Uykusuzluk ile savaşınızda etkili bir çözüm: Deepak Chopra uyku meditasyonu

Sağlık problemleri, yorgunluk, kullanılan ilaçlar ya da sadece stres.. Sebebi ne olursa olsun, uykusuzluk ya da insomnia, pek çoğumuzun yaşadığı; motivasyon ve konsantrasyon eksikliği, yorgunluk, ruh halinde değişimler, hafıza problemi gibi pek çok negatif etkisi bulunan bir sorun.

Uyku problemini çözmenin yolu çoğu zaman uykusuzluğunuzun nedenlerini bulmaktan geçiyor olsa da, kimi zaman denediğimiz yöntemler beklediğimiz sonuçları vermeyebiliyor. Ne var ki, yapılan araştırmalara göre “farkındalık meditasyonu”, insomnia ile girdiğiniz savaşta en etkili silahlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Farkındalık meditasyonu ile huzurlu uykular

JAMA Internal Medicine dergisinde yayınlanan bir araştırmaya  göre, uyku problemi yaşadığı süre içerisinde farkındalık meditasyonu yapmayı öğrenen kişilerin, standart uyku düzeni oluşturma teknikleri kullanan kişilere göre, uyku kalitesinde daha büyük olumlu gelişmeler olduğu, depresyon, yorgunluk gibi insomnia semptomların azaldığı ortaya çıkmış.

Araştırma katılımcıları bu sonuca ulaşabilmek için altı haftalık bir meditasyon eğitimi sürecinden geçmiş olsalar da; Sonima.com’un hazırladığı ve Deepak Chopra’nın yer aldığı uyku meditasyonu videosu ile birkaç dakikanızı ayırarak zihninizi stabil bir hale getirebilir; sakinleşip dinginleşerek uyku ile aranızdaki bariyerleri kaldırabilirsiniz.

Hint asıllı Amerikalı hekim ve alternatif tıp uzmanı olan Deepak Chopra’nın yönlendirmeleri ile uykuya dalmanıza engel olan düşüncelerinizden tamamen sıyrılarak farkındalık meditasyonunun en önemli aşamalarından birini geçecek, deliksiz ve derin bir uykuya dalacaksınız.

Kaynak: Sonima

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!