra gecenin tadını dans ederek ve tüm kış biriken enerjinizi boşaltarak çıkarın. Yaşlı bir partner sizi çok daha alımlı ve genç gösterecektir.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!