Wings for Life: Dünyayla aynı zamanda benzersiz bir koşu deneyimi yaşamaya hazır olun

wings for life
Wings for Life

Omurilik felcinin kalıcı tedavisine yönelik araştırmalar için Dietrich Mateschitz ve Heinz Kinigadner tarafından kurulan Wings for Life Vakfı, 2004 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wings for Life Vakfı, düzenlediği etkinlikler sayesinde sağladığı gelirlerin yanı sıra, tüm dünyadan gönüllü bireyler ve kurumsal bağışçıların destekleriyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Bugün, Wings for Life Vakfı’nın düzenlediği en büyük etkinliklerden biri olan bir koşu organizasyonuyla tanıştıracağız sizi. Tüm dünyada giderek daha fazla ilgi gören toplu koşu etkinliklerinden biri olan Wings for Life World Run 4 Mayıs 2014 Pazar günü, Türkiye saatiyle 13:00’te başlayacak ve dünyadaki 34 noktada, saat farkı nedeniyle günün birbirinden farklı zamanlarında ve hava koşullarında yüzbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

lkeler2

Koşuda sabit bir mesafe, hatta  sabit bir bitiş noktası bulunmuyor. Yarış başladıktan yarım saat sonra başlangıç noktasından yola çıkacak takip aracı tarafından geçilen katılımcılar yarıştan elenecek. Her ülkedeki takip araçlarından alınan sinyallere göre sona kalan kadın ve erkek 2 yarışmacı global yarışın tüm dünyadaki kazananları olacak. Global birinciler dünya turu kazanırken her ülkenin kadın ve erkek birincileri ise gelecek yıl istedikleri bir parkurda koşma hakkına sahip olacak.

4 Mayıs 2014’te gerçekleştirilecek Wings for Life World Run’da kayıtlar için son haftaya girildi. Dünyadaki 34 noktada aynı anda başlayacak bu küresel yarış deneyiminin parçası olmak isteyenler 27 Nisan’a kadar www.wingsforlifeworldrun.com  adresinden kayıt olabiliyor. Türkiye’nin Alanya’daki koşuyla katılacağı Wings forLife World Run, omurilik felcine dikkat çekmek ve omurilik sakatlanmalarının kalıcı çözümü için gerçekleştirilecek araştırmalara fon sağlamak amacıyla düzenleniyor.

George Balta - Portrait

Yarışın dünyadaki direktörlüğünü ise ünlü Olimpik atlet Colin Jackson yapıyor. Wings For Life World Run koşu etkinliğine destek veren ve koşmak için kayıt olan dünya çapında 216’dan fazla sporcu bulunuyor. Efsane isimler arasında eski Formula 1 pilotu David Coulthard, efsanevi yarışçı Eddie Jordan ve geçtiğimiz yıl uzaydan dünyaya tarihi bir atlayış gerçekleştiren Felix Baumgartner göze çarpıyor.

Felix Baumgartner
Felix Baumgartner

Vakfın çalışmalarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak ve destek olmak için www.wingsforlife.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!