Hoppala Tasarım Pazarı, bu kez Moc Bomonti’de!

Hoppala Tasarım Pazarı, ”Üret, Paylaş ve Eğlen” mottosu ile yola çıkarak genç ve yetenekli tasarımcıların çalışmalarını, her ay farklı ve birbirinden sıcak mekanlarda, tasarım meraklılarıyla bir ara getiriyor.

hoppala tasarim pazari-moc bomonti

Pek çok farklı tasarım disiplinini buluşturan Hoppala Tasarım Pazarı’nda seramik, heykel, takı, bez çanta ve kırtasiye malzemeleri gibi lokal tasarımcıların uçsuz bucaksız birbirinden yaratıcı tasarımlarını bulabiliyorsunuz. Hoppala Tasarım Pazarı, düzenlediği her etkinlikte mutlaka bir sosyal ya da sivil girişime yer veriyor. Bu sayede hem lokal tasarımcıları bir araya getirip destekliyorlar, hem de her seferinde başka bir toplumsal başlığa dikkat çekiyorlar. Farkındalığı arttırmanın, en önemli amaçlarından biri olduğunu söylüyorlar. Daha önceki etkinliklerinde, Barınak Gönüllüleri Derneği ve Tohum Otizm Vakfı’na yer veren Hoppala Tasarım Pazarı, sokak hayvanlarının tedavileri ve otizmli çocukların eğitimleri için bağış toplanmasına destek oldu.

hoppala tasarim pazari-moc bomonti (1)

Hoppala Tasarım Pazarı’nda yer alan tasarımcılar, atölyelerinde ya da evlerinde ürettikleri ürünleri uygun fiyatlara alıcılarla buluşturuyor. Bu pazarda en önemli şey ise etkileşim. Tasarımcılar kendi tasarımlarını 1. ağızdan anlatma ve tanıtma şansına sahip oluyorlar, ziyaretçiler ise tasarımcıyla tanışma ve sohbet etme fırsatı yakalıyorlar. Aynı zamanda tüm katılımcılar sivil toplum kuruluşları ve amaçları hakkında bilgi alabiliyor ve pazardan aldıkları tasarım ürünlerle bu amaçlara katkıda bulunma imkanına sahip oluyorlar.

hoppala tasarim pazari-moc bomonti (kapak gorseli)

11 Mart Cumartesi üçüncü dalga kahve kültürünün öncülerinden Moc Bomonti’de gerçekleşecek Hoppala Tasarım Pazarı’nda, hayallerini üretime dönüştüren birbirinden özgün 15 lokal tasarımcı ve kanserle mücadele eden çocukların uygun tedavi ortamı için çalışmalar yapan KAÇUV yer alacak.

Hoppala Tasarım Pazarı’nın etkinliğine giriş ücretsiz üstelik! Cumartesi gününüzü birbirinden farklı tasarımlarla süslemek için harika bir fırsat bizce.

Etkinlik Detayları:

11 Mart Cumartesi, 11.00 – 19.00

Moc Bomonti, Feriköy Fırın Sk. No: 12-14, Şişli/İstanbul

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!